moniq81
21.03.07,06:16
Zdravím poraďákov, ktorí majú skúsenosti s Alfou,

prvýkrát uzatváram účtovníctvo v Alfe. Chcem sa opýtať, či máte skúsenosti s prečíslovaním záväzkov. Ak ich chcem prečíslovať len od polroka, lebo na konci roka sa ešte objavili faktúry, ktoré neboli zaúčtované, je to možné? Aký je tam postup a prípadné riziká?

Tiež poprosím o typy na kontrolu účtovania v Alfe. Dala som to skontrolovať cez kontrolu v programe. Akú kontrolu si ešte robíte? Doklady si kontrolujem mesačne, lebo mesačne platíme DPH. Máte ešte nejaké tipy?

Vďaka všetkým, ktorí odpíšu.
Manual
21.03.07,05:56
Zdravím poraďákov, ktorí majú skúsenosti s Alfou,

prvýkrát uzatváram účtovníctvo v Alfe. Chcem sa opýtať, či máte skúsenosti s prečíslovaním záväzkov. Ak ich chcem prečíslovať len od polroka, lebo na konci roka sa ešte objavili faktúry, ktoré neboli zaúčtované, je to možné? Aký je tam postup a prípadné riziká?

Tiež poprosím o typy na kontrolu účtovania v Alfe. Dala som to skontrolovať cez kontrolu v programe. Akú kontrolu si ešte robíte? Doklady si kontrolujem mesačne, lebo mesačne platíme DPH. Máte ešte nejaké tipy?

Vďaka všetkým, ktorí odpíšu.
Prečíslovával som len VPD a PPD a bolo to OK. Ale sprav si aj na 2x zálohu stávjúceho účta a môžeš robiť pokusy. Ak to nebude dobré vždy sa vrátiš na pôvodný stav. Ale ak to prečísluješ skontroluj si, či v knihe záväzkov máš správne č. BV alebo VPD, ktorým bol záväzok uhradený.
Pekný deň...:)