rommy
21.03.07,08:53
Ahoj poraĎáci, chcem sa opýtať, prišla mi faktúrka z Čiech za opravu, oprava bola vykonaná 7.2.07. Na faktúre mám:
Dát.vystavenia 5.3.07
DUZP: 7.2.07
Teraz neviem do ktorého mesiaca ju mám zaúčtovať a urobiť samozdanenie či ešte do februára alebo do marca? Myslím si že do marca ale chcem sa uistiť...
Ďakujem za pomoc.
ALBO
21.03.07,09:14
5.3. deň vystavenia fa § 19/2
rommy
21.03.07,09:47
Ďakujem a ak môžem mala by som ešte jednu otázočku. Máme trenažér a vymienala sa tam žiarovka, faktúrka mi prišla z čiech a v texte je výmena žiarovky, takže to mám zaúčtovať 511/321 ale do DP mi to vstúpi ako nadobudnutie tovaru? Alebo to mám chápať ako službu... som z toho domotaná...
ALBO
21.03.07,11:27
Ďakujem a ak môžem mala by som ešte jednu otázočku. Máme trenažér a vymienala sa tam žiarovka, faktúrka mi prišla z čiech a v texte je výmena žiarovky, takže to mám zaúčtovať 511/321 ale do DP mi to vstúpi ako nadobudnutie tovaru? Alebo to mám chápať ako službu... som z toho domotaná...

keď vám čech sem prišiel vymieňať žiarovku, tak by to mohla byť služba podľa § 15/6 =samozdaniť.
Dodanie tovaru to nieje ,lebo ju aj namontoval.
Ešte teoreticky (pritiahnuté za vlasy) dodanie tovaru s montážou § 13/1/b, ale to sa tiež správa ako služba a treba to samozdaniť.
obe r. 9 a 10
rommy
21.03.07,18:53
Ďakujem ti za pomoc aj mne sa to stále javí ako služba...