Bambi23
21.03.07,09:46
Ahojte,
mame na firmu vydanu kreditnu kartu s uverovym ramcom 200.000,- Sk.

V roku 2006 sme vlozili zalohu 200.000,- Sk, necerpalo sa v r. 2006 nic, takze na ucte 314 sme mali zostatok k 31.12.2006 sumu 200.000,- Sk.

V roku 2007 sa tato karta pouziva, tym padom nam kazdy mesiac k 15. dnu stahuju poplatok za pouzivanie karty, podla vysky cerpania. Blocky, ktore sa predkladaju, platene danou kartou idu priamo do spotreby, alebo podla toho na co boli pouzite(zvacsa na tankovanie PHM, alebo nejake nakupy do firmy). Co vsak s poplatkom?

1. Na ake ucty zauctovat mesacne poplatky za vyuzivanie kreditnej karty?

Vo vypise nie je tato suma nijako rozpsiana, je len jedna polozka, napr. 15.450,- Sk s textom - poplatok kreditna karta.

Mate s tym niekto skusenosti? Poradte mi prosim, neviem sa s tym pohnut.

Dakujem
martinius
21.03.07,08:53
Poplatok ide na 568,ale nemyslím,že by bol až taký veľký,ako uvádzaš.
Bambi23
21.03.07,09:01
Tiez som si myslela, ze by to mohlo ist ako poplatky na 568, ale nie som si ista, prave preto, ze tie sumy su dost vysoke a neviem presne z coho sa skladaju. Firmu sme prevzali od inej uctovnej firmy a nemaju bohuzial k nej ziadne uzmluvy ani doklady, takze neviem ani priblizne preco su tie mesacne poplatky tak vysoke alebo co "zahrnaju".
Ked kartou prekrocia limit 200.000,- Sk tak pride len oznamenie z banky s popisom:
Oznamujeme Vam, ze na vasom terminovanom vkladovom ucte bol obnoveny zakladny vklad v sume .... SK.
Mesacne chodia splatky od 14.000,- do 19.000,- sk. Najvyssi poplatok bol 19.254,20 Sk.
Fakt netusim o co ide :)
martinius
21.03.07,09:06
Tiez som si myslela, ze by to mohlo ist ako poplatky na 568, ale nie som si ista, prave preto, ze tie sumy su dost vysoke a neviem presne z coho sa skladaju. Firmu sme prevzali od inej uctovnej firmy a nemaju bohuzial k nej ziadne uzmluvy ani doklady, takze neviem ani priblizne preco su tie mesacne poplatky tak vysoke alebo co "zahrnaju".
Ked kartou prekrocia limit 200.000,- Sk tak pride len oznamenie z banky s popisom:
Oznamujeme Vam, ze na vasom terminovanom vkladovom ucte bol obnoveny zakladny vklad v sume .... SK.
Mesacne chodia splatky od 14.000,- do 19.000,- sk. Najvyssi poplatok bol 19.254,20 Sk.
Fakt netusim o co ide :)
Na tom výpise je určite rozpis,čo máte za banku?Nie je to náhodou mesačná splátka dlžnej sumy?Nám príde poplatok za kartu raz za rok. Ak im splácate dlžnú sumu v termíne,tak sú to len splátky.
Bambi23
21.03.07,09:23
Je to Tatra Banka. Pri vypise je len rozpis platieb kartou, datum, miesto a suma. Potom je to dole spocitane spolu kolko sa vycerpalo a aka je podla toho minimalna splatka.
Teraz pozeram, ze to vychadza na 10% rovnych.
Je tam napr. v jednom mesiaci:
Platby kartou spolu 172.555,80 Sk,
Minimalna splatka: 17.256,- Sk.

Stale vsak neviem ci tu splatku mam uctovat na ucet 568 a ten vklad co bol minuly rok nechat nadalej na 314 ako zaloha na kreditnu kartu?
Nezda sa mi to velmi spravne, minimalne ten ucet zaloha sa mi zda divny.
Co myslis?
martinius
21.03.07,10:26
Je to Tatra Banka. Pri vypise je len rozpis platieb kartou, datum, miesto a suma. Potom je to dole spocitane spolu kolko sa vycerpalo a aka je podla toho minimalna splatka.
Teraz pozeram, ze to vychadza na 10% rovnych.
Je tam napr. v jednom mesiaci:
Platby kartou spolu 172.555,80 Sk,
Minimalna splatka: 17.256,- Sk.

Stale vsak neviem ci tu splatku mam uctovat na ucet 568 a ten vklad co bol minuly rok nechat nadalej na 314 ako zaloha na kreditnu kartu?
Nezda sa mi to velmi spravne, minimalne ten ucet zaloha sa mi zda divny.
Co myslis?
:-) Ak uhradíte celú dlžnú sumu,bude to v poriadku.Tým pádom vám nebudú v budúcnosti účtovať žiadne úroky:-) Robím s KK,platíme vždy celú dlžnú sumu. Ak by ste nemali dostatok fin.prostriedkov,tak by ste splatili len tú minimálnu dlžnú sumu. Takže teraz nie je dôvod na účtovanie poplatkov ani úrokov.