Maya1
20.03.07,20:39
Chcem si kúpiť laserovú tlačiareň na tlačenie výstupných účtovných zostáv (čoho je dosť) a rada si nechám poradiť od poraďákov. Mám ihličkovú, na tej zle rozlíšuje číslice, mám dve atramentové a často kupujem náplne, tak som sa rozhodla, že investujem do laserovej tlačiarne, nech mám pokoj. Rátam s výdavkom, povedzme do 7000,- Sk. Poraďte teda, akú si mám kúpiť, ja sa v tom nevyznám. vďaka.
Manual
20.03.07,19:45
Chcem si kúpiť laserovú tlačiareň na tlačenie výstupných účtovných zostáv (čoho je dosť) a rada si nechám poradiť od poraďákov. Mám ihličkovú, na tej zle rozlíšuje číslice, mám dve atramentové a často kupujem náplne, tak som sa rozhodla, že investujem do laserovej tlačiarne, nech mám pokoj. Rátam s výdavkom, povedzme do 7000,- Sk. Poraďte teda, akú si mám kúpiť, ja sa v tom nevyznám. vďaka.
Ja som kúpil v r. 2003 hp laserJet 1200 síce stála vtedy 21000 Sk ale do dnešného dňa ide bez problémov, som veľmi spokojný. Ale už sú aj lacnejšie a taktiež kvalitné.
Zoltán Kovács
20.03.07,19:48
Minulý rok som kupoval HP LJ 1018 za 4.000,- Sk.Tlačí kvalitne a rýchlo, bez porúch. Toner vydrží asi tak do 5000 a4 strán.
vikinka
20.03.07,19:48
Taktiež som mala najprv ihličkovú,ale to bolo len strašne veľa hluku a nie moc pekná tlač,potom som kúpila laser Minolta a tlačí už asi 5 rokov v kuse bez problémov.Toner mením asi 2x do roka,a dávam si ho repasovať,hlavne je tichá.Teraz sa dá zohnať laserová tlač.v pohode do sumy ktorú si napísala.
Maya1
20.03.07,19:51
Minulý rok som kupoval HP LJ 1018 za 4.000,- Sk.Tlačí kvalitne a rýchlo, bez porúch. Toner vydrží asi tak do 5000 a4 strán.
presne takú mi núkali v obchode za 4069,- Sk, takže teraz už viem koľko strán vydrží. A potom sa kupuje náplň, či čo? A za koľko?
Maya1
20.03.07,19:52
Taktiež som mala najprv ihličkovú,ale to bolo len strašne veľa hluku a nie moc pekná tlač,potom som kúpila laser Minolta a tlačí už asi 5 rokov v kuse bez problémov.Toner mením asi 2x do roka,a dávam si ho repasovať,hlavne je tichá.Teraz sa dá zohnať laserová tlač.v pohode do sumy ktorú si napísala.
prosím ťa , že sa blbo pýtam, čo je to repasovať toner? a kde?
Zoltán Kovács
20.03.07,19:53
presne takú mi núkali v obchode za 4069,- Sk, takže teraz už viem koľko strán vydrží. A potom sa kupuje náplň, či čo? A za koľko?

Výdrž tonera záleží od toho koľko textu natlačí na jednu A4. Tá výdrž môže byť aj menej ako tých 5000 ks. Ale minimálne 3000 kusov vydrží. Toner kupujem repasovaný, prázdny vždy odovzdávam a beriem repas. Originál nový od HP stojí cca 2900, repas 1700 Sk. Zatial som nemal problémy s repasom.
Maya1
20.03.07,19:55
Výdrž tonera záleží od toho koľko textu natlačí na jednu A4. Tá výdrž môže byť aj menej ako tých 5000 ks. Ale minimálne 3000 kusov vydrží. Toner kupujem repasovaný, prázdny vždi odovzávam a beriem repas. Originál nový od HP stojí cca 2900, repas 1700 Sk. Zatial som nemal problémy s repasom.
wau, super, čo sa tu človek naučí, vrelá vďaka.
Zoltán Kovács
20.03.07,19:55
prosím ťa , že sa blbo pýtam, čo je to repasovať toner? a kde?

V obchode kupuješ originál od výrobcu tlačiárne, ktorý stojí dosť peniažkov. Ale dnes už existujú firmy, ktoré sa zaoberajú s naplňaním prázdnych tonerov. Jedna z takých známejších je napr. Lamda Modra. Som s nimi spokojný. A takto ušetríš bubáky, setríš aj prírodu - recykluješ.:)
vikinka
20.03.07,19:58
prosím ťa , že sa blbo pýtam, čo je to repasovať toner? a kde?
Repasovanie-obnova použitého toneru,vlastne ho naplnia a obnovia,nemusím kupovať nový lebo ten je drahší skoro raz toľko.V Blave sme našli firmu teraz neviem názov,ale na internete určite nájdeš firmy v tvojom okolí,ktoré sa tým zaoberajú.
Zoltán Kovács
20.03.07,19:59
Repasovanie-obnova použitého toneru,vlastne ho naplnia a obnovia,nemusím kupovať nový lebo ten je drahší skoro raz toľko.V Blave sme našli firmu teraz neviem názov,ale na internete určite nájdeš firmy v tvojom okolí,ktoré sa tým zaoberajú.

V BA je napr. Lamda Modra, majú predajňu v Poluse.
Maya1
20.03.07,20:03
Repasovanie-obnova použitého toneru,vlastne ho naplnia a obnovia,nemusím kupovať nový lebo ten je drahší skoro raz toľko.V Blave sme našli firmu teraz neviem názov,ale na internete určite nájdeš firmy v tvojom okolí,ktoré sa tým zaoberajú.
Ja som z východu, ale určite si poradím, v Košiciach určite. vďaka
dracica
20.03.07,20:07
poradim HP LaserJET 1320 mne vyhovuje rýchla výtlač /je trochu drahšia/
Zoltán Kovács
20.03.07,20:16
Lamda Modra v Košiciach má obchod na nasledovnej adrese:

Hlavná 119
040 01 Košice
Tel: + 421/ 55/ 623 13 88
Fax: + 421/ 55/ 623 13 88
Po-Pia: 8:00 - 18:00
kosice@lamda.sk (kosice@lamda.sk)
scorp
21.03.07,17:18
Jednoznacne odporucam laserovu od firmy Hewlett-Packard, teda nejaku laserjet. V pohode sa zmestite do fin.limitu. Ale !!! V akom softe-myslim uctovnictvo chcete tlacit ? Ak je pod DOS, tak mame problem, lebo vacsina tlaciarni je pripojitelna cez USB. Ak je pod Windows, tak plati prva veta. Repasovanie tonera je aj v pohode za 1100.- Sk.
Anna1974
21.03.07,17:47
Ja som si kúpila Konica Minolta 1400W je malá šikovná, tlačí rýchlo, a cenovo úplne v pohode dostupná, vyšla ma na 3500 Sk. Odporúčam. HP je dobrá značka, ale mávajú tieto tlačiarne problémy s podávaním papiera. /moja skúsenosť/
Zoltán Kovács
21.03.07,17:49
Ja som si kúpila Konica Minolta 1400W je malá šikovná, tlačí rýchlo, a cenovo úplne v pohode dostupná, vyšla ma na 3500 Sk. Odporúčam. HP je dobrá značka, ale mávajú tieto tlačiarne problémy s podávaním papiera. /moja skúsenosť/

To mala iba séria 1100 a 1200 (podávač papiera bol z vrchu a preto neikedy natiahol aj 10 hárkov naraz). Ostatné fungujú v pohode.
Lion Topoľčany
21.03.07,18:12
Ja som si pred mesiacom kúpila CANONLBP2900 za 3.400,- s DPH a som
zatiaľ veľmi spokojná. Nový repasovaný toner stojí cca 1.700,-Sk.
Martin Mocko
21.03.07,18:31
Chcem si kúpiť laserovú tlačiareň na tlačenie výstupných účtovných zostáv (čoho je dosť) a rada si nechám poradiť od poraďákov. Mám ihličkovú, na tej zle rozlíšuje číslice, mám dve atramentové a často kupujem náplne, tak som sa rozhodla, že investujem do laserovej tlačiarne, nech mám pokoj. Rátam s výdavkom, povedzme do 7000,- Sk. Poraďte teda, akú si mám kúpiť, ja sa v tom nevyznám. vďaka.

Keď ja som hľadal tlačiareň, tak som radšej zainvestoval a kúpil multifunkčné zariadenie. Kúpil som KONICA MINOLTA PagePro 1380MF, teraz som pozeral v jednom veľkosklade v BA a stojí 4870 SKK + DPH. Koľko stojí toner zatiaľ neviem. Ale zariadenie tlačí, skenuje, kopíruje A4...
chlap
22.03.07,15:37
Odporúčam dva modely laserových tlačiarní:

Kyocera FS-720 v cene 4.990,- Sk (v Shark Computers) - rýchla tlačiareň (16 str/min) s vynikajúcimi prevádzkovými nákladmi (toner stojí 3.300,- Sk a vydrží 6.000 strán).

LEXMARK E250D (http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=3773250)v cene 5.990,- Sk (v NAY) - mimoriadne rýchla tlačiareň (28 str/min) s duplexom (=tlač na obe strany listu)
Maya1
22.03.07,19:31
kúpila som dnes HP LJ 1018 za 3999,- a veľmi sa z nej vytešujem. Ďakujem všetkým za rady a užitočné info. Peniaze investované do softu a techniky pri našej práci netreba ľutovať, určite sa vrátia. Vďaka ešte raz.
Marína
24.03.07,00:10
Dostali ste ma.;) Už sa vytešujem. Zajtra si idem vyzdvihnúť HP LJ 1020 (s DPH 3706,90 Sk). Je ľahšia o 3 kg od HP LJ 1018(s DPH 3358,20 Sk) a znesie väčšiu záťaž. Nie som technický typ, ale v predajni používajú tú istú, tak hádam sa osvedčí.

Minulý rok som kupoval HP LJ 1018 za 4.000,- Sk.Tlačí kvalitne a rýchlo, bez porúch. Toner vydrží asi tak do 5000 a4 strán.
Zoli, tak to by ma potešilo, veď výrobca píše o max. 2000 stranách.

Výdrž tonera záleží od toho koľko textu natlačí na jednu A4. Tá výdrž môže byť aj menej ako tých 5000 ks. Ale minimálne 3000 kusov vydrží. Toner kupujem repasovaný, prázdny vždy odovzdávam a beriem repas. Originál nový od HP stojí cca 2900, repas 1700 Sk. Zatial som nemal problémy s repasom.
U predajcu, od ktorého beriem tlačiareň, orig. stojí 1844,50 Sk s DPH.
http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/tlaciarne-laserove/tlaciarne-multifunkcne-zariadenia/hp/seznam.aspx?p=kpv:54:537:63

Napriek novej tlačiarni na výstupy z UCT budem tiež používať moju obľúbenú 24 ihličkovú Epson LQ-870 ESC/P2. Nedám na ňu dopustiť. Je rýchla, spoľahlivá a páska stojí 100 Sk, repasovaná 75 Sk. Nemám presne odsledovaný počet strán, ale pri bežnom režime vydrží 1 - 2 mesiace. Atramentová odchádza do zabudnutia.

(http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/tlaciarne-laserove/tlaciarne-multifunkcne-zariadenia/hp/seznam.aspx?p=kpv:54:537:63)
Manual
24.03.07,05:32
Napriek novej tlačiarni na výstupy z UCT budem tiež používať moju obľúbenú 24 ihličkovú Epson LQ-870 ESC/P2. Nedám na ňu dopustiť. Je rýchla, spoľahlivá a páska stojí 100 Sk, repasovaná 75 Sk. Nemám presne odsledovaný počet strán, ale pri bežnom režime vydrží 1 - 2 mesiace. Atramentová odchádza do zabudnutia.

