fizzy
21.03.07,22:59
Prosim Vas,
fakturu prijatu zaplatenu v hotovosti mozem zaradit do prijatych faktur? Robim v JU, niesom platitelom DPH v programe MRP. Konkretne sa jedna o faktury z METRa.

Este by som mal dalsiu otazku, prosim vas,
ked niesom platitelom DPH tak ani prijate faktury neuctujem rozlozenim zaklad-dph-spolu s dph. ci ano?

Dakujem za odpoved pre niekoho na tak trivialne otazky
Dano
evina
21.03.07,22:05
Prosim Vas,
fakturu prijatu zaplatenu v hotovosti mozem zaradit do prijatych faktur? Robim v JU, niesom platitelom DPH v programe MRP. Konkretne sa jedna o faktury z METRa.

Este by som mal dalsiu otazku, prosim vas,
ked niesom platitelom DPH tak ani prijate faktury neuctujem rozlozenim zaklad-dph-spolu s dph. ci ano?

Dakujem za odpoved pre niekoho na tak trivialne otazky
Dano

ad 1. áno môžeš, alebo môžeš doklad z Metra zaradiuť aj priamo do pokladne a vypísať VPD.

ad 2. Ty ako neplatiteľ DPH si DPH nevšímaš, účtuješ vždy len brutto cenu, teda celkovú:)
fizzy
21.03.07,22:08
Dakujem Evina aj Chava so suhlasom ;)
potocka
21.03.07,22:10
fakturu prijatu zaplatenu v hotovosti mozem zaradit do prijatych faktur?
Áno musíš ju zaradiť medzi prijaté faktúry, je to tvoj záväzok a v pen. denniku urobíš poklaničný výdaj - úhradu faktúry

Este by som mal dalsiu otazku, prosim vas,
ked niesom platitelom DPH tak ani prijate faktury neuctujem rozlozenim zaklad-dph-spolu s dph. ci ano?
nie, zauctuješ celkovou sumou, cize cenou zaklad + dph
STRELEC
21.03.07,22:13
fakturu prijatu zaplatenu v hotovosti mozem zaradit do prijatych faktur?
Áno musíš ju zaradiť medzi prijaté faktúry, je to tvoj záväzok a v pen. denniku urobíš poklaničný výdaj - úhradu faktúry

Este by som mal dalsiu otazku, prosim vas,
ked niesom platitelom DPH tak ani prijate faktury neuctujem rozlozenim zaklad-dph-spolu s dph. ci ano?
nie, zauctuješ celkovou sumou, cize cenou zaklad + dphSlovo "musíš" je určite prebytočné. Domnievam sa, že tam nie je namieste.
Môžeš - je presnejšie.
potocka
21.03.07,22:14
ano mozes, som sa ponahlala;)
potocka
21.03.07,22:33
Keď som už pri záväzkoch. Je záväzok aj nájomná zmluva, kde SZČO vystupuje ako nájomca alebo pri kúpno-predajnej zmluve kde je SZČO kupujúcim?
fizzy
21.03.07,22:37
Dakujem Vam ;)