Anairda
20.03.07,21:08
Dobrý večer,

poraďte, ako robíte prerušenie odpisov na leasing kúpeného auta v Omege?
Ja som si dala ÚO=DO a daňové som si zaškrtla neodpisovať. Ale tým pádom sa mi aj účtovné rovnajú nule. Myslíte, že to môže byť??
LubenaK
21.03.07,05:54
To, že si dala účtovné = daňové, je správne, ale to, že chceš tento rok odpisy prerušiť, zašktávaš na záložke Daňové odpisy - Tento rok neodpisovať. Tým Ti vznikne rozdiel, lebo účtovné dávaš do účtovníctva, daňové nie a tým sú účtovné pripočítateľnou položkou v daňovom priznaní a program by to mal preniesť i do daňového priznania. Treba si potom skontrolovať zostavu Porovnanie UO a DO.
Anairda
21.03.07,08:33
A kedy sa požíva voľba " ÚO=DO s prerušením" ? Vyskúšala som to a v decembrovej uzávierke Ú0 mi odpočítalo všetky účtovné odpisy vypočítané v priebehu roka.
jess
21.03.07,15:13
Som v strate za minulý rok, tak som chcela prerušiť odpisy, ale niekto mi tu na porade povedal, že pri lizing.aute sa odpisy prerušiť nedajú. Tak potom, aký je postup v Omege ?
LubenaK
22.03.07,21:58
Pri lízingu skutočne nemôžeš prerušiť odpisy. Iba pri ostatnom majetku. Takže tá strata musí zostať taká, aká je.
Johanka
22.03.07,22:01
Iba pripomeniem, že prerušiť sa dajú iba daňové odpisy.
Ak píšeš o účtovnej strate, túto nemôžeš ovplyniť prerušením odpisovania.
jess
23.03.07,07:32
Priznám sa, že tomu vôbec nerozumiem.

Výsledok hospodárenia z bežnej činnosti mám - 164.000,-....strata

Urobím účtovné odpisy....tie teda musím...

A čo mám teraz urobiť ďalej ? Mám urobiť aj daňové odpisy ???

Poprosím postup ako dokončím tie odpisy a následne daňové priznanie, ale polopatisticky.

Ďakujem za Váš čas.
LubenaK
23.03.07,18:45
Tým, že máš vypočítané účtovné odpisy a zaúčtované v nákladoch, znižuješ základ dane, resp. si v strate. V daňovom priznaní si potom do položky znižujúce stratu pripočítaš daňové odpisy - sú to položky pripočítateľné k základu dane, tým pádom si ich daňovo neuplatníš a si v daňovom pluse, resp. znižuješ stratu.
jess
23.03.07,20:35
Ďakujem.:)