Jozef Mihál
21.03.07,10:30
Ako sa vypočítajú odvody z náhrady mzdy vyplat. pri neplatne skončenom prac.pomere? Náhrada sa rozpočíta na jednotlivé mesiace alebo nie? Maximálny VZ sa posudzuje voči celej náhrade mzdy alebo po jednotlivých mesiacoch?

Ako je to v sociálnom a ako v zdravotnom poistení?
Jozef Mihál
21.03.07,10:02
Prosím pomôžete mi?
Jozef Mihál
21.03.07,10:05
Prosím pomôžete mi?:confused:
Jana Motyčková
21.03.07,15:38
Jozef, tebe nikto neverí, že to myslíš vážne (že sa niečo pýtaš).
Ani ja.
Jana Motyčková
21.03.07,16:07
Ale aby si nezostal bez odpovede :
Pre SP by sa mala náhrada rozpočítať na mesiace a použijú sa minimá a maximá platné v mesiacoch, za ktoré je vyplatená. Vo výkaze sa uvedie ako oprava - kód 2 v rozsahu SP (toľko pokyn zo SP). Na otázku, či je potom možné spätne nárokovať aj nejaké dávky, sme dosiaľ odpