becu
21.03.07,08:27
Dobry den. Potrebovala by som surnu radu.
Kolegyni neprislo potvrdenie z poistovne o ZP, ktore sa uvadza v DP. Vypytala si ho, ale popritom nas zamestnavatel uz rocne zuctovanie a DP urobil. Ako ma tento problem riesit? Ako ma vyplnit DP, do ktorych riadkov to ma spravne uviest a co je k tomu potrebne?
Za Vasu pomoc Vam vopred dakujem!!!!
Vladimír Ozimý
21.03.07,07:30
jednoducho podá daňové priznanie pričom toto daňové priznanie označí ako opravné pretože jej bolo vykonané ročné zúčtovanie a tam všetky náležitosti upraví na správnu mieru.
becu
21.03.07,07:46
Este mi viete poradit aj s riadkami? Do ktoreho riadku to presne zapisat?
DAKUJEM!
Vladimír Ozimý
21.03.07,08:45
takže tú poistku uvediete na riadku 40 alebo 41 podľa toho či ide o životku alebo účelové vypočítate si daň na riadku 45 povypisujete riadky ohladne daňového bonusu ak poberala plu uvediete na riadku 62 výsku preddavkov a uvediete daňový preplatok alebo nedoplatok v riadkoch 64 a 65 a výsledný vzťah uvediete v okienku pre dodatočné daňové priznanie kde uvediete rozdiel medzi daňou uvedenou v ročnom zúčtovaní (berie sa ako daňové priznanie a daňou po uprave v tomto opravnom pričom do osobitných záznamov by som uviedol že riadne daňové priznanie je v tomto prípade ročné zúčtovanie u toho a toho zamestnávateľa aby si to vedeli priradiť)