IVEB
21.03.07,10:32
Je potrebné hlásiť formou RL na SP zmenu trvalého pobytu zamestnanca? Myslím , že áno. Aký doklad mi má predložiť zamestnanec , aby zamestnávateľ túto skutočnosť nahlásil na SP? Totiž viem , že sa zamestnanec presťahoval a zmenil trvalý pobyt , ale mne písomne nenahlásil zmenu , mám byť iniciatívna a vyžiadať si to od neho alebo si mám počkať kedy mi túto skutočnosť nahlási. A ešte je na to nejaká lehota?
Predpokladám , že do ZP si to zamestnanec nahlasuje sám.
Zoltán Kovács
21.03.07,09:35
Je potrebné hlásiť formou RL na SP zmenu trvalého pobytu zamestnanca? Myslím , že áno. Aký doklad mi má predložiť zamestnanec , aby zamestnávateľ túto skutočnosť nahlásil na SP? Totiž viem , že sa zamestnanec presťahoval a zmenil trvalý pobyt , ale mne písomne nenahlásil zmenu , mám byť iniciatívna a vyžiadať si to od neho alebo si mám počkať kedy mi túto skutočnosť nahlási. A ešte je na to nejaká lehota?
Predpokladám , že do ZP si to zamestnanec nahlasuje sám.

Do ZP to nahlasuje zamestnanec. Ja tú iniciatívu by som riskol. Nakoľko každu zmenu musíš do 8 dní hlásiť. Predíď pokutám, stačí ak ti dá prefotený OP alebo doklad o zmene trval.bydliska ak ešte nemá nový OP.
lenkak
21.03.07,19:13
Do ZP netreba, ale do SP reg. listom - áno.
janaGT
07.02.08,10:06
nie je mi celkom jasné, ktorý oddiel treba vyplniť pri nahlásení zmeny trvalého pobytu FO resp. len čísla domu ( nahlásenie vykonáva zamestnávateľ )
Zoltán Kovács
07.02.08,10:08
nie je mi celkom jasné, ktorý oddiel treba vyplniť pri nahlásení zmeny trvalého pobytu FO resp. len čísla domu ( nahlásenie vykonáva zamestnávateľ )

Okrem osobných údajov sa vyplňa len údaj, ktorý sa zmenil. S vyznačením dátumu zmeny.
janaGT
07.02.08,10:12
Okrem osobných údajov sa vyplňa len údaj, ktorý sa zmenil. S vyznačením dátumu zmeny.

a vypisujem aj údaje o zamestnávateľovi, ktorý robí zmenu?
Zoltán Kovács
07.02.08,10:14
a vypisujem aj údaje o zamestnávateľovi, ktorý robí zmenu?

Názov a IČZ uričte.
janaGT
07.02.08,10:14
vďaka
ZuzanaP
07.02.08,10:22
V ZP si musí trvalý pobyt zmeniť sám, dostane aj novú kartičku poistenca....
janaGT
07.02.08,11:06
nie je mi celkom jasné, ktorý oddiel treba vyplniť pri nahlásení zmeny trvalého pobytu FO resp. len čísla domu ( nahlásenie vykonáva zamestnávateľ )
ja som si omylom stiahla poučenie na vyplnenie RL zamestnávateľa, preto mi to nejako nepasovalo. Teraz som si to všimla.
Martina CF
22.07.08,11:48
Je potrebne pri nahlaseni zmeny trvaleho pobytu zamestnanca do SP dolozit aj fotokopiu OP?
Okrem SP je zamestnavatel povinny este niekde tuto zmenu hlasit?
maryann
22.07.08,11:57
Je potrebne pri nahlaseni zmeny trvaleho pobytu zamestnanca do SP dolozit aj fotokopiu OP?
Okrem SP je zamestnavatel povinny este niekde tuto zmenu hlasit?

Fotokópiu OP do SP nie, my si ju v práci zakladáme do zamestnancovej zložky spolu s jeho podpisom (ochrana os. údajov). Ako už bolo spomenuté v predošlých príspevkoch, do ZP netreba nahlasovať zmeny, to je povinnosťou zamestnanca.
Tweety
22.07.08,12:01
Je potrebne pri nahlaseni zmeny trvaleho pobytu zamestnanca do SP dolozit aj fotokopiu OP?
Okrem SP je zamestnavatel povinny este niekde tuto zmenu hlasit?
Nie, ofotený OP neprikladáš nikde. Zmenu je potrebné nahlásiť aj v ZP.
Zoltán Kovács
22.07.08,12:20
Nie, ofotený OP neprikladáš nikde. Zmenu je potrebné nahlásiť aj v ZP.

Túto povinnosť má zamestnanec a nie zamestnávateľ.
Martina CF
22.07.08,12:45
No na SP som to poslala v registračnom liste. A z mojej dobrej vôle aj do ZP (nech nemá zbytočné starosti, len mi to podpísal), podotýkam, že je potrebné poslať fotokópiu OP (aspoň na Spoločnej ZP mi to tak povedali). Ďakujem všetkým :)
IVEB
31.05.09,12:40
Prosím Vás , kde je v zákone o SP uvedené , že zamestnávateľ má povinnosť oznámiť SP zmenu trvalého pobytu zamestnanca ? Hľadám , ale nikde nevidím. Vidím len zmenu mena a priezviska.
IVEB
31.05.09,13:05
Toto všetko som čítala, ale prečo potom tam nie je jasne napísané , že sa jedná aj o zmenu trvalého pobytu ak tam je uvedená zmena mena a priezviska? V tých povinnostiach nie je uvedené , že všetky zmeny sa majú hlásiť. Čo myslíš pod pojmom všetky zmeny ? A ako mám nahlásiť zmenu trvalého pobytu , keď mne ako zamestnávateľovi zamestnanec neposlal žiadny doklad , ktorý by potvrdzoval zmenu trvalého pobytu.
Tweety
31.05.09,13:07
Toto všetko som čítala, ale prečo potom tam nie je jasne napísané , že sa jedná aj o zmenu trvalého pobytu ak tam je uvedená zmena mena a priezviska? V tých povinnostiach nie je uvedené , že všetky zmeny sa majú hlásiť. Čo myslíš pod pojmom všetky zmeny ? A ako mám nahlásiť zmenu trvalého pobytu , keď mne ako zamestnávateľovi zamestnanec neposlal žiadny doklad , ktorý by potvrdzoval zmenu trvalého pobytu.
Ak vo Vyhlásení zmeny neuviedol, nemáš podklad, na základe ktorého, by si ich na RLFO zmenila.
borra5
11.08.09,04:12
a čo sa týka rodinných prídavkov - treba nahlasovať zmenu aj na úrad práce?