dkubik
21.03.07,15:19
Dobry den Chcem sa opytat kde by som ziskal blizsie informacie ale aj na konkretne postrehy od ludi z fachu. Som zamestnany vo firme, okrem toho prevadzkujem jednu www stranku. Dostal som prve ponuky na platenu reklamu, nejadna sa o ziadnu top navstevovanu stranku, je to skor profesne zamerana stranka na ktorej by bolo len zopar reklamnych banerov, ich ceny by boli dohodnute individualne s firmou . Chcel by som vediet ci existuje nejaka hranicna suma do ktorej mozem ziskat prijmi z tejto cinnosti bez nutnosti zakladat si zivnost/firmu alebo takata vynimka neexistuje ? V pripade ze by som potreboval zivnost/firmu je mozne tuto sluzbu poskytovat na uz existuju zivnost ktoru vlastni moj otec ? (Nakolko som si isty ze vynosy z tejto cinnosti budu naozaj minimalne a urcite sa i kvoli tomu neoplati zakladat zivnost.) Alebo je tu nejaka ina moznost ktoru by ste im poradili ? A este jedna otazka na zaver, akym sposobom/v akej forme musim v pripade ze sa z nejakou firmou dohodnem na poskytnuti reklamy tuto sluzbu dolozit danej firme. Bude stacit vypisat nejaky prijmovy doklad, pokladnicny blok alebo nieco podobne? Dakujem za pozornost a postrehy Pekny den prajem :)
rickman
21.03.07,15:37
:)

Kedze budes mat prijem, tak to bez firmy alebo zivnosti nepojde.. Ziadna hranica ako spominas neexistuje :)..

Zivnost, ktoru vlastni tvoj otec by mala obsahovat cinnosti, ktore planujes vykonavat, no ak by si to robil touto formou, nerobil by si to v podstate ty, ale on. Vsetko by podpisoval on, vystavoval, uctoval pripadne podaval danove priznanie.

Ak sa dohodnes na poskytnuti reklamy - tak urcite nejakou zmluvou (1. dokument). A potom samozrejme posles fakturu (2. dokument).

;)