movin
21.03.07,14:16
Zdravim,
prave sa rozhodujem ktoru knihu na cvicenie PILATES si mam kupit, na trhu je ich tolko vela a chcem to kupit z netu a tam sa to prelistovat neda, neviete mi poradit ktoru si mam kupit? S ktorymi mate dobre skusenosti? Tak aby tam bolo vela obrazkov a presny popis cvikov, dakujem velmi pekne za vase rady a odpovede.
uzivatel2
22.03.07,16:01
Dobré su knihy od Alycea Ungarovej, cviky sú pekne rozpísané, ale pre začiatočníčku odporúčam cvičenie pod dohľadom cvičiteľky.
kukučka
22.03.07,16:17
prelistovať sa dajú v kníhkupectve ;) :D
Bodkas
22.03.07,16:41
Ja som si kúpila z Martinusu knihu od Anny Selbyovej a Alana Hermana - Cvičenia pre dokonalú postavu a aby chrbát nebolel. Cviky sú tam rozdelené do 3 stupňov od začiatočníkov až pre pokročilých. Ale ak máš možnosť, tak na začiatok by asi fakt bolo dobré cvičenie s trenérom. Ja to cvičím len doma, a pre môj dobrý pocit mi to stačí.
Katka19
22.03.07,16:46
ak maš video alebo dvd prehravač doporučujem ti objednať si kazety alebo dvd čka maš to tam aj s komentarom a ona ti presne hovorí aj postup ako čo maš robiť a na čo sa maš sustrediť pri cvičení ,aby bolo účinné,ale poviem ti je to super cvičenie pre telo ale aj pre duševnu pohodu a oddych...skus pozrieť na www.ikar.sk ja ho cvičím už rok a je to super
Gabi03
23.03.07,09:21
Ahoj cvičania-chtiví. :)
Ja som si ešte na jeseň kúpila jednu knihu s Pilatesovími cvikmi a celkom poctivo som začala cvičiť. Kvôli pracovným povinnostiam som musela prestať, ale znovu som sa na chvíľu na to dala. Ale už po prvých dňoch sa mi vyskytli problémy. Keďže mám sedavú prácu, na 99 % s počítačom, nie vždy sedím učebnicovo. Začal ma bolieť chrbát, resp. celý hrudník. Ako keby som mala niečo s plúcami, akoby sa rebrá vtláčali do pľúc. Lekár jednoznačne povedal, že to mám z chrbtice a poslal ma k odborníkovi (tam som ešte nestihla ísť). Až po návšteve lekára ma napadlo, že v podstate tá hrozná bolesť nasleduje po tom (deň-dva) ako som cvičila Pilatesa.
Myslíte, že je to môže byť tým?
Milla
23.03.07,09:29
Ahoj cvičania-chtiví. :)
Ja som si ešte na jeseň kúpila jednu knihu s Pilatesovími cvikmi a celkom poctivo som začala cvičiť. Kvôli pracovným povinnostiam som musela prestať, ale znovu som sa na chvíľu na to dala. Ale už po prvých dňoch sa mi vyskytli problémy. Keďže mám sedavú prácu, na 99 % s počítačom, nie vždy sedím učebnicovo. Začal ma bolieť chrbát, resp. celý hrudník. Ako keby som mala niečo s plúcami, akoby sa rebrá vtláčali do pľúc. Lekár jednoznačne povedal, že to mám z chrbtice a poslal ma k odborníkovi (tam som ešte nestihla ísť). Až po návšteve lekára ma napadlo, že v podstate tá hrozná bolesť nasleduje po tom (deň-dva) ako som cvičila Pilatesa.
Myslíte, že je to môže byť tým?

Dobrý deň, mám kamarátku, ktorá precvičuje aj Pilates, ona tvrdí, že základom je správne Pilatesové dýchanie. Najprv sa musíš naučiť správne dýchať, potom môžeš začať cvičiť. Naozaj je dobré začať pod dozorom odborníka. Pilates pomôže, no nesprávne cvičenie Pilatesa môže ublížiť.
evina
23.03.07,09:32
Veľmi kvalitné cvičenie PILATES-a
www.revitalis.sk
Gabi03
23.03.07,09:33
Myslím, že to dýchanie mám zvládnuté. Skôr je pravdepodobné, že tie cviky nerobím správne, lebo naozaj hoci obrázky a vysvetlenie v knihe sa mi zdalo postačujúce, ktovie ako je to v skutočnosti...

evina, bohužiaľ do bratislavy to nemám na skok. :o
Katka19
23.03.07,09:44
Ahoj Gabi03,ja si myslím že musíš Pilatesa znovu cvičiť od začiatku a pomaly kedže si mala istu prestavku,niektore cviky su dosť naročne a potrebuju čas kym k nim možeš pristupiť,najprv strečing potom kalanetika a ked su už svaly znovu volne a ohybne možeš priložiť Pilatesa..mam to odskušane a funguje to,je dobre Pilatesa cvičiť s niekym spolu a ako baby spominaju s cvičitelom alebo s nejakou kamoškou ktora sa tomu venuje už dlhšie a vie čo kedy sa da použiť,myslím tym ktore cvičenie...a este ti doporučujem kupiť si kazety z ikaru pozri www.ikar.sk a hladaj tam Pilatesove cvičenia 2,je tam kazeta na posilovanie aj na formovanie tela...obe su dosť potrebne..
liduska
03.06.07,12:18
Máte niekto skúsenosť s cvičením pilatesu v Nitre?
plavčík
12.07.07,08:10
Knihy na stiahnutie o PILATES sú na
www.magazin.fit.sk konkrétne http://magazin.fit.sk/fit/pohyb/pohyb-pre-zeny/kniha-standing-pilates.html