(http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/tlaciarne-laserove/tlaciarne-multifunkcne-zariadenia/hp/seznam.aspx?p=kpv:54:537:63)
Však uvidíš ak vyskúšaš novú = kvalitnejšiu, aj Epson pôjde do zabudnutia aj keď si to nechceš pripustiť. Doba je taká...:D
Marína
24.03.07,08:45
Janko, nepripustím.;) Moje viacročné skúsenosti - na účtovníctvo, hlavne stovky strán denníkov, knihy PO, ZA atd. sa viac hodí kvalitná ihličková tlačiareň. LQ-870 nie je žiadne B-čko a prevádzka je ozaj za babku. Pri uzávierkach používam perforovaný papier. Pred viac rokmi stála aj s podávačom cca 41.000 Sk a mne sa ju podarilo kúpiť nepoužitú po 4 rokoch od obstarania za 1.000 Sk. Ešte dnes sa z toho vytešujem.:D
Braňo
24.03.07,08:48
Možno si si zvykla na to škrípanie ihličkovej tlačiarne :D :---
Cronica
01.04.07,21:18
V poslednej dobe sú cenovo dostupné multifunkčné zariadenia, t.j. tlačiareň, kopírka, scaner a prípadne aj fax. Hľadal som dobry pomer cena/výkon, kvalita, lacná prevádzka a tiež design. Kúpil som domov multifunkčné zariadenie Canon MF3220 a som absolutne spokojny. Do práce sme kúpili tiež Canon MF5770. Funguje výborne. Pri MF3220 som sa zmestil do 7000.- Sk. Je tam tlačiareň, kopírka a scaner.
Muška
01.04.07,22:24
Pri tohtoročnom tlačení DP, som sa zaprisahala, že si kúpim tlačiareň, ktorá tlačí obojstranne. Lebo najskôr tlačiť párne potom nepárne strany...a potom mi just tlačiareň zobrala 2 strany :eek: - a samozrejme mi to všetko rozhasila :D......

Ak máte skúsenosti s tlačiarňou , ktorá tlačí obojstranne....podeľte sa so mnou o informácie a poraďte mi.
STRELEC
02.04.07,02:47
Janko, nepripustím.;) Moje viacročné skúsenosti - na účtovníctvo, hlavne stovky strán denníkov, knihy PO, ZA atd. sa viac hodí kvalitná ihličková tlačiareň. LQ-870 nie je žiadne B-čko a prevádzka je ozaj za babku. Pri uzávierkach používam perforovaný papier. Pred viac rokmi stála aj s podávačom cca 41.000 Sk a mne sa ju podarilo kúpiť nepoužitú po 4 rokoch od obstarania za 1.000 Sk. Ešte dnes sa z toho vytešujem.:D

Pri takej kúpe by som sa aj vytešoval!!! Nuž - vytešovať sa môžeš ďalej a prevádzka ihličkovej tlačiarne je ozaj niekoľkonásobne lacnejšia oproti laserovkám, ale už by som nezniesol vrčanie ihličkovky. Ešte jednu mám odloženú "pre strýčka príhodu". Ktovie, či ide?!
Ja som tiež dlho váhal s prechodmi. Najprv z DOS na WIN programy (nechcel som byť prvolezcom a trénovať vychytávanie múch), ale súčasne so zakúpením WIN-programov som prešiel aj na laser. Jediné čo hovorí proti je ozaj len tá cena prevádzky. Tlače dlhých vecí.
A kvalita výstupov? Buďme úprimní - často zaujíma len nás. Samotných majiteľov dokladov ani nie. Až na vydané faktúry - pred odberateľom nechce nikto vyzerať, že "nekráča s duchom doby", že "prehnane šetrí", či nedajbože "nemá na laserovku". Oberatelia tieto naše veci ani nechápu a ani sa im nechce.
sway
02.04.07,04:15
Akurát som otestovala cenovo veľmi dostupnú tlačiareň - som moc spokojná, obojstranná tlač - hurá:) pri tlači výkazov..., farebná, čierny toner je tiež cenovo fajn a vydrží veľáááá.

ide o : nashuatec SPC 410 dn, Aticio.

