miriam004
21.03.07,20:30
..dobrý večer..
..mám 21 mesačného syna alergického na bielkovinu kravského mlieka ..chcela by som sa len dozvedieť viac hlavne o výrobkoch ktoré sú dostupné normálne v potravinách(rastlinné tuky,sladkosti i iné)..
..neviem presne či sa mám vyhýbať aj napr.kyseline mliečnej,ktorá sa nachádza aj v niektorých rastlinných tukoch..hladám mamičku alebo niekoho kto má podobný zdravotný problém a vedel by mi poradiť čo môžem alebo nemôžem malému dávať..
..za radu a pomoc vopred dakujem...
Hlinkovx
21.03.07,19:34
mareko
19.04.16,18:03
Pozor, alergia na bielkovinu kravského mlieka a alergia na kravské mlieko sú dve rozdielne záležitosti. Nie je to to isté.....
mareko
19.04.16,18:05
Neviem kto dal mínusku, no toto nie je istotne spam....kefírová huba je super, no pri takom malom dieťati je to potrebné riešiť komplexne.
mareko
19.04.16,18:19
Ja iba okrajovo....sú dostať jogurty, mliečko, aj sladkosti bez bielkoviny kravského mlieka. Sú to prevážne sójové výrobky, kupujú sa v predajniach zdravej výživy.
sosak
20.04.16,02:07
Sója tiež nie je výhra, totiž sója zvykne krížiť s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Takže treba urobiť aj testy na sóju.
dusansl
30.04.16,10:21
Odporúčam pozrieť do rubriky ALERGIA. Alergia nie je choroba, to je stav organizmu
Pekný deň praje Dušansl
kaivorus
24.05.16,11:02
odkiaľ máte toto tvrdenie?
kaivorus
24.05.16,11:09
Bolo by vhodné doplniť:
alergia ... reakcia na látku, ktorá vyvolá dôsledky - potiaže v našom organizme, je však potrebné sa pozrieť na úroveň v tomto prípade na zloženie stravy , pitný režim a čo pijeme, a pod.
Riešenie - zamerať sa nie na odbúranie tyv alergiu podnecujúcich látok, ale na to, koho zobudí "alergická látka" v našom organizme, z pomalého budovania autoimunitných prejavov , resp ďalších dôsledkov - t.j. naších potiaží.