renataj
21.03.07,16:06
Vie mi niekto poradiť,kde nájdem zákon,v ktorom je rozpísaných 6 stupňov náročnosti práce,podľa ktorých sa vypočítava minimálna mzda?
Vrelá vďaka každému:confused:
Jana Motyčková
21.03.07,15:09
Zákonník práce - v §120 sú minimá, v prílohe č.1 charakteristika.
renataj
21.03.07,15:43
Zákonník práce - v §120 sú minimá, v prílohe č.1 charakteristika.
Ďakujem,ale nikde sa neviem dopátrať,kde je rozpísané potrebné vzdelanie na určitý stupeň náročnosti práce:D
liba2
21.03.07,15:49
Ďakujem,ale nikde sa neviem dopátrať,kde je rozpísané potrebné vzdelanie na určitý stupeň náročnosti práce:D
To máš pravdu. V charakteristike je uvedený len stupeň náročnosti, ale nie požadované vzdelanie. To si firma môže urobiť internú smernicu, v ktorej pomenuje všetky "pozície" zamestnancov, urobí k tomu ich "popis práce" a určí aké vzdelanie sa vyžaduje pre tú-ktorú pozíciu.
Osobne také smernice nemám rada, lebo potom ich treba aj dodržiavať a zvyčajne konatelia sú prví, ktorí to porušia.
renataj
21.03.07,16:12
To máš pravdu. V charakteristike je uvedený len stupeň náročnosti, ale nie požadované vzdelanie. To si firma môže urobiť internú smernicu, v ktorej pomenuje všetky "pozície" zamestnancov, urobí k tomu ich "popis práce" a určí aké vzdelanie sa vyžaduje pre tú-ktorú pozíciu.
Osobne také smernice nemám rada, lebo potom ich treba aj dodržiavať a zvyčajne konatelia sú prví, ktorí to porušia.
Tak že nikde to nie je konkretizované!!Super.Chcela som to ukázať môjmu "asi" budúceme zamestnávareľovi,lebo je zo zahraničia a on pozná len pojem min.mzda tj. nič viac!!??:eek: Nechcel mi veriť,keď som mu spomýnala 6 stupňov náročnosti práce.Nuž, asi to nebude ten pravý zamestnávateľ!! Ale aj tak ďakujem za rýchle odpovede.Všetcia ste super.;)