vrelo odporúčm - šetrí nervy ;););)
Marína
02.04.07,04:43
Pri takej kúpe by som sa aj vytešoval!!! Nuž - vytešovať sa môžeš ďalej a prevádzka ihličkovej tlačiarne je ozaj niekoľkonásobne lacnejšia oproti laserovkám, ale už by som nezniesol vrčanie ihličkovky. Ešte jednu mám odloženú "pre strýčka príhodu". Ktovie, či ide?!
Ja som tiež dlho váhal s prechodmi. Najprv z DOS na WIN programy (nechcel som byť prvolezcom a trénovať vychytávanie múch), ale súčasne so zakúpením WIN-programov som prešiel aj na laser. Jediné čo hovorí proti je ozaj len tá cena prevádzky. Tlače dlhých vecí.
A kvalita výstupov? Buďme úprimní - často zaujíma len nás. Samotných majiteľov dokladov ani nie. Až na vydané faktúry - pred odberateľom nechce nikto vyzerať, že "nekráča s duchom doby", že "prehnane šetrí", či nedajbože "nemá na laserovku". Oberatelia tieto naše veci ani nechápu a ani sa im nechce.
Peter, ja som netlačila len na LQ 870 ale aj na atramentovej. Aj keď už mám HP LJ 1018, denníky tlačím na perforovaný papier na ihličkovej. Pri novej páske má peknú tlač a ozaj nie je hlučná. Od atramentovej by si ju nerozoznal. Voľakedy som mala LX 300, tak tá hučala.:rolleyes:
sunborn
02.04.07,06:42
pre dalsich zaujemcov o kupu tlaciarne prikladam test ciernobielych laser tlaciarni
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=133918&CAI=2104
scorp
02.04.07,16:45
pre dalsich zaujemcov o kupu tlaciarne prikladam test ciernobielych laser tlaciarni
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=133918&CAI=2104
Len strucne som si ho prebehol. Okrem "uletov" ze sa diskusia zvrtla na velke sietove tlaciarne, bolo tam prezentovanych zopar nazorov, ktore chvalia HP (Hewlett-Packard). Osobne suhlasim a vrelo doporucujem HP.
Pru
28.12.07,12:10
Ahojte, potrebovala by som poradiť od nejakého odborníka. Vybrala som si multif.zariadenie HP officejet pro L7580 alebo 7680. Mali by sa dať napojiť aj bezdrátovo, lebo potrebujem počítač napojiť káblom a notebook bezkáblovo. Môže mi niekto poradiť či nsú dobré alebo nie? ďakujem moc
scorp
28.12.07,12:27
Ahojte, potrebovala by som poradiť od nejakého odborníka. Vybrala som si multif.zariadenie HP officejet pro L7580 alebo 7680. Mali by sa dať napojiť aj bezdrátovo, lebo potrebujem počítač napojiť káblom a notebook bezkáblovo. Môže mi niekto poradiť či nsú dobré alebo nie? ďakujem moc
AK som dobre zistil, ide o atramentove tlaciarne. Neodporucam z hladiska prevadzkovych nakladov. Uz dnes sa da kupit multifunkcne HP za cca 5000 Sk. Ale ak je pre vas "zivotne dolezite" prepojenie cez wifi ... ??? ...
Pru
28.12.07,12:42
Je dôležité bezkáblové napojenie, lebo stále prepájam káble z notbuku na počítač a potkýňam sa o ne. Ja neviem, mne sa laserové zdá nákladnejšie, preto by som potrebovala poradiť a hlavne potrebujem fax, kopírka, scaner, tlačiareň a dopojiť k tomu pevnú linku. Ale keby niekto odporučil niečo iné, dám si poradiť, ja som si len laicky vyberala podľa toho aké zariadenie potrebujem a čo všetko tam potrebujem.
ACCREDO
28.12.07,14:23
Je dôležité bezkáblové napojenie, lebo stále prepájam káble z notbuku na počítač a potkýňam sa o ne. Ja neviem, mne sa laserové zdá nákladnejšie, preto by som potrebovala poradiť a hlavne potrebujem fax, kopírka, scaner, tlačiareň a dopojiť k tomu pevnú linku. Ale keby niekto odporučil niečo iné, dám si poradiť, ja som si len laicky vyberala podľa toho aké zariadenie potrebujem a čo všetko tam potrebujem.

Aj v našej firme riešime podobné problémy. Multifunkčné zariadenie vybavené bezdrôtovou kartou (WIFI, BT) a súčasne LAN je určite riešením na množstvo káblov. Testovaním v testovacích laboratoriách je preukázané, že náklady na tlač laserových tlačiarní v porovnaní s atramentovými sú na kancelárske účely nižšie (viď testy časopisu CHIP apod.). Celkové náklady na tlač jednej stránky závisia na viacerých okolnostiach - cena tlačiarne, veľkosť a cena zásobníka, množstvo vytlačených strán a druh dokumentu,...V zásade platí, že u tlačiarní s vyššou nákupnou cenou je nižšia cena výmenného zásobníka. Doporučujem zvážiť, či je nevyhnutné kupovať multifunkčné zariadenie s faxom, čo je zastaralá technológia, ktorá sa dá dnes nahradiť oveľa kvalitnejšou elektronickou kópiou dokladu zaslanou v prílohe e-mailu. Navyše žiadne MF zariadenie na trhu nedokáže prijímať ani posielať faxy bezdrôtovo, vždy je nevyhnutné pripojenie na pevnú telefónnu linku, a to znamená ďalší kábel k telefónnej prípojke.
elli
29.12.07,11:16
Mam Page Pro 1350W - neviem, kto pisal recenziu (vid odkaz od scorp), ale MA ovladace aj v cestine, stav tonera sa da zistit dvomi kliknutiami... Tip na tuto tlaciaren mam od firmy, ktora repasuje tonery, pre tuto tlaciaren maju aj velkoobsahove tonery v pristupnej cene, cim odpada casta vymena.
Mam ju druhy rok, som maximalne spokojna.

Pred nakupom si obid/obvolaj par predajni a pozri podla vybraneho typu aj na internete, ceny sa pri malych tlaciarnach mozu lisit aj o 1500 - 2000 Sk, pri velkych samozrejme aj viac.
STRELEC
30.12.07,11:06
Aj v našej firme riešime podobné problémy. Multifunkčné zariadenie vybavené bezdrôtovou kartou (WIFI, BT) a súčasne LAN je určite riešením na množstvo káblov. Testovaním v testovacích laboratoriách je preukázané, že náklady na tlač laserových tlačiarní v porovnaní s atramentovými sú na kancelárske účely nižšie (viď testy časopisu CHIP apod.). Celkové náklady na tlač jednej stránky závisia na viacerých okolnostiach - cena tlačiarne, veľkosť a cena zásobníka, množstvo vytlačených strán a druh dokumentu,...V zásade platí, že u tlačiarní s vyššou nákupnou cenou je nižšia cena výmenného zásobníka. Doporučujem zvážiť, či je nevyhnutné kupovať multifunkčné zariadenie s faxom, čo je zastaralá technológia, ktorá sa dá dnes nahradiť oveľa kvalitnejšou elektronickou kópiou dokladu zaslanou v prílohe e-mailu. Navyše žiadne MF zariadenie na trhu nedokáže prijímať ani posielať faxy bezdrôtovo, vždy je nevyhnutné pripojenie na pevnú telefónnu linku, a to znamená ďalší kábel k telefónnej prípojke.A pokiaľ už niekto trvá na zaslaní faxom (a stáva sa), tak mu viem v krajnom prípade poslať fax z PC. Tej spomínanej káblovačke sa ale potom nedá vyhnúť (pripojenie analog. modemu).
Iveta Matlovičová
06.02.08,20:14
Ahojte,
chcem si kúpiť multifunkčné zariadenie - laserová tlač (Č-B), kopírka (možnosť kopírovať i bez zapnutého PC), skener. Som však technický antitalent a neviem ako vybrať, pozerala som aj letáčiky napr. z Nayu, v ponuke su vačšinou multifunkčné s atramentovou tlačou - ale to nechcem. Neviete mi niekto skúsenejší poradiť nejakú značku, nemalo by to byť nič veľké potrebujem to domov na pracovné účely - niečo do 8000 Sk, príp. + niečo navyše, budem vďačná za vaše rady a skúsenosti ..:-))
apo
06.02.08,20:38
Fronco, dám Ti radu.
Od roku 1992 robím účtovníctva pre iné firmy. Boli časy keď som v noci nachystal balík počítačového papiera a celú noc pílila ihličková tlačiareň.
V roku 1999 som kúpil laserku HP 1100, bol som nadšený, o dva roku som kúpil ešte jednu. Začali problémy s podávaním papiera zistil som, že mám dve dobré tlačiarne, ale musím pri nich stáť a podávať papier ručne pekne jeden papier za druhým.

