Evulab
21.03.07,10:35
Dobrý deň,
okrem TPP som mala príjmy ako sprostredkovateľka SDS. Podávam si daňové priznanie B, kde podľa §6 ods. 2 písm. d tieto príjmy uvediem. Výdavky si uplatňujem paušálne vo výške 40%. Môžem k týmto výdavkom zarátať aj nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia, ktorý som zaplatila v roku 2006, ale išlo o platby do zdravotnej poistovne za rok 2005? A aké doklady mám k daňovému priznaniu pripojiť? Treba dokladovať paušálne výdavky, alebo stačí dokladovať len nedoplatok na poistnom?
Ďakujem.
mamuša
21.03.07,19:05
Mam taký istý problém a čakám aj sama na reakcie-rady od poraďákov.
mysimis
21.03.07,19:12
Dobrý deň,
okrem TPP som mala príjmy ako sprostredkovateľka SDS. Podávam si daňové priznanie B, kde podľa §6 ods. 2 písm. d tieto príjmy uvediem. Výdavky si uplatňujem paušálne vo výške 40%. Môžem k týmto výdavkom zarátať aj nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia, ktorý som zaplatila v roku 2006, ale išlo o platby do zdravotnej poistovne za rok 2005? A aké doklady mám k daňovému priznaniu pripojiť? Treba dokladovať paušálne výdavky, alebo stačí dokladovať len nedoplatok na poistnom?
Ďakujem.
Príjmy zo sprostredkovania si zapíšeš do r. 8 tabuľky č. 1 oddiel VI. K týmto príjmom idú paušálne výdavky vo výške 40% + zaplatený nedoplatok z RZZP. K DP priložíš potvrdenie o príjme zo závislej činnosti. Výkazy sa neprikladajú.