Maca14
21.03.07,11:20
Ahojte, prosím Vás mohli by ste mi niekdo poradiť? Vypisujem prvý krát daňové priznanie a neviem si s tým rady. Manžel pracoval 6 mesiacov na Slovensku ako vojak z povolania potvrdenie o príjme má od zamestnávateľa a 6 mesiacov v Kosove tiež ako vojak,ale príjem mal vyplácaný z Ministerstva obrany .Takže obidve potvrdenia má v Sk a nikde neni uvedené že pracoval v zahraničí. Na obidvoch potvrdeniach je uvedený úhrn príjmov, poistné a príspevky, čiastkový základ dane, úhrn zrazených preddavkov na daň, zníženie základu dane na daňovníka.Mám to zrátať z obidvoch potvrdení?A do ktorých riadkov to mám uviesť?Ďakujem veľmi pekne za pomoc.Prajem pekný deň
mysimis
21.03.07,10:27
Tieto dve potvrdenia si sčítaj, doplň do tlačiva DP typu A. Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov - r. 32. úhrn povinného poistného r. 33, základ dane uvedieš na r. 34. Tento ZD si prenesieš aj do r. 36. Potom už doplníš odpočítateľné položky, príp. poistné na život. poistky, účelové alebo doplnkové dôch. poistenie, daň. bonus. a zrazené preddavky na daň.
Maca14
21.03.07,10:32
Miška ďakujem
Zoltán Kovács
21.03.07,10:33
Ahojte, prosím Vás mohli by ste mi niekdo poradiť? Vypisujem prvý krát daňové priznanie a neviem si s tým rady. Manžel pracoval 6 mesiacov na Slovensku ako vojak z povolania potvrdenie o príjme má od zamestnávateľa a 6 mesiacov v Kosove tiež ako vojak,ale príjem mal vyplácaný z Ministerstva obrany .Takže obidve potvrdenia má v Sk a nikde neni uvedené že pracoval v zahraničí. Na obidvoch potvrdeniach je uvedený úhrn príjmov, poistné a príspevky, čiastkový základ dane, úhrn zrazených preddavkov na daň, zníženie základu dane na daňovníka.Mám to zrátať z obidvoch potvrdení?A do ktorých riadkov to mám uviesť?Ďakujem veľmi pekne za pomoc.Prajem pekný deň

Jednotlivé sumy zrátaš. Budeš vyplňovať nasledovné riadky:

r.32 úhrn príjmov
r.33 zrazené poistné
r.35 = r.32 - r33
r.36 = r.35
r.37 90.816
r.38 - r.41 ak máš ďalšie odpočitateľné položky podľa predtlače
r.42 = r.39+r.40+r.41
r.43 = podľa predtlače
r.44 = r.36 - r.37 - r.43
r.45 = r.44 * 19% zaokruhlené na celé Sk dole
r.54 = r.45
r.55 ak manžel si uplatňuje daňový bonus na deti
r.56 = r.54 - r.55
r.57 = suma daňového bonusu, ktorý vyplatil zamestnávateľ manželovi
r.61 = zrazená daň podľa potvrdení
r.64 - suma dane ak vychádza povinnosť platiť
r.65 - suma preplatku dane ak vychádza

r.72 - počet príloh = 2 (2x potvrdenie - kópie)

V skratke a narýchlo