blueocko
21.03.07,19:28
Dobrý deň,
možno je to hlúposť :rolleyes: , ale :
V roku 2006 som bola 7 mesiacov žinostník, potom som prerušila živnosť a do konca roka som bola zamestnanec.

Čo si mám uvádzať na DP, rodné číslo, či DIČ.????????????

A ešte:
Výdavky si ako mám počítať?
Zo živnosti mám za tých 7 mesiacov zárobok 200 000
Zo zamestnania mám za 5 mesiacov 120 000

Uplatňujem si paušálne výdavky. Mám si rátať normálne 40% z tých 200 000 mínus sociálne a zdravotné odvody za 7 mesiacov????????

Dakujem velmi pekne....

Snad sa niekto zlutuje, kto mi odpovie)))
pekný večer

Katarína
Zoltán Kovács
21.03.07,18:30
Dobrý deň,
možno je to hlúposť :rolleyes: , ale :
V roku 2006 som bola 7 mesiacov žinostník, potom som prerušila živnosť a do konca roka som bola zamestnanec.

Čo si mám uvádzať na DP, rodné číslo, či DIČ.????????????

A ešte:
Výdavky si ako mám počítať?
Zo živnosti mám za tých 7 mesiacov zárobok 200 000
Zo zamestnania mám za 5 mesiacov 120 000

Uplatňujem si paušálne výdavky. Mám si rátať normálne 40% z tých 200 000 mínus sociálne a zdravotné odvody za 7 mesiacov????????

Dakujem velmi pekne....

Snad sa niekto zlutuje, kto mi odpovie)))
pekný večer

Katarína

Uvádzaš DIČ. Výpočet pri uplatňovaní paušálnych výdavkov máš správne uvedené.
jennyka
21.03.07,18:37
Dobrý deň,
možno je to hlúposť :rolleyes: , ale :
V roku 2006 som bola 7 mesiacov žinostník, potom som prerušila živnosť a do konca roka som bola zamestnanec.

Čo si mám uvádzať na DP, rodné číslo, či DIČ.????????????

A ešte:
Výdavky si ako mám počítať?
Zo živnosti mám za tých 7 mesiacov zárobok 200 000
Zo zamestnania mám za 5 mesiacov 120 000

Uplatňujem si paušálne výdavky. Mám si rátať normálne 40% z tých 200 000 mínus sociálne a zdravotné odvody za 7 mesiacov????????

Dakujem velmi pekne....

Snad sa niekto zlutuje, kto mi odpovie)))
pekný večer

Katarína

No keďže podávaš DP aj zo živnosti, t.zn. typ B, tak uvádzaš pridelené DIČ, r.č. sa uvádza iba keď nie je pridelené DIČ.
Tie výdavky rátaš správne 40% z 200 000 (t.j.80 tis.) a plus k tomu odvody za tie mesiace, keď si bola živnostník.
bezradná
07.03.10,14:40
Ahojte! Teraz riešim túto otázku aj ja, ale v mojom prípade sa jedná o SZČO, ktorý živnosť pozastavil v r.2007, a v r. 2009 ukončil. Za r.2008 podával DP typ A. No a teraz dilema. Na internete som čítala, že v prípade, že činnosť neobnovil - nemusí podávať DP za r.2009, max. typ A. Naopak známa mala takýto prípad a jej na DU povedali, že musí podať DP, typ B :confused:. Dajme tomu, že podám DP, typ B - musím uvádzať DIČ - platné do 3.8.2009, alebo rodné číslo ?
Možno to celé zbytočne komplikujem, ale teraz som naozaj "bezradná"