kira
21.03.07,08:12
Vystavujem faktúry do ČR za služby bez DPH v Omege. Uvedené služby mám vo výkaze na r. 5 a r.7. Dnes som zistila, že jednu faktúru vystavenú vo februári , ale dodanie služby v januári som do výkazu nedala. Keďže to nieje s dph, musím dávať opravné za január, alebo túto sumu môžem dať do výkazu vo februári?
ALBO
21.03.07,09:01
Vystavujem faktúry do ČR za služby bez DPH v Omege. Uvedené služby mám vo výkaze na r. 5 a r.7. Dnes som zistila, že jednu faktúru vystavenú vo februári , ale dodanie služby v januári som do výkazu nedala. Keďže to nieje s dph, musím dávať opravné za január, alebo túto sumu môžem dať do výkazu vo februári?

Ak vystavujete Fa do česka pričom miesto dodania je Slovensko (takže so sl DPH) tak tie patria na r. 1, 2 a 3.
Ak do česka a miesto dodania je česko, potom sú bez DPH a do DP vôbec nejdú (to nie sú oslobodené dodania ale dodania s miestom dodania mimo slovensko). Idú len do evidencie podľa § 70 a tiež idú do výpočtu K. Tam v evidenciisi to volajako dopíšte a tie zlé na r. 5 a 7 by ste mohli opraviť dodatočným.
Na r. 7 da dáva dodanie tovaru v EU-to je oslobodené plnenie .
kira
21.03.07,09:17
Ak vystavujete Fa do česka pričom miesto dodania je Slovensko (takže so sl DPH) tak tie patria na r. 1, 2 a 3.
Ak do česka a miesto dodania je česko, potom sú bez DPH a do DP vôbec nejdú (to nie sú oslobodené dodania ale dodania s miestom dodania mimo slovensko). Idú len do evidencie podľa § 70 a tiež idú do výpočtu K. Tam v evidenciisi to volajako dopíšte a tie zlé na r. 5 a 7 by ste mohli opraviť dodatočným.
Na r. 7 da dáva dodanie tovaru v EU-to je oslobodené plnenie .

Opravujem sa - je to oslobodené plnenie. Takže opraviť r.5a7. Ďakujem:)
striebro1
26.03.07,06:54
Ak do česka a miesto dodania je česko, potom sú bez DPH a do DP vôbec nejdú (to nie sú oslobodené dodania ale dodania s miestom dodania mimo slovensko). Idú len do evidencie podľa § 70 a tiež idú do výpočtu K. Tam v evidenciisi to volajako dopíšte a tie zlé na r. 5 a 7 by ste mohli opraviť dodatočným.
Na r. 7 da dáva dodanie tovaru v EU-to je oslobodené plnenie .

Kde to zakon hovori, ze do koeficientu vstupuju vyfakturovane sluzby napriklad do ciech??????????????
ALBO
26.03.07,07:01
Kde to zakon hovori, ze do koeficientu vstupuju vyfakturovane sluzby napriklad do ciech??????????????[/quote]

V samotnej definicii pre k §50/2= výnosy pri ktorých je daň odpočitateľná/všetky výnosy.
a v usmernení z DRSR MP k odp. dane. je to polopate: do čit. a men. K zahrnie aj výnosy dodané zo sídla v tuzemsku aj v tom prípade ak miesto dodania nieje v tuzemsku
striebro1
26.03.07,08:45
jasne, uz som to nasla...dakujeeeem...inak ak mam vsetky vynosy do zahranicia, tj vsetky sluzby dodavam do ciech, tak mam koeficient jedna v citateli aj menovateli to iste cislo...to znamena, ze mam narok na odpocet cely, vsak????