salex
21.03.07,12:41
Dobry den. Chcela by som sa opytať, za akých podmienok si môžem predĺžiť materskú dovolenku po synovom dovŕšenom treťom roku. Plánujem zostať doma 5 rokov, s tym, že po synovom dovŕšenom treťom roku by nastúpil do škôlky. Mohla by som ďalej zostať doma na MD neplatenej? Viedol by ma zamestnávateľ nadalej ako pracovníka na MD? Kolko rokov najviac môžem zostať na MD( neplatenej?) Viem, že na platenej je to 6 rokov pri zlom zdravotnom stave dieťaťa. dakujem pekne
brm
21.03.07,15:45
nemáš na mysli náhodou rodičovskú dovolenku?
salex
23.03.07,11:50
Samorejme, mam.Dakujem za opravu
ajobs
23.03.07,13:48
Dobry den. Chcela by som sa opytať, za akých podmienok si môžem predĺžiť materskú dovolenku po synovom dovŕšenom treťom roku. Plánujem zostať doma 5 rokov, s tym, že po synovom dovŕšenom treťom roku by nastúpil do škôlky. Mohla by som ďalej zostať doma na MD neplatenej? Viedol by ma zamestnávateľ nadalej ako pracovníka na MD? Kolko rokov najviac môžem zostať na MD( neplatenej?) Viem, že na platenej je to 6 rokov pri zlom zdravotnom stave dieťaťa. dakujem pekne

Môžeš zostať doma, a ak bude s tým zamestnávateľ súhlasiť, môžeš zostať aj v PP u neho. Musí však za teba platiť zdravotné poistenie z minimálnej mzdy.
Alebo ukončíš PP, a budeš doma dokedy chceš. Do 6 rokov veku dieťaťa (ak nemáš príjem) platí za teba (ak si sa prihlásila v SP) starobné poistenie štát.
marcela21
31.03.09,04:33
o 2 mesiace mi končí materská. moj syn už bude mať 3 roky a pochybujem že pojde v septembri do škôlky pretože sa stále nevie sám najesť a obliecť a skoro vôbec nerozpráva. budem s ním musieť zostať doma lenže budem bez práce a bez peňazí. dá sa materská nejak predĺžiť? ďakujem
Tweety
31.03.09,05:25
o 2 mesiace mi končí materská. moj syn už bude mať 3 roky a pochybujem že pojde v septembri do škôlky pretože sa stále nevie sám najesť a obliecť a skoro vôbec nerozpráva. budem s ním musieť zostať doma lenže budem bez práce a bez peňazí. dá sa materská nejak predĺžiť? ďakujem
§166 ZP
(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
ivka70
31.03.09,18:23
o 2 mesiace mi končí materská. moj syn už bude mať 3 roky a pochybujem že pojde v septembri do škôlky pretože sa stále nevie sám najesť a obliecť a skoro vôbec nerozpráva. budem s ním musieť zostať doma lenže budem bez práce a bez peňazí. dá sa materská nejak predĺžiť? ďakujem
Tym skor by mu skolka mohla prospiet ....
Vela deti sa rozhovori medzi rovesnikmi a co sa tyka samoobsluhy ...v skolke maju jasny priklad v kolektive a nikto nechce zostat zahanbeny, ze nevie to,k co jeho spoluziaci.