fizzy
21.03.07,23:34
Prosim vas,
ako mam rozdelit prijatu fakturu v ktorej mam polozky typu: tovar na predaj a obstaranie majetku. resp. ked je na jednej fakture vyfakturovany tovar a taktiez polozka do osobnej spotreby.
Prosim poradte mi ako to spravne zauctovat.
Dakujem
JuKaS
21.03.07,23:16
Neviem v akom programe účtuješ, ja v Oberone a tam sa to v knihe záväzkov nedá zaevidovať jednou faktúrou, tak si ju zaevidujem tak, aby som si ju mohla aj správne zaúčtovať, tovar - VOZD, obstaranie majetku - VNZD, osobná spotreba - VNZD, faktúru si zaevidujem na viackrát, podľa toho, čoho sa priamo týka.
Prepáč, nevšimla som si že je MRP - tu ti neporadím.
Príjemný večer
fizzy
21.03.07,23:21
Prosim Vas o radu,
dakujem velmi pekne
Liptáčik
21.03.07,23:41
Faktúru si zapíšeš do denníka prijatých faktúr a v predmete fakturácie - tabuľka v dolnej časti napíšeš napr.
kancelárske potreby 500,--
tovar pre osobnú spotrebu 1 000,--

Keď budeš účtovať úhradu faktúry, rozúčtovanie sa Ti prenesie do denníka a bude vyzerať nasledovne:
25 kancelárske potreby 500,--
34 osobná spotreba 1 000,--

Ak by si náhodou niečomu nerozumela, ozvi sa.
fizzy
22.03.07,23:53
Dakujem moc Liptacik ;)
Uz rozumiem diki.

Inak ja som muzskeho rodu, ale to je v pohode, niesi prvy kto si to z nicku tak urcil :D
Liptáčik
23.03.07,00:08
fizzy, nemáš za čo. Pre zmenu ja som ženského rodu. Pekný deň a snáď aj víkend želá Liptáčikhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
fizzy
23.03.07,00:21
No tak to by som nepovedal :D
Diki, no vikend bude straveny nad DP :(
Inak, ked mam este len predfakturu, tak ju zauctujem normalne do prijatych faktur? A ked ani do konca roka mi nedosla konecna faktura? Vyplatena predfaktura bola.
diki moc.
Liptáčik
23.03.07,06:16
Ja by som ju zúčtovala ako vyplatenú zálohovú faktúru. Dalo by sa to urobiť aj jednoduchšie výdajom z pokladne, ale mohol by si stratiť prehľad o tom, že Ti faktúra ešte musí dôjsť. Takto to budeš mať na očiach a bude Ti "visieť" ako niečo nedokončené.
Vikend strávime asi všetci rovnako. Ešte že vonku prší a neťahá nás to niekde inde.
fizzy
23.03.07,07:14
A ked mi ani do konca roka nedosla faktura? Mam iba tu predfakturu.
Mozem to teda urobit tak ze ju dam ako si pisala, zalohovu splatenu aj ked mi nedosla konecna faktura v roku 2006?
mysimis
23.03.07,07:37
Kľudne ju daj ako zálohovú - vyplatenú fa.
majernikova
26.03.07,07:26
mimotemy prepáčte Ahojte
Ako mám zaúčtovať úhradu FA 93 980,50,- Sk /je to diagnostika/ ? Účtujem v MRP JU a neviem či to mám správne, ja som to dala na 39- ost.neodčit.nakl., ale teráz potrebujem to zaradiť aj do majetku (mám to )mám vypočítaný aj odpis. No keď si pozriem PD tak to mám zaradené ako výdavok v hotovosti no ďalej to je na osob.spotr.. Tu to je podľa mňa zle. Poraďte mi niekto. Ešte aj odpisy keď som zaúčtovala tak ich mám zaradené v PD ako prevadz.réžiu.
Ďakujem
zuzanar
26.03.07,07:31
nákup majetku pohyb 31
odpis je správne - zaraďuje sa do prevádzkovej réžie.
majernikova
26.03.07,07:48
Ďakujem za odpoveď