zaphira
21.03.07,17:16
PRosím Vás o radu, milí poraďáci, či mám v DP uvádzať keď mal podnikateľ nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Nedoplatok bol konkrétne vo výške 18.000,- Sk. Zaplatil ho v roku 2006. Čiže to bol jeho výdavok ale neviem, či to má čo hľadať v daňovom priznaní. Nevyznám sa. Ďakujem za každú radu.
zaphira
21.03.07,17:07
PRosím ved sa mi niekto ozvite,
zaphira
21.03.07,17:08
to ste isto nikto nemali taký prípad, ze ste mali nedoplatok? Stací mi len to, či to uvádzať v DP. ano alebo nie. Nič viac. Dik
Zita5
21.03.07,17:17
PRosím Vás o radu, milí poraďáci, či mám v DP uvádzať keď mal podnikateľ nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia. Nedoplatok bol konkrétne vo výške 18.000,- Sk. Zaplatil ho v roku 2006. Čiže to bol jeho výdavok ale neviem, či to má čo hľadať v daňovom priznaní. Nevyznám sa. Ďakujem za každú radu.

Vieš ak by si hľadala na Porade .,tak odpoveď iste nájdeš . :)

Ak bol zaplatený nedoplatok za SZČO na poistnom za roky predcházajúce , tak účtuješ o výdavku OVZ-platby do fondov .Tento nedoplatok sa Ti premietne vo výdavkoch celkom a znižuje vlastne ZD za rok 2006.Osobitne v DP to neuvádzaš nakoľko je to čiastka zahrnutá vo výdavkoch celkom .

Pri úhrade nedoplatku účtuješ banka/pokladňa ...VOZD-Platba do fondov .
zaphira
21.03.07,17:29
Dakujem, to mi stací.