Bartošová Milada
20.03.07,20:37
Prosím o radu, NO - klub modelárov registrovaný ako združenie malo v roku 2006 príjmy do 300.000,-/dotácie, 2% dane, členské,../ počas roka ale aj
organizovali rôzne súťaže ako aj celosvetovú a mali príjmy cca 2.500 000,-Sk a výdaje k týmto akciám cca 2.000 000,-Sk. Príjmy im boli poukazované v EUR-ách.Účtovníctvo viedli jednoduché. Môže mi niekto poradiť čo s tým?
Ako urobím DP? Predpokladám, že ten príjem do 300.000,- nejde vôbec
do DP. Prosííííím NO robím ako úplný nováčik. Vďaka
victoria
20.03.07,20:21
Najprv si všetky príjmy rozdeľ na tie, ktoré nie sú predmetom dane (2% dane, granty, dary), oslobodené od dane (členské, z hlavnej nezdaňovanej činnosti) a tie, ktoré budeš považovať na príjmy z podnikateľskej činnosti a teda zdaňovať. Takýmto istým spôsobom si rozdeľ aj náklady. Pokiaľ ti príjmy, ktoré sa rozhodneš zdaniť presiahnu 300 000 sk, musíš si z nich vyrátať koeficient oproti nezdaňovaným 300 000 sk a tiež týmto koeficientom prerátať náklady (výdavky), ktoré patria k zdaňovaným príjmom.
Bartošová Milada
21.03.07,05:49
Dík, ale moc som nezmúdrela, akým koeficientom, nemôžeš trošku podrobnejšie?
Viem je to šibeničný termín a ja mám s toho riadny guláš.Ďakujem.
Bartošová Milada
21.03.07,06:42
Victoria, prosím nemohla by si poslať aj mne vzor vyplneného DP, dočítala som sa, že si taká dobrá duša a ponúkaš túto možnosť. Budem veľmi vďačná.
ladam@pobox.sk. A ešte k tým príjmom a výdajom zo súťaží /aj MS a platby
v EUR-ách/ ono aj toto patrí vlastne do činností tejto NO, čiže to nie je podnikanie. Ďakujem veľmi pekne.
victoria
21.03.07,07:03
Ano, poslala som :-)
ddsliace
21.03.07,09:23
Ano, poslala som :-)
Mohla by som veľmi pekne poprosiť o ten vzor vyplneného daňového priznania aj ja. (ddsliace@stonline.sk)
Vopred veľmi pekne ďakujem.
gappa
26.03.07,12:51
Ano, poslala som :-)

Prosim, ak sa da aj ja by som chcel ten vzor ..
gappa@pobox.sk

Dakujem ;)
bendži
26.03.07,13:00
tiez mam otazku k neziskovke.. ja som pochopila zakon platny od 1.1.2007 tak, ze uz za minuly rok neplati ustanovenie o tom, ze prijmy z podnikatelskej cinnosti do 300tis su od dane oslobodene... mylim sa?
victoria
26.03.07,13:38
Za rok 2006 este poslednykrat plati oslobodenie do 300 000 sk.
gappa
26.03.07,14:29
To: victoria

Este raz dakujem, uz mi to doslo.
Sam by som k tomu asi tazko dospel...
tabyta
28.03.07,15:15
mohla by som poprosit o radu aj ja ?
neziskova organizacia ktora ma z podnikatelskej cinnosti prijem (vynosy) nad 300.tis.
Naklady na tuto cinnost sa pomerne rozdelia koeficientom.
ale ak ma neziskova + naklady ktore suviasia s hlavnou cinnostou? odratavaju sa este ?

robim to prvy krat a mam z pochopenia toho zakona trosku zmatok.

pripadne ak by som mohla este tiez poprosit o ten vzor na mail tabyta@azet.sk

dakujem za kazdu radu
kucerak
28.03.07,15:56
Mozno sa budem opakovat, na oplati sa radsej informacie preverit, ako urobit chybny krok :)

Obc. zdruzenie uctuje v systeme JU. Prijmy, ktore dosialho su v sulade s hlavnou cinnostou.

Vsetky prijmy maju byt teda zauctovane ako prijmy neovplyvnujuce zaklad dane? Vydavky detto?

OZ zamestnavalo na Dohodu o vykonani prace, odviedlo dan a poistenie. Maju byt tieto zauctovane ako neovplyvnujuce zaklad dane, alebo ako mzdy, dan zo mzdy a zakonne poistenie?

Ako je to s uctovanim majetku a odpismi? Pokial su 100% prijmov nezdanovane -> vsetky vydavky by mali byt tiez neovplyvnujuce zaklad dane? Ako v takomto pripade zauctovat majetok a odpisy?

Victoria, mozem ta poprosit o vzor DP? ekonom@akademia.sk

Dakujem vsetkym :)