marekrabek
21.03.07,17:39
dobry den prosim o radu: dna 31.3.2007 ukoncujem pracovny pomer a chcem sa spytat na vyplatenie zvysnej mzdy. v zakonniku prace § 129 odst. 3 sa pise: pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania. znamená to ze mi ma vyplatit mzdu za za cely marec? konkretne nerozumiem vyrazu: mzda splatna za mesacne obdobie. dakujem za odpoved.
Janka6685
21.03.07,16:42
dobry den prosim o radu: dna 31.3.2007 ukoncujem pracovny pomer a chcem sa spytat na vyplatenie zvysnej mzdy. v zakonniku prace § 129 odst. 3 sa pise: pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania. znamená to ze mi ma vyplatit mzdu za za cely marec? konkretne nerozumiem vyrazu: mzda splatna za mesacne obdobie. dakujem za odpoved.

No áno...za mesiac marec dostaneš výplatu na konci marca.
liba2
21.03.07,16:48
dobry den prosim o radu: dna 31.3.2007 ukoncujem pracovny pomer a chcem sa spytat na vyplatenie zvysnej mzdy. v zakonniku prace § 129 odst. 3 sa pise: pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania. znamená to ze mi ma vyplatit mzdu za za cely marec? konkretne nerozumiem vyrazu: mzda splatna za mesacne obdobie. dakujem za odpoved.
áno, môžeš mzdu za marec dostať v deň skončenia PP...
ale v tom ustanovení je ešte dovetok "ak sa nedohodli inak" (keďže 31.3. je sobota, tak by bolo treba sa dohodnúť, či to bude piatok, alebo pondelok :--- ).
marekrabek
21.03.07,16:56
u nas v praci je sobota bezny pracovny den: "a komu sa to nepaci moze ist" to je citat zamestnavatela