Daduľa
21.03.07,11:51
Potrebovala by som poradiť, ako postupovat v tomto prípade.
FO SZČO podnika v maloobchode-predaj potraviny. Vedie jednoduché účtovníctvo.
V roku 2006 však mal ešte príjem z urbáru, kde dostala takú malú pásku a tam napísané :
Príjem úhrnom: 15.924,-
Výdaje úhrnom: 8.436,-

Na konci pásky:
K výplate: 9.876,-

Poradte prosím Vás ktoré sumy z tejto pásky mám použiť do DP do ktorého paragrafu a riadku DP to zaradiť, alebo môže uplatniť výdavky paušálne?

A ešte mala príjmy , má v súkromnom vlastníctve lesy, a dala ich vyťažiť napr. : Štátnym lesom, ktoré jej zaplatili za ťažbu 35.000,- Sk.
Nie sú tie lesy v prenájme, ale jej v súkromnom vlastníctve.

Môže si tu uplatniť paušálne výdavky a do ktorého paragrafu tento príjem zaradiť????
Moc mi pomôžete, ak má niekto skúsenosti.
Dakujem!!
Vladimír Ozimý
21.03.07,11:11
príjem z urbáru by som uviedol ako paragraf 6 ods 1 pism a) - v členení ako to je napísané a príjem z ťažby 35000 sk by som dal ako priležitostný príjem podľa paragrafu 8 ods 1 psim a) a uplatnil k tomu paušalne výdavky pričom do daňových príjmov by som zahrnul len príjmy nad 5 násobok životného minima, ktoré je oslobodené podľa paragrafu 9 a k tomu priradil aj výdavky
Daduľa
21.03.07,12:09
A môžem kombinovať v §6 výdavky uplatnené paušálom a výdavky preukazateľné??
Vladimír Ozimý
21.03.07,13:15
nedá sa dá sa to lev prípade prenájmu par. 6 ods 3 a príjmu podľa paragrafu 6 ods 1 a 2-ale v rámci ods. 1+2
Daduľa
21.03.07,15:12
A príjem z urbáru dať v členení § 6, ako príjmy a výdavky,ktoré sú uvedené na páske alebo len suma na výplatu ako príjem, bez uplatnenia výdavkov?