Potom som kúpil multifunkčné zariadenie HP3030. Je výborné, tlačí skenuje, faxuje, ale zásobník na 50 listov je stále prázdny.

V máji 2007 som zobral profesionálne zariadenie značkové, nerobíme reklamu. Po 4 rokoch je za 200 Sk zariadenie moje. Ja ho odkúpim venujem nejakej škole a na 4 roky veznem ďalšie zariadenie. V tom čase to už bude farebná tlač za cenu ako teraz platím pri čiernobielom zariadení. Som naozaj spokojný. Do tohoto zariadenie nič nekupujem iba papier (bola aj ponuka, že za Metro cenu sami dodajú kvalitný papier sami). Tlačím bežne 3000 listov mesačne za cenu 3000 Sk mesačne. Pri tlači nad 6000 listov mesačne sa platí iba 16 halierov do 3000 je to 40 halierov.

Záver.
Všetky malé multifunkčné zariadenia majú tlačenú cenu dolu a vynahradia si to na toneroch. Keď kupuješ lacné neznačkové tak v poslednom čase ich kvalita išla dolu. Takže za cenu toneru do malých zariadení mám profesionálne zariadenie, ktoré tlačí aj s duplexom, skenuje, kopíruje, je v počítačovej sieti ako samostatné zariadenie so sieťovou kartou, nie ako printserver. Viem že som urobil dobré rozhodnutie.

Takže takto som pri výbere postupoval ja.

apo
chlap
07.02.08,07:10
Ahojte,
chcem si kúpiť multifunkčné zariadenie - laserová tlač (Č-B), kopírka (možnosť kopírovať i bez zapnutého PC), skener. Som však technický antitalent a neviem ako vybrať, pozerala som aj letáčiky napr. z Nayu, v ponuke su vačšinou multifunkčné s atramentovou tlačou - ale to nechcem. Neviete mi niekto skúsenejší poradiť nejakú značku, nemalo by to byť nič veľké potrebujem to domov na pracovné účely - niečo do 8000 Sk, príp. + niečo navyše, budem vďačná za vaše rady a skúsenosti ..:-))

Musím súhlasiť s "apom" v predchádzajúcom príspevku. Ale to, čo tebe asi bude viac vyhovovať, bude toto: HP LaserJet M1120 MFP + toner (http://www.agem.sk/?cmd=tovar&flag=displaySearch&fsid=jux796p2783NXA0xRiU8eMuyCuI77lsH) .
Ja mám niečo podobné - HP LJ 3020 - používam ho už 3 roky bez problémov, hoci musím povedať, že kopírovanie je na takejto srande naozaj drahé. Ak takéto zariadenie mieniš používať v pomere 70% tlač a 30% kopírovanie, tak na domáce použitie to bude super. A ceny tonerov HP do týchto zariadení klesli za posledný rok takmer o 30%.
sway
07.02.08,13:48
Musím súhlasiť s "apom" v predchádzajúcom príspevku. Ale to, čo tebe asi bude viac vyhovovať, bude toto: HP LaserJet M1120 MFP + toner (http://www.agem.sk/?cmd=tovar&flag=displaySearch&fsid=jux796p2783NXA0xRiU8eMuyCuI77lsH) .
Ja mám niečo podobné - HP LJ 3020 - používam ho už 3 roky bez problémov, hoci musím povedať, že kopírovanie je na takejto srande naozaj drahé. Ak takéto zariadenie mieniš používať v pomere 70% tlač a 30% kopírovanie, tak na domáce použitie to bude super. A ceny tonerov HP do týchto zariadení klesli za posledný rok takmer o 30%.

Aj ja súhlasím s apom,
kúpila som cca pred rokom konečne kvalitnú tlačiareň - ak to priestor dovolí, vrelo odporúčam - je to iba tlačiareň - odnož HP, cena cca do 30 tisíc, super rýchla... kuknite si ju na nete: SP C410 DN Aticio

http://www.stor.sk/domain/flox/files/pdf/spc410dn.pdf

som moc spokojná - tonery vydržali vyše roka ;):)
Zoltán Kovács
07.02.08,13:51
Aj ja súhlasím s apom,
kúpila som cca pred rokom konečne kvalitnú tlačiareň - ak to priestor dovolí, vrelo odporúčam - je to iba tlačiareň - odnož HP, cena cca do 30 tisíc, super rýchla... kuknite si ju na nete: SP C410 DN Aticio

http://www.stor.sk/domain/flox/files/pdf/spc410dn.pdf

som moc spokojná - tonery vydržali vyše roka ;):)

