sybila3
21.03.07,15:51
Ahojte, chcem sa len uistiť, úrok prijatý v JU sa dáva do príjmov ost.podliehajúci dani, ale daň z úrokov-ja som účtovala do réžie, sa dáva ako daň z príjmu?
otázka
21.03.07,15:53
úrok = iný príjem OZD
daň z úrokov = daň z príjmu
Zoltán Kovács
21.03.07,15:53
Ahojte, chcem sa len uistiť, úrok prijatý v JU sa dáva do príjmov ost.podliehajúci dani, ale daň z úrokov-ja som účtovala do réžie, sa dáva ako daň z príjmu?

Daň z úrokov sa účtuje ako preddavok na daň z príjmov. Nie réžia
sybila3
21.03.07,16:01
Prečo a potom sa to odrátava v dp od dane?
Evanka
21.03.07,16:02
Prečo a potom sa to odrátava v dp od dane?
Daň z úrokov je tvoj preddavok na daň, teda túto čiastku dane si už zaplatila.
Zita5
21.03.07,16:05
Ahojte, chcem sa len uistiť, úrok prijatý v JU sa dáva do príjmov ost.podliehajúci dani, ale daň z úrokov-ja som účtovala do réžie, sa dáva ako daň z príjmu?


Prečítaj si aj tento link


http://www.porada.sk/showthread.php?p=422346#post422346
renča1
21.03.07,16:08
Prečo a potom sa to odrátava v dp od dane?

Daň z úrokov je zrážková daň, ktorú je banka povinná zraziť , viď § 43. Tak , ako preddavková daň, ktorú strháva zamestávatel vo výplate § 35 zamestnancovi, tak aj daň z úrokov sa odpočíta od daň.povinnosti alebo pokiaľ nie je možnosť ju odpočítať od daň.povinnosti, tak takáto daň /preddavková,zrážková/ bude vrátená a to v DP.
sybila3
21.03.07,16:09
Díky za info. A ešte sa opýtam, čo sa robí s DPH v ju, lebo v PU ich preúčtovavam, v JU som zatiaľ účtovala len príjem alebo výdaj podľa toho či som platila alebo mi vrátili. Môžte mi poradiť. díky
otázka
21.03.07,16:10
Doplním, že suma sa uvádza na r.98 v DP.
vikinka
21.03.07,16:11
Zaplatená DPH VNZD
Vrátený nadmerný odpočet PNZD
otázka
21.03.07,16:12
Nevysporiadaná mesačná DPH /ako záväzok/ do Výkazu o majetku a zaväzkoch. Pohľadávky a záväzky sa vo výkazoch uvádzajú aj s DPH.
sybila3
23.03.07,11:18
A dph za IV.Q. mám dať do záväzkov k 31.12.2006? Alebo až v januári, ked bola odovzdaná v januári, ale týka sa roku 2006? poradte
otázka
23.03.07,13:10
DPH sa týka r.2006, takže patrí do záväzkov.
sybila3
23.03.07,16:51
A ako mám urobiť taký prípad, že 25000,- daň.povinnosť, 5000,- nadmerný odpočet z min.Q., Záväzok by mal byť 20000. Ale čo s pohľadávkou, čo s tými 5000,- čo bol nadm.odpočet min.Q.-je evidovaný ako pohľadávka?
vikinka
23.03.07,16:55
A ako mám urobiť taký prípad, že 25000,- daň.povinnosť, 5000,- nadmerný odpočet z min.Q., Záväzok by mal byť 20000. Ale čo s pohľadávkou, čo s tými 5000,- čo bol nadm.odpočet min.Q.-je evidovaný ako pohľadávka?
Áno,tak ako povinnosť sa prejaví ako závazok,tak aj nadm.odpočet ako pohľadávka.