Ociviste
28.03.10,23:01
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ak SZCO nestrhava zamestnancom za SL, vtedy tu sumu musim dat ako prijem zamestnancovi? Alebo som zle pochopila?
Ociviste
28.03.10,21:28
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ak SZCO nestrhava zamestnancom za SL, vtedy tu sumu musim dat ako prijem zamestnancovi? Alebo som zle pochopila?

Prosim, vie mi niekto poradit?
Dakujem
Ociviste
20.07.10,14:09
Dobry den, chcela by som sa opytat, ak ma SZCO blocik o nakupe obedu vo vyske 5,24, uplatnim mu len 3,60. Ale na tom blocku je napisane 2x2,620. To nevadi, moze to byt ze si dal dva krat obed?
Ak je platca DPH aj tak si neuplatnuje DPH z tohto blocku?
Dakujem za odpoved
Ociviste
22.07.10,13:54
Dobry den, chcela by som sa opytat, ak ma SZCO blocik o nakupe obedu vo vyske 5,24, uplatnim mu len 3,60. Ale na tom blocku je napisane 2x2,620. To nevadi, moze to byt ze si dal dva krat obed?
Ak je platca DPH aj tak si neuplatnuje DPH z tohto blocku?
Dakujem za odpoved


Prosim vie niekto poradit?
rodina1
22.07.10,13:59
Dobry den, chcela by som sa opytat, ak ma SZCO blocik o nakupe obedu vo vyske 5,24, uplatnim mu len 3,60. Ale na tom blocku je napisane 2x2,620. To nevadi, moze to byt ze si dal dva krat obed?
Ak je platca DPH aj tak si neuplatnuje DPH z tohto blocku?
Dakujem za odpoved
No neviem, ale ak je niekde suma 2x niečo, tak predpokladám, že na obede boli dvaja a dali si možno to isté. Takže ja by som zaúčtovala len obed 1x. Ak je platiteľ DPH, tak DPH neuplatňuje.
Ociviste
22.07.10,14:27
Ano boli dvaja, takze radsej iba jeden obed. o.k.
Ano je platitel DPH, takze to si neuplatni, iba dam cely obed do prevadzkovej rezie s nulovou DPH.
Dakujem za odpoved.
Tweety
22.07.10,14:30
Ano boli dvaja, takze radsej iba jeden obed. o.k.
Ano je platitel DPH, takze to si neuplatni, iba dam cely obed do prevadzkovej rezie s nulovou DPH.
Dakujem za odpoved.
Jeden obed bude VOZD, druhý VNZD.
ani1
15.01.11,18:27
Ahojte poraďáci, ako zaúčtovať, keď mi ako SZČO zostalo 25 ks stravných lístkov? Ďakujem za odpoveď
Tweety
15.01.11,18:32
Ahojte poraďáci, ako zaúčtovať, keď mi ako SZČO zostalo 25 ks stravných lístkov? Ďakujem za odpoveď
A čo chceš účtovať? veď ich nákup si účtovala, aj predaj, takže to, čo v zaúčtovaní ostalo, je zostatok.
ani1
16.01.11,08:56
A čo chceš účtovať? veď ich nákup si účtovala, aj predaj, takže to, čo v zaúčtovaní ostalo, je zostatok.

Hej, a môžem to použiť na rok 2011? Cena sa menila z 3,6 na 3,8...alebo to mám urobiť tak, že objednám na rok 2011 o toľko menej?
hriblan
16.01.11,09:11
Ahojte, poraďáci. Som SZČO, kupujem si stravné lístky. Do nákladov na tento rok si môžem dať sumu 3,80 na jeden deň x 250 pracovných dní, čo je spolu 950 eur. Chodím ale na obedy do reštaurácie, kde je cena 2,90. Môžem si zakúpiť stravné lístky v tejto hodnote v celkovej sume 950 eur? Je to cca 327 ks lístkov. Samozrejme, zvyšné lístky využijem na nákup a pod. Bude to vzhľadom účtovníctvo ok?

Ďakujem
DanielaSL
16.01.11,18:40
Počas výkonu práce máš nárok len na jeden stravný lístok. (od 1.1.2011 v sume 3,80€/deň). Ak si ale kupuješ stravné lístky s nižšou hodnotou, tak môžeš dať do nákladov účtovníctva len ten počet tvojich pracovných dní krát hodnota toho lístku ako kupuješ.
zk24
16.01.11,18:51
Uz neexistuju stravne listky v nizsich nominalnych hodnotach? Pamatam ze brat dostaval stravenky v par korunových hodnotách... neviem ci to boli 3-korunové alebo aké. Bolo to super - vzdy vedel nakombinovat výsku podla ceny v restauracii... Dostali 90-korunove napriklad a potom 3-korunove (neviem v akych poctoch, ake boli vtedy sumy stavneho), to len ako priklad
Tweety
17.01.11,06:51
Uz neexistuju stravne listky v nizsich nominalnych hodnotach? Pamatam ze brat dostaval stravenky v par korunových hodnotách... neviem ci to boli 3-korunové alebo aké. Bolo to super - vzdy vedel nakombinovat výsku podla ceny v restauracii... Dostali 90-korunove napriklad a potom 3-korunove (neviem v akych poctoch, ake boli vtedy sumy stavneho), to len ako priklad
Ak oň požiadaš stravovaciu spoločnosť, vyrobia ti také, aké budeš chcieť. My sme raz tak riešili doplatok, keď sa zvýšila hodnota, a boli snáď len asi v hodnote 1,80 koruny. Každý potom čumel jak puk, ale zobrali ich.
03zuzana
19.01.11,22:05
dobrý neskorý večer prajem,
niekoľkokrát som prečítala účtovanie SL, už som mala dojem že chápem, vysvetlenie lenockach bolo myslím logické a dalo sa pochopiť, ale záver som akosi prešvihla.
Bod 7 - úhrada zamestnanca, teda doplatok za SL do pokladne chápem. Ale nejde mi do hlavy bol 8 a 9 - teda príspevok a čerpanie SF. Ja som sa domnievala, že SF - tvorba a čerpanie sa len eviduje v knihe SF a na záver roka prebehne operácia - tvorba SF, aby sa dostala do nákladov. Myslela som, že úhrada zamestnanca sa poníži o príspevok zo SF, ale len evidenčne oproti zápisu do knihy SF. Treba ešte zapisovať do PD nejaké ďalšie kroky? Prosím, skúste mi pomôcť pochopiť ten záver.
Veľmi pekne ďakujem.

Dobrý večer, neviem nájsť odpoveď na uvedený príspevok. Vedel by mi s tým niekto pomôct? Nemám pre sociálny fond vedený samostatný účet, pri jeho tvorbe účtujem cez uzávierkové operácie cez interné doklady do VOZD. Ale neviem, ako zaúčtovať príspevok zo SF na stravné lístky zamestnancovi. Účtuje sa to vôbec? Veď v podstate o tú sumu mi zamestnanci zaplatia menej do pokladne (zo 45%.)
Ďakujem