ZDENIELA
21.03.07,14:48
Má niekto skúsenosti s tým, že by žiadal daňový úrad o odklad splatnej dane? Konrétne ide o daň z príjmu FO, zamestnanca, vyšla mu daň 16.500,-- keďže pracoval v zahraničí a to je pre domácnosť s troma deťmi dosť veľká záťaž.
§ 59 Zákona o správe daní som čítala, no nič konkrétne tam nie je, len to, že to je možné. Chcela by som vedieť, ako požiadať, čo k tomu doložiť a aká je pravdepodobnosť či žiadosti vyhovejú.
ĎAKUJEEEEMMM.
Bunny
21.03.07,15:29
Ahoj v prvom rade je potrebne naplnit účel žiadosti a to že musí byť neodkladné zaplatenie dane spojené s*vážnou ujmou daňového subjektu. Toto je potrebné v žiadosti vyzdvihnúť.
Dalšia podmienka je že ti správca dane musí zriadiť záložné právo, tzn. musíš sa s ním dohodnúť čo dáš do zálohy... (toto býva dosť finančné náročný úkon mám pocit, ale zavolaj na daňák ako je to s tým záložným právom).

je potrebné dať 500 SK kolok. Inak len potom stačí podať žiadosť..

je to na rozhodnutí správcu dane
ZDENIELA
22.03.07,07:07
No ty koky, to pre 16.500,-- Sk bude daňovník dávať niečo do zálohy?
A ešte aj kolok vo výške 500,-- a ešte stále človek nemá záruku, že mu vyhovejú. A ešte musí zrejme dokázať, že je vo vážnej finančnej kríze, čo mu asi neprejde, keď pracuje v zahraničí a jeho manželka je zamestnaná a s trvalým príjmom.
To tak vyzerá, že je to v zákone povolené, ale pre človeka náročná časovo, a aj finančne.:eek:

To sa mi už zdá rozumnejšie, tak približne mesiac sa omeškať s platbou, veď sankčné úroky do Sk 500,-- sa nevyrubujú. Ovšem ak to danému človeku pomôže. :cool: