janaGT
24.01.05,10:42
práve dnes sa mi podarilo stratiť peňaženku spolu so všetkými dokladmi - OP, kartička poistenca, kreditky, skrátka všetko ... vrátane peňazí.
Neviete, kde presne v Trnave mám nahlásiť stratu? Alebo aký je postup? Kreditky som blokovala hneď ako som to zistila.
Nika
24.01.05,10:40
Skús vyhľadať cez www.obcan.sk (http://www.obcan.sk)
janaGT
24.01.05,10:43
už som skúšala, ale nedočítala som sa tam nič extra
Zuzka
24.01.05,10:44
To máš teda smolu hneď na začiatku týždňa :( , je to nepríjemné. Naivne si možno myslím, že sa snáď nájde poctivý občan a všetko Ti vráti v poriadku. ... hmm
janaGT
24.01.05,11:14
dúfam v to aj ja, peniaze nech si nechá, ale nech mi vráti aspoň tie doklady.
Nika
24.01.05,12:00
Na stránke min.vnútra som našla Okr. riad. PZ Trnava, Starohájska 3. Syn mi hovoril, že niektorí to majú ako šport. Súťažia kto bude mať najviac dokladov. Takže v lepšom prípade tvoj OP skončí takto. Ale možno ho našiel slušný človek.
http://www.minv.sk/krpztt/orpz/tt/op.htm Tuto to je.
janaGT
24.01.05,12:14
Ďakujem všetkým za rady, už som sa tam bola osobne spýtať, ako sa to vybavuje ... takže keď sa niekomu náhodou stane nieččo podobné, tak už budem vedieť poradiť.
ANNA
24.01.05,12:20
Jani, mne počas Vianočných sviatkov na pošte ukradli doklady. Peniaze nie, malo som peňaženku v ruke. Ak to nahlásiš polícií ušetríš možno 200,- Sk. Ale stratíš veľa času. Ak sa rozhodneš, že to nebude krádeš bude to strata. Najpr pôjdeš na políciu vybaviť si OP s rodným a sobášnym listom. Robia na počkanie v Trnave na Družbe. Ak si prišla aj o vodičský, načakáš sa dlhšie, tiež na Družbe na dopravnom inšpektoráte. A kartičku ti vystavia na počkanie v zdravotnej poisťovni. Ja som to vybavila za jeden deň.
Takže peknú zábavu
janaGT
24.01.05,12:30
mne povedali, že ak nahlásim krádež OP platím 50 sk kolok, ak stratu 200 sk kolok. Potrebujem 2 fotky, dali mi vypísať tlačivo so žiadosťou o vydanie OP za stratu-krádež. A že to urobia na počkanie. Nemala som fotky, musím to odložiť na zajtra, resp. na stredu, kedy je stránkový deň. Dnes to už nestíham. Takže hádam už v stredu všetko vybavím. Inak mne manžel vždy hovoril, že prečo nosím doklady spolu s peniazmi, ja som si myslela, že mne sa to nikdy nemôže stať, aby som niekde zabudla resp. stratila peňaženku. Až dneska ... takže nikdy nehovor nikdy .... už som poučená.
gangulienka
25.03.09,16:05
Dobry den, chcem Vas poprosit o radu. Minuly tyzden som si bola vybavovat novy OP v Malackach kvoli zmene trvaleho bydliska. Zajtra si mam ist po ten novy OP, ale stary som pravdepodobne medzicasom stratila. Teraz neviem, ci mi tam staci prist s tym papierom co mi dali a nahlasit stratu, alebo musim ist najprv do BA (kde som mala doteraz trvaly pobyt ) tam nahlasit stratu a ist si po novy az potom do MA. Prosim poradte ak viete, mam malu dcerku a nechce sa mi zbytocne vela cestovat.
ZuzanaP
26.03.09,04:53
Dobry den, chcem Vas poprosit o radu. Minuly tyzden som si bola vybavovat novy OP v Malackach kvoli zmene trvaleho bydliska. Zajtra si mam ist po ten novy OP, ale stary som pravdepodobne medzicasom stratila. Teraz neviem, ci mi tam staci prist s tym papierom co mi dali a nahlasit stratu, alebo musim ist najprv do BA (kde som mala doteraz trvaly pobyt ) tam nahlasit stratu a ist si po novy az potom do MA. Prosim poradte ak viete, mam malu dcerku a nechce sa mi zbytocne vela cestovat.


Stratu OP môžeš nahlásiť kdekoľvek na polícii.
kaco11
27.03.09,23:13
Stratu resp.kradez OP mozes nahlasit na ktoromkolvek obvodnom oddeleni PZ na slovensku. Su povinni prijat oznamenie aj ked nie su miestne a vecne prislusni. Ak im to nepatri oznamenie prijmu a postupia vec dalej kam patri bez vedomia obcana. To je zakon. A nasledne ti o tom vydaju potvrdenie. To by malo stacit ked pojdes pre novy OP. Pretoze nahlasenim straty/kradeze sa OP rusi v policajnej evidencii ako platny a tym padom si na vydavani dokladov nebudu mysliet ze chces mat dva preukazy.