To je závislé od množstva tlače.
Iveta Matlovičová
07.02.08,14:39
dakujem za vaše názory, koľko ľudí - toľko chutí, ja skutočne nebudem investovať 30 000 Sk - až toľko "tlačiť" nebudem, a taktiež ma všetko svoje klady i zápory, noooo idem nakupovaat...potom dám vedieť, ešte raz ďakujem a pekný zvyšok dňa
JaDo
10.02.08,15:27
Vďaka, že radíte v tejto téme.
Z časových dôvodov som zatial prečítala iba 1. a 5. stranu ale už mám nádej, že i já budem môcť kupovať ľacnejšie, repasované tonery.
Máme HP Color Laser Jet 2550 a k tomu odložených už 5 prázdnych obalov od tonerov na farby (žltá 2x, modrá, červená, čierna) a jeden od "valca".
Bývam cca 20km od Bratislavy, môžem tam vymeniť prázdne a zaplatiť repasované tonery? A co valec?
apo
10.02.08,15:54
Aj ja súhlasím s apom,
kúpila som cca pred rokom konečne kvalitnú tlačiareň - ak to priestor dovolí, vrelo odporúčam - je to iba tlačiareň - odnož HP, cena cca do 30 tisíc, super rýchla... kuknite si ju na nete: SP C410 DN Aticio

http://www.stor.sk/domain/flox/files/pdf/spc410dn.pdf

som moc spokojná - tonery vydržali vyše roka ;):)

Pozrel som link a dodávam.

Vybavenie tlčiarne duplexom ocení jej majiteľ, keď je nutné v krátkom čase vytlačiť veľký počet napríklad daňových priznaní. Okrem toho tieto tlačiarne majú bohatú výbavu možností tlače, ktoré zlacňuje tlačenie ako napríklad vytlačenie 2x A4 na formát papiera A4. Tieto výstupy často len pozrieme a idú do skartovačky, tak prečo minúť 2 listy v kombinácii bez duplexu 4 listy papiera keď postačí jeden list, ktorý skončí v skartovačke a myslím, že aj spotreba tonera je v tomto prípade nižšia.

Pripomeniem, že ak je zariadenie v nájme tak úspora tonera je nezaujímavá nakoľko je réžiou vlastníka zariadenia.

apo
gonad
14.02.08,09:18
Tiež mám HP LJ 1320.
Perfektná kvalitná a rýchla tlač, aj obojstranná.
S repasom taktiež žiadny problém.
mpca
19.02.08,23:14
Vďaka, že radíte v tejto téme.
Z časových dôvodov som zatial prečítala iba 1. a 5. stranu ale už mám nádej, že i já budem môcť kupovať ľacnejšie, repasované tonery.
Máme HP Color Laser Jet 2550 a k tomu odložených už 5 prázdnych obalov od tonerov na farby (žltá 2x, modrá, červená, čierna) a jeden od "valca".
Bývam cca 20km od Bratislavy, môžem tam vymeniť prázdne a zaplatiť repasované tonery? A co valec?

vo firme mame ties 2550, valec ako aj toner/y raz za cas dovezieme spat nasmu dodavatelovi IT a ten nam zabezpeci repas,,
ekopo
20.02.08,15:25
Mám Xerox Phaser 3117 , dal som za ňu v akcii 1.780,-SKK. Teraz sa dá zohnať za 2.120,-SKK. Originál toner za 2.100,-SKK, repasovaný za 1.380,- na 3.000 strán. Bez problémov. Tlačím dosť.
Link na recenziu na túto ale aj iné tlačiarne bol uvedený v príspevku č. 31
JaDo
20.02.08,20:41
mpca: Ďakujem za informáciu. Musím "popohnať" synov, aby sa vo veľkoobchode (berú priamo) popýtali.
Filip Glasa
11.03.08,12:08
Dávam do pozornosti tlačiarne OKI. Majú originálne tonery za ceny ako iné značky repasované. Prípadne sa dajú nájsť aj "tonerovo" lacné tlačiarne od Samsungu a Minolty.

Ja soobne by som najprv hľadal výhodné tonery a až potom k nim tlačiarne.
http://spotrebni-material.alza.sk/oki/18849497.htm
Iveta Matlovičová
11.03.08,12:13
Musím súhlasiť s "apom" v predchádzajúcom príspevku. Ale to, čo tebe asi bude viac vyhovovať, bude toto: HP LaserJet M1120 MFP + toner (http://www.agem.sk/?cmd=tovar&flag=displaySearch&fsid=jux796p2783NXA0xRiU8eMuyCuI77lsH) .
Ja mám niečo podobné - HP LJ 3020 - používam ho už 3 roky bez problémov, hoci musím povedať, že kopírovanie je na takejto srande naozaj drahé. Ak takéto zariadenie mieniš používať v pomere 70% tlač a 30% kopírovanie, tak na domáce použitie to bude super. A ceny tonerov HP do týchto zariadení klesli za posledný rok takmer o 30%.

no takze uz som nakupila a to velmi dobre - i vdaka tejto uzasnej porade, kupila som presne HP LaserJet M1120 MFP + toner (http://www.agem.sk/?cmd=tovar&flag=displaySearch&fsid=jux796p2783NXA0xRiU8eMuyCuI77lsH) a je perfkektna, este raz veeeelka vdaka;););) a odporucam
fizzy
14.03.08,12:03
Ja pouzivam OKI-nu. Nemam problemy. Sice je to farebna laserovka ale 90% tlace je ciernej. Ale taky cerveny pasik, ci nejaky obrazok v ceniku, uct. zavierke a pod nieje na zahodenie.
Pru
24.04.08,06:57
ja som si kúpila dosť drahé multif. zar. hp 7780, má obojsrannú tlač, všetky funkcie čo potrebujem, ale čo ma dosť naštvalo, že mi neberie polku papiera, keď tlačím výdavkové alebo príjmové, tak ich strihám, pol papiera zoberie ale pokrčí, moje staré dobré multif. za 3000,- s tým nemalo problém. Neviem mi niekto poradiť ako na to? dík
apo
24.04.08,08:18
Skús pozrieť vlastnosti a tam sa dá nastaviť veľkosť stránky.
Ja papier šetrím tak, že ovládač dovoľuje na A4 vytlačiť 2 A4 zmenšené.

