dede2
21.03.07,07:29
Dobry,

Vie mi niekto poradiť?

remeselník podnikajuci na živnostenský list. Nema zvlást bankovy učet na podnikanie. Uplatnil paušalne vydavky. Nema ziadny majetok. MUSI S DP typ B ODOVZDAT AJ VYKAZ O PRIJMOCH A VYDAVKOCH a VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH?

Diky za pomoc.
mysimis
21.03.07,06:30
Pri použití paušálnych výdavkov sa výkazy nepodávajú.
dede2
21.03.07,06:33
Diky moc, mysimis .
Johanka
21.03.07,06:39
Výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva.
Daňovník, ktorý uplatňuje výdavky percentom z príjmov nie je účtovná jednotka ;) .
zita007
22.03.07,10:10
Prosím,
kto vie poradiť?

Vediem PÚ v s.r.o. - nemusí byť audit.
Musím k uzávierke prikladať poznámky; ak áno musí byť v poznámkach rozpísaný aj tok financíí (niekde som totíž čítala, že nie), musím prikladať k uzávierke aj cash flow? Nájdem ho niekde v programe POHODA? A podľa čoho viem, aký mám robiť - priamy alebo nepriamy?

Veľmi pekne ďakujem každému, kto poradí.
Alena26
23.03.07,20:23
K uzávierke musíš prikladať poznámky. K nemáš povinnosť auditu nemusíš predkladať cash flow.
zita007
24.03.07,05:13
K uzávierke musíš prikladať poznámky. K nemáš povinnosť auditu nemusíš predkladať cash flow.





Veľmi pekne ďakujm,
ešte sa chcem opýtať či musím v poznámkach vypísať časť - tok finančných prostriedkov?
ekopo
24.03.07,05:25
cash flow je tok peňažných prostriedkov
zita007
24.03.07,12:26
cash flow je tok peňažných prostriedkov



Ďakujem,
zase som o niečo múdrejšia

Príjemný deň.
korduľa
28.03.07,15:28
neviem ci mi niekto poradi, ale skusim aj tak, uzatvaram rok 2006, nesedi mi strana aktiv a pasiv, firma je od roku 2003 pozrela som vsetky uzavierky minulych rokov a nesedelo to uz od zaciatku,
mozem urobit nieco preto aby sa to dalo do poriadku, alebo aspon tento rok??
evina
28.03.07,15:32
neviem ci mi niekto poradi, ale skusim aj tak, uzatvaram rok 2006, nesedi mi strana aktiv a pasiv, firma je od roku 2003 pozrela som vsetky uzavierky minulych rokov a nesedelo to uz od zaciatku,
mozem urobit nieco preto aby sa to dalo do poriadku, alebo aspon tento rok??

No jediné, čo môžeš v prvom rade urobiť je zistiť výšku rozdielu a skúmať kde Ťa tá suma navedie...Pozri hneď tú prvú súvahu z roku 2003. Urobiť môžeš len to, prísť na ten rozdiel...nemôže to ostať nerovnaké. Nechápem ani ako pustil soft do ďalšieho roka pri rozdielnych aktívach a pasívach, mňa by nepustil ani zmesiaca ma mesiac
korduľa
28.03.07,15:46
problem je v tom, ze sa to robili 3 ludia na troch softoch, takze nemam sancu hladat niekde v databaze, len v papieroch.
viem vysku rozdielu, ale nemam tu databazu, len konecne zostavy z toho roku.
rok 04,05 uctovali zase v inom softe, mam tu sice papiere ale to mi teda velmi nepomohlo.