PESA
21.03.07,09:06
Ahojte poraďáci,

prosím vie mi niekto poradiť postup registrácie pre účely DPH v Poľsku ?
prípadne nejaký užitočný link ?

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Značka : súrne ...
martinius
21.03.07,08:11
Registruješ sa : http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/8th_Directive_refund_table.pdf
Nájdi si Poľsko:
Drugi Urzad Skarbowy Warsawa – Srodmiescie
Second Tax Office for Warsawa-Srodmiescie
ul.Lindleya 14
PL-02-013 WARSZAWA SRODMIESCIE
Tel.: +48 22 6217249
Fax: +48 22 6255006

Prípadne som našla : Siedziba 02-013 Warszawa Śródmieście
ul. Lindleya 14
Telefony 0-22 584-51-00
Fax 0-22 625-50-06
martinius
21.03.07,08:25
Mirka.V
28.03.07,12:26
neviete mi poradiť náhodou ... ako to prebieha keď sa registrujeme v inej členskej krajine EU? máme služby fakturované z ČR a chceli by sme si niekde uplatniť DPH z daných faktúr ... tak že ako je to možné urobiť ...
ALBO
28.03.07,12:46
neviete mi poradiť náhodou ... ako to prebieha keď sa registrujeme v inej členskej krajine EU? máme služby fakturované z ČR a chceli by sme si niekde uplatniť DPH z daných faktúr ... tak že ako je to možné urobiť ...

Keď máte služby so zahraničnou DPH a a nemali ste povinnosť tam odvádzať DPH vy a teda sa zaregistropvať tak sa postupuje obdobne ako je v našom zákone v § 56/-58. Podmienky nájdete v zákone o DPH v každom štáte.
books
06.06.07,04:29
Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Sme stavebná firma (platca DPH) a dostali sme zákazku v Poľsku.Viem,že keď sa nehnuteľnosť nachádza v Poľsku,tak sa tam musíme zaregistrovať.Preto sa chcem spýtať :
1. Aké doklady potrebujem k regsitrácií? (napr. výpis z OR, atď.)

Ďakujem.
Excise Duty
06.06.07,05:13
Pokiaľ ide o registráciu nielen v Poľsku ale aj v ostatných členských štátoch, pravidlá a podmienky sú tu:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/vat/traders/vat_community/index_en.htm
books
06.06.07,05:18
Ďakujem,ale keď neviem po poľsky,tak tomu moc nerozumiem.
Preto som sa pýtala aké doklady potrebujeme.Možno kto sa registroval v Poľsku tak to vie,alebo slovenský preklad.Viem,že to je môj problém ale za pokus to stálo.
Ešte raz vďaka.
Excise Duty
06.06.07,05:28
Ďakujem,ale keď neviem po poľsky,tak tomu moc nerozumiem.
Preto som sa pýtala aké doklady potrebujeme.Možno kto sa registroval v Poľsku tak to vie,alebo slovenský preklad.Viem,že to je môj problém ale za pokus to stálo.
Ešte raz vďaka.

Je to tam aj anglickej verzii, ale asi bude nalepšie, ak Ti poradí niekto, kto už má registráciu v Poľsku za sebou.
books
16.10.07,10:08
Dobrý deň,
jedna stavebná SK firma (platca DPH) je zaregistrovaná aj v Poľsku ako platca DPH,má tam zástupcu,účet a aj tam odovzdáva tlačivo na DÚ.
1. Zaujíma ma,či ten obrat,ktorý udáva v Poľsku sa má odraziť aj v tlačivách DPH na SK?
2. Ako má SK firma zaúčtovať vydané FA,ktoré sú vystavené s poľskou DPH do svojho účtovníctva?
3. Ako to bude s dokladmi,ktoré sú použité pre práce a DPH v Poľsku (rôzne stavebné práce,materiál, atď.,..)?

Ďakujem.
emgeton
16.10.07,19:50
Dobrý deň,
jedna stavebná SK firma (platca DPH) je zaregistrovaná aj v Poľsku ako platca DPH,má tam zástupcu,účet a aj tam odovzdáva tlačivo na DÚ.
1. Zaujíma ma,či ten obrat,ktorý udáva v Poľsku sa má odraziť aj v tlačivách DPH na SK? NIE, odrazí sa iba v záznamoch podľa §70
2. Ako má SK firma zaúčtovať vydané FA,ktoré sú vystavené s poľskou DPH do svojho účtovníctva? Stanovte si samostatné analytiky v rámci synt.účtu 343 pre účtovanie poľskej DPH.
3. Ako to bude s dokladmi,ktoré sú použité pre práce a DPH v Poľsku (rôzne stavebné práce,materiál, atď.,..)? Zaúčtujete ich, uplatníte si odpočet v PL, .... kde máte problém?

Ďakujem.


zvýraznené
books
17.10.07,04:29
Ďakujem.
Chcem sa spýtať na bod č.3 a uistiť,aby som to správne zaradila a zaúčtovala. Treba tvoriť zvlášt analytiku na tie náklady,ktoré boli použité na prácu v PL?

Ďakujem.
emgeton
17.10.07,05:03
Ďakujem.
Chcem sa spýtať na bod č.3 a uistiť,aby som to správne zaradila a zaúčtovala. Treba tvoriť zvlášt analytiku na tie náklady,ktoré boli použité na prácu v PL?

Ďakujem.

Analytiku k jednotlivým účtom si volí účtovná jednotka sama tak, aby boli zabezpečené všetky zásady účtovníctva.
Osobne by som to viedol na samostatnej analytike.
books
17.10.07,05:06
Ďakujem za rady a ochotu.
Maxima25
27.02.08,10:53
prosim vas, ak bude slovenska firma projektovat stavbu tunela v PL, je aj tento tunel povazovany za nehnutelnost a preto je SR firma povinna fakturovat s polskou dph a registrovat sa v PL??
matuma
28.02.08,19:56
Ak SR firma faktúruje platcovi DPH s poľským IČ DPH (objednal si práce pod poľským IČ DPH) tak sa daňová povinnosť prenáša na neho - uskutoční v Poľsku samozdanenie
Maxima25
29.02.08,09:13
dakujem matuma
matuma
03.03.08,20:07
Pre istotu treba ešte preveriť ako je to v poľskom zákone o DPH, nakoľko tunel je na ich území.
Vladimír Ozimý
03.03.08,21:27
Pre istotu treba ešte preveriť ako je to v poľskom zákone o DPH, nakoľko tunel je na ich území.

netreba :) máme predsa jednotný systém DPH v rámci EU...bez DpH a viac sa nestarám oslobodím podľa článkom smernice rady 112/2006/EK 193 až 196 a mám pokoj :)