Toto je všeobecná informácia, nie ušitá pre tvoj model tlačiarne.
jozefsk
07.05.08,17:08
Jednoducho povedané ,dnes sa už veľmi nedá kúpiť vyložene zlá "mašina" .Po vypisovaní a trápení sa s účtovníctvom si zaslúžime aj jednoduchú a dobrú tlačiareň,
ktorá tlačí vtedy,keď to potrebujeme!Osobne som si vyberal
s ponuky firmy ,ktorá sídli blízko a funguje viac rokov!
Ak sa niečo pokazí , dotiahnem ich za krk ,preto pri výbere
dobre poradia!(inak sa im to vypomstí )
To len na odľahčenie .
apo
07.05.08,21:29
Tak ako píšeš.

V stránke CopyOffice je uvedené ako výhoda pri zaobstaraní tlačiarne-kopírky FORMOU NÁJMU v tom, že dosť ťažko si predstavíme, že príde technik urobiť údržbu a použije nekvalitné ND, aby prišiel ešte raz lebo tieto výkony nik nepreplatí. Servis musí byť urobený na 100 percent, aby druhý krát nemusel k zariadeniu nik chodiť.

Ja som spokojný, tlačím, kopírujem, platím za každý vytlačený kus papiera, ale neplatím servis, nekupujem tonery iba papier. V jednej ponuke na nájom zariadenia bolo ešte aj dodanie kvalitného papiera v cene bežne dostupného papieru nižšej kvality.

Pozdravujem.

apo
horegonn
10.05.08,11:15
Doporučujem Canon Laser Base MF 3240 je tam aj fax.
Zoltán Kovács
10.05.08,14:03
No ja som sa obdaroval s Xerox WorkCentre Pro 412. Je to mašinka asi 5 ročná, ale má v sebe tlačiareň, kopírku, scanner aj fax. A navyše má aj podávač dokumentov, takže keď potrebujem fotiť väčšie množstvo nemusím nad ním stáť, len šup do podávača a pustiť kopírovanie. Jaj a skoro som zabudol, cena bola symbolická 4 tisíc, samozrejme s dokladom.

Mám to od klienta - kamaráta, ktorý repasuje a predáva použité kopírky. Takže servis mám skoro "grátis". A moju "starú" HP LJ 1018 asi podarujem bratovi.
jaja99
10.05.08,14:46
Ja som kúpila v 10/2007 HP LJ 1005 multifunkčné (čb tlačiareň, kopírka, skener - bez faxu) - cena 5990 s DPH. Toner kupujem u výrobcu - bj print (25 od BA) - cena 730 aj s DPH, keď dáte prázdny toner na odkúpenie. Som veľmi spokojná.
apo
10.05.08,14:48
Ja som riešil viacero ponúk. Prvá bola od môjho klienta, ktorý má kopyc entrum a tieto mašinky sprostredkovával na ďalší nájom respektíve predaj a jedna mašinka mu stála bez využitia.

Dostal som ponuku na nájom a zároveň som cez net zisťoval iné možnosti. Zistil som, že nové mašinky majú väčšiu vstupnú cenu a menej za 1 výtlačok. Repasované mašinky majú nižšiu vstupnú cenu ale viac za výtlačok. Zdôvodnili to tým, že pri repasovaných mašinkách je nutné kalkulovať s vyššími nákladmi na údržbu a preto je väčšia suma za jeden výtlačok.

Vyhodnotil som to tak, že zoberiem radšej nový stroj. Potom som ale zistil, že tie repasované stroje majú lepšie ovládanie, majú napríklad dotykový display na ovládanie zariadenia.

Rýchlosť zariadenia pri tlačení by mohla byť vyššia pri duplexnej tlači, ale pre použitie v našej kancelárii je to úplne postačujúce zariadenie. Po 4 rokoch niekomu tento stroj darujem a zoberiem na 4 roky nové zariadenie, za 3 roky už bude vo farebnom prevedení cena porovnateľná s čiernobielym zariadením dnes.

Trochu mi vadí, že scaner je čiernobiely a keď scanujem dokumenty pre banky alebo klientov tak lepšie vyzerajú dokumenty, ktoré naskenujem farebným scanerom.

Toľko zo skúseností s kopírovacím strojom, ktorý používam ako kopírku aj sieťovú tlačiareň, tlačí aj dokumnety z DOSovských programov.

Pozdravujem.

apo
Zoltán Kovács
10.05.08,14:59
Ja som riešil viacero ponúk. Prvá bola od môjho klienta, ktorý má kopyc entrum a tieto mašinky sprostredkovával na ďalší nájom respektíve predaj a jedna mašinka mu stála bez využitia.

Dostal som ponuku na nájom a zároveň som cez net zisťoval iné možnosti. Zistil som, že nové mašinky majú väčšiu vstupnú cenu a menej za 1 výtlačok. Repasované mašinky majú nižšiu vstupnú cenu ale viac za výtlačok. Zdôvodnili to tým, že pri repasovaných mašinkách je nutné kalkulovať s vyššími nákladmi na údržbu a preto je väčšia suma za jeden výtlačok.

Vyhodnotil som to tak, že zoberiem radšej nový stroj. Potom som ale zistil, že tie repasované stroje majú lepšie ovládanie, majú napríklad dotykový display na ovládanie zariadenia.

Rýchlosť zariadenia pri tlačení by mohla byť vyššia pri duplexnej tlači, ale pre použitie v našej kancelárii je to úplne postačujúce zariadenie. Po 4 rokoch niekomu tento stroj darujem a zoberiem na 4 roky nové zariadenie, za 3 roky už bude vo farebnom prevedení cena porovnateľná s čiernobielym zariadením dnes.

Trochu mi vadí, že scaner je čiernobiely a keď scanujem dokumenty pre banky alebo klientov tak lepšie vyzerajú dokumenty, ktoré naskenujem farebným scanerom.

Toľko zo skúseností s kopírovacím strojom, ktorý používam ako kopírku aj sieťovú tlačiareň, tlačí aj dokumnety z DOSovských programov.

Pozdravujem.

apo

Trošku mimotemy. Môžte mi vysvetliť terminus technikus duplexová tlač? Má to aj moja kopírka, len neviem čo to je. :mee:

S repasovanými tlačiarňami mám skúsenosti. Onoho času som vlastnil starú dobrú HP LJ 4L. Pôvodný majiteľ ju používal 6 rokov, ja ďalších 5. Počas tých rokov jediná údržba bola výmena tonera. Dodnes by som ju mal, keby sa mi nepodarilo odlomiť senzor prítomnosti papiera. A oprava by stála viac ako nová tlačiareň. Vtedy som kúpil HP LJ 1018, s ktorou som dodnes spokojný.

Pre kopírku + scanner + tlačiareň + fax som sa rozhodol preto, lebo v poslednej dobe potrebujem viac fotiť. A tým pádom, že sme sa presťahovali na dedinu, nebolo by rentabilné chodiť do mesta pokaždé ako potrebujem fotiť.

Dočasne som používal na kopírovanie scanner, len mi vadila pridlhá (softvérová) obsluha.
apo
10.05.08,15:29
Duplexná tlač je obojstranná tlač.

Na HP laserjet 3030 keď som tlačil daňové priznania som dával tlačiť najskôr nepárne strany, potom papier založiť do druhého podávača a zadať tlač párnych strán. Sem tam sa stalo, že pri tlači párnych strán podávač zobral 2 listy odrazu a potom sa musela celá tlač opakovať.

31. marca som papier už nešetril, šetril som čas a vtedy som daňové priznania tlačil jednostranne.

Pri duplexnej tlači pred posledným OK, si vyberiem spôsob tlačenia. Sú možnosti: jednostranná tlač, jednostranná tlač, ale 2 strany na 1 A4, a duplexná tlač na každú stranu A4 sa vytlačia 2 strany. Takže osem stranová Súvaha sa vytlačí na 2 listoch papiera. Týmto spôsobom tlačím súvahy a daňové priznania pre banky a založenie do archívu. Šetrí to papier a poplatok za vytlačenie počtu A4.

apo
apo
10.05.08,15:37
Ku scanovaniu.

Keď scanujem zariadením HP laserjet 3030 je to troch pomalšie, ale farebné. Mám pocit, že skenovanie prvej strany trvá o čosi dlhšie, asi sa už svetelne unavuje osvetlovacia lampa. Zato mašinka MP2000 Affício (zrejme licencia Ricoh) scanuje ide veľmi rýchlo, ale výsledok sa mi zdá horší ako výsledok kopírovania.

Tieto zariadenia sú vybavené aj harddiskom a používajú sa na archív zdigitalizovaných účtovných dokumentov, raz možno budeme aj tieto funkcie využívať.

apo
iriska
20.06.09,10:42
Ahojte, dovolím si obnoviť túto tému a požiadať skúsenejších o radu s výberom laserovej tlačiarne, ktorá by mala wifi, cena cca 400-500 EUR. Na nete akosi nie je pri typoch tlačiarní písané, či majú wifi. Prípadne môže byť aj bez neho.
Ďakujem
jess
03.11.11,05:49
Ahojte, obnovujem po rokoch túto tému, stále aktuálnu.

Potrebujem kúpiť do kancelárie spoľahlivú multifunkčnú (3v1) LASEROVÚ tlačiareň cca do 250 eur, kde sa bežne dá dostať toner a kapacita tonera je min 2400 strán / 60eur - originál. Rýchlosť tlače cca 20 strán/min.
apo
03.11.11,06:39
Ak môžem poradiť.

Dnes by nemal byť problém vybrať si. Ceny sú prijateľné.

Máme dve zariadenia HP 3030 je to dobré zariadenie, ale nie je to kombajn. Stačilo na horný podávač položiť nejakú knihu možno šanon a podávač je ovisnutý, ale funkčný.

Druhé zariadenje je v podstate RICOH. Je to kombajn. Nadobudol som ho formou splátok na 4 roky. Jeho kapacita je 20.000 strán mesačne, ktorú využívam z 1/3. Z toho dôvodu sme predĺžili zmluvu o nájme. Zariadenie som mohol za 20 Euro odkúpiť, alebo platiť minimálny nájom v rámci ktorého mám o servis na ďalšie 4 roky postarané.

Neviem aké sú ceny tonerov, ale v čase keď som sa pre tento kombajn rozhodol bola cena tonerov, ktoré som minul rovná nájmu za profesionálne zariadenie. Takže zariadenie som mal v nájme prakticky zadarmo a platím 40 halierov za jednu vytlačenú stránku. Ak by sme tlačili 20.000 strán mesačne potom je cena za stránku polovičná.

apo
holubička1
05.02.12,13:30
Ahojte mám multifukčné čb laserové zariadenie HP m1005 a uz som kúpila dva nové tonery a stáva sa ze najprv tlačí dobre asi po 10 stranách v strede je to bledé, tonerom to nemôže už asi byť... včera som vnútro povysávala, ale nie je to lepšie, čím to môže byť?? je vôbec rentabilná oprava mám ju cca 4 roky. Ak by som kupovala nové čo by ste mi poradili z multifunkčných s wifi, hp, samsung č??
Oplatí sa kupovať farebné multifunkčné laserové - decká občas potrebujú do školy projekty, obrázky... alebo je to dosť náročné finančne na tonery... Vďaka za všetky názory... no blíži sa DP a som zúfalá, z toho ako každú chvíľu pretriasam toner a zas to nejde....
holubička1
09.02.12,09:30
Ahojte mám multifukčné čb laserové zariadenie HP m1005 a uz som kúpila dva nové tonery a stáva sa ze najprv tlačí dobre asi po 10 stranách v strede je to bledé, tonerom to nemôže už asi byť... včera som vnútro povysávala, ale nie je to lepšie, čím to môže byť?? je vôbec rentabilná oprava mám ju cca 4 roky. Ak by som kupovala nové čo by ste mi poradili z multifunkčných s wifi, hp, samsung č??
Oplatí sa kupovať farebné multifunkčné laserové - decká občas potrebujú do školy projekty, obrázky... alebo je to dosť náročné finančne na tonery... Vďaka za všetky názory... no blíži sa DP a som zúfalá, z toho ako každú chvíľu pretriasam toner a zas to nejde....posúvaaam...