movin
21.03.07,14:25
Zdravim, mame tu jar a bude treba umyvat aj okna, poradite ako sa spravne a s cim umyvate plastové okná? Kedze ich cena nebola mala takze nerada by som ich nejako poskodila alebo poskrabala, takze poprosim o ucinny a bezpecny sposob umyvania plastovych okien, dakujem velmi pekne za vsetky vasa rady a odpovede
Tweety
21.03.07,13:30
Zdravim, mame tu jar a bude treba umyvat aj okna, poradite ako sa spravne a s cim umyvate plastové okná? Kedze ich cena nebola mala takze nerada by som ich nejako poskodila alebo poskrabala, takze poprosim o ucinny a bezpecny sposob umyvania plastovych okien, dakujem velmi pekne za vsetky vasa rady a odpovede
Môj najobľúbenejší je CLIN. Neškriabe, nerobí šmuhy, je s ním proste super umývanie.
alena
21.03.07,14:43
mne sa osvedčila švédska utierka a teplá voda, netreba ich ani utierať suchou handrou, vyschnú samé a neostanú ani šmuhy
fileva
21.03.07,21:42
Zdravim, mame tu jar a bude treba umyvat aj okna, poradite ako sa spravne a s cim umyvate plastové okná? Kedze ich cena nebola mala takze nerada by som ich nejako poskodila alebo poskrabala, takze poprosim o ucinny a bezpecny sposob umyvania plastovych okien, dakujem velmi pekne za vsetky vasa rady a odpovede

Aj ja najradšej umývam plastové okná s CLIN-om. Dobrý je aj Mr.Muscle - windows. Pekne vonia a nerobí čmuhy. Ako handričku tiež používam švédske utierky alebo obyčajnú bavlnenú, ktorá nepúšťa žmolky. Okno nastriekam, nie veľa, zotriem a suhou handričkou preleštím. Tým istým prostriedkom aj rámy okna. Stačí iba 1 raz, lebo oba prípravky nerobia čmuhy. Roky som mala odpor k umývaniu okien, ale od vtedy, čo máme plástové okná je ich umývanie pre mňa relax.
Marína
21.03.07,22:21
mne sa osvedčila švédska utierka a teplá voda, netreba ich ani utierať suchou handrou, vyschnú samé a neostanú ani šmuhy
Ja tiež používam mikrovláknovú, ale nie všetky sa mi osvedčili. Odkedy som kúpila špeciálnu na okná(biela), nemám problém. Jednou stranou(má trošku hrubšiu štruktúru) handričky sa umyjú, druhou(je hladká) vyleštia. Ešte viac sa mi osvedčil Glassfoam(aktívna pena v spreji). Odstraňuje zbytky hmyzu, gumy, povlaky z dymu. Výborný na sklá aut, reflektorov, nerez, obrazovky, dlaždice a dokonca aj textílie.
bobo1
22.03.07,17:09
Myslím, že skôr mieriš k ošetreniu rámov a parapiet ako skiel. Ja ich vyčistím kvalitným tekutým práškom a za dva roky nemajú nijakú chybičku.
SZČO
22.03.07,18:34
Ahoj, tak na sklá pouzivam obyč.jar, po zime treba sklá odmastiť, potom ich octovom vodou oplachnem a vyleštím. Na rámy tiež použijem jar, a ak sú ramy zájdené,fľakaté, použijem cif - krém a opláchnem octovou vodou. Prajem pekné počasie, elán do práce a dobru naladu.
suzan29
24.03.07,07:57
Ahoj.Nebudem sa opakovať, pretože súhlasím s radami,ktoré Ti poslali.A ja mám pre Teba ešte jednu,určite Ti robí problém umývať okolo tesnenia a aj spoje plastu,hlavne na spodnej časti skla,kde sa napráši najviac.Ja používam kartáčik na zuby namočeny vo vode ,s ním sa dostaneš všade.
sotar
24.03.07,18:25
Vrelo odporúčam výrobok CODI (najdi na internete) je to úžasný čistiaci prostriedok nielen na okná, ale aj na pranie, nábytok a všetko čo potrebujete umyť. Nemôžem si ho vynachváliť. Ušetrí vašu silu a čas a hlavne dlho vydrží, netreba hoveľa
daria29
25.03.07,18:49
mozem odporucit tiez CODI ENERGIC od firmy ALIZEE je to na vsetku spinu aj na mqastne flaky na odeve ,striekam stym aj limce na kosele obrusy monterky mikrovlnu dvere sporak dvere na rure nastr necham posobit a lepsie to zide je to aj na odmast motora v aute pochytane dvere na kuch linke no vsetko.sprei stoji 75Oml 239 dlho to vydrzi napln 199 nepred sa v predajniach ponukaju ho clenovia klubu daria29
hetty
26.03.07,06:50
Ja vám hlavne závidím tie plastové okná. Ja mám plný barák tých klasických drevených - to sa natrápim
jess
22.06.07,13:29
Kočky, v pondelok mi idú meniť okná. Budem mať veľký bordel potom ???? Treba poprikrývať sedačku a tak ? Práši sa pri tom, či ako to je ?????:eek:
camelfly
22.06.07,13:34
Kočky, v pondelok mi idú meniť okná. Budem mať veľký bordel potom ???? Treba poprikrývať sedačku a tak ? Práši sa pri tom, či ako to je ?????:eek:

radsej ano, aj ked budu sikovni predsa sa tie stare okna vysekavaju a prachu neujde nic ;) ale nove su uz potom mnam :)
seflera
22.06.07,13:40
Kočky, v pondelok mi idú meniť okná. Budem mať veľký bordel potom ???? Treba poprikrývať sedačku a tak ? Práši sa pri tom, či ako to je ?????:eek:


Určite si všetko poprikrývaj fóliou a stoč koberce. Neviem ako v panelovom, ale my máme tehlový dom a bola to normálna búračka "se vším všudy". Okná museli vysekať, parapety vytrhať a pod. Prachu bolo všade, aj tam, kde som to nepredpokladala.
Tiež nám to robili takto v lete a hneď som po zaschnutí omietky okolo okien strhávala ochranné pásky, lebo som sa bála, že mi to lepidlo ten úpek zapečie a budem mať horšiu prácu s umývaním rámov.
Zuziana
23.06.07,11:16
Daška poprikrývaj...oni sa síce tvária, že je to čistá robota, ale je to fakt tak ako píšu v predošlých príspevkoch. Aj keď za sebou poumývajú podlahu, predsa ten prach ti tam nechajú. A uvidíš, že aj keď budeš mať poprikrývané sa naupratuješ aj tak dosť:D...ale nové okná ...to je radosť:)
olybaba
23.06.07,15:12
Kočky, v pondelok mi idú meniť okná. Budem mať veľký bordel potom ???? Treba poprikrývať sedačku a tak ? Práši sa pri tom, či ako to je ?????:eek:
Pozdravujem,
pred dvoma tyzdnami mi menili v byte v panelovom dome 1 okno,
kolegyna, ktora presla vymenou vsetkych okien predomnou ma upozornila, ze bude bordel !!!
Ja som sa na to pripravila a posielam fotky, ako som hermeticky oblepila celu izbu "krepovanou lepiacou páskou" - ked som ju potom davala dole, zo stropu mi na niektorych miestach zisla aj farba, cize nie je stopercentne spolahliva.
Boli 2 majstri, velky bordel urobili pri vytrhavani okien aj s ramom (niekde sa musi aj vypilovat, podla toho ako je upevneny ram sa vybera) a potom este vacsi bordel pri navrtavani konzol do panelu (asi 6-8), prachu bolo vsade, viril sa v celej izbe.
Este k tomu sa prihnala burka a vietor cez dieru miesto okna v miestnosti mi nedostatocne prilepeny kut izby odkryl a vsetko sa zaprasilo, bolo to pocas vrtania.
Okno zalozili, nastavili, zafixovali penou a potom zacali v izbe murovat, bola to parada, esteze som mala nezrolovany koberec prikryty a aj oni si doniesli so sebou podlozky, tiez bordelik.
Nakoniec s vlastnym vysavacom urobili akoze poriadok a odisli.
Na to som sa tesila, upratovala za nimi, ale dodnes mam v byte prach, citim ho, pretoze ani zatvorenim dveri kde sa robilo sa nedalo zabranit jeho sireniu.
Obmurovka uz druhy tyzden zaschyna, este to nie je ono, ked zaschne, mozme malovat.
Okno je pekne, funkcne a tesime sa mu, stalo ma to 10200 SK (jedno kridlo 150x130, vnutorna, vonkajsia parapeta, zaluzie, demontaz, montaz a murovka (odvoz stareho nezabezpecuje firma) okno 5 komorove s trojitym tesnenim, biele).
Uz to prebolelo a je nam fajn, prajem aj tebe radost z ocakavania a potom z novych okien - foto prikladam.
wagner
23.06.07,19:29
Mne menili okná na celom dome - 11 ks vlani a to 5 decembra. Boli štyria a za jeden deň od rána od 9 hod do večera do 20 hodiny boli okná osadené na komplet. Dávala som euro drevené. Okná robili na mieru, rozmer ako boli staré okná, nič nemuseli murovať, vypĺňali iba montážnou penou. Okná boli už aj natreté farbou, stačilo umyť okná.Staré okná boli vybúrané za jednu hodinu. Boli to veľmi šikovní chlapci. Trochu síce naprášili, ale robotu mali veľmi dobrú. Nič sa po nich nemuselo opravovať, všetko po sebe hneď vysávali a utierali. Dokonca nemusím ani maľovať, aj keď som to mala v pláne. Boli ochotní zobrať aj staré okná, ale som si ich nechala. Veľa záleží od formy. O týždeň mi vymieňali kúrenie, kde stačilo trubky iba vybrať a vložiť nové - tenšie. Ten bordel čo mi narobili neprajem nikomu a ešte mi polovicu domu zvarili opačne a nekúrilo to. Podotýkam tri dni pred vlaňajšími vianocami. Mrzla som a nadávala. Aj takýto sú majstri!!!!!!!!!
jess
24.06.07,19:01
Baby, "vééééľmi" ste ma navnadili :eek::eek::eek::eek::eek: Mne idú vymieňať 2 okná a veruže sa na to upratovanie neteším - neznášam to !!!:mad::mad::mad: A ja reku len poutieram prach zo skríň, ale podľa obrázkov, čo ste priložili mi vlasy dupkom vstávajú. :eek::eek::eek:... s takým bordelom som veru nerátala:mee:
Manual
24.06.07,19:19
Baby, "vééééľmi" ste ma navnadili :eek::eek::eek::eek::eek: Mne idú vymieňať 2 okná a veruže sa na to upratovanie neteším - neznášam to !!!:mad::mad::mad: A ja reku len poutieram prach zo skríň, ale podľa obrázkov, čo ste priložili mi vlasy dupkom vstávajú. :eek::eek::eek:... s takým bordelom som veru nerátala:mee:
Z vlastnej súsenosti: čo sa dá zaigelitovať tak tak urob !!! Menej sa narobíš !!! Jednoduché ale výstižné !!! :D:D:D
jess
25.06.07,11:49
:eek::eek::eek::eek: zatiaľ je to strašné a ešte čakám na murára :mad::mad::mad: toto budem riadiť dobrý týždeň - dva :mee::mee::mee: a pritom mám veci prikryté
Manual
25.06.07,11:57
:eek::eek::eek::eek: zatiaľ je to strašné a ešte čakám na murára :mad::mad::mad: toto budem riadiť dobrý týždeň - dva :mee::mee::mee: a pritom mám veci prikryté
Daška ale Ty si šikulka...:D;)
erik555
21.04.14,08:01
tuto 7 rocnu temu sa ti ako podarilo vyhrabat? :D ...zeby reklamka?
miselito
13.08.14,08:57
my pouzivame cistiacu sadu Raypath + cista voda. Ziadna chemia a okna su po 4 rokoch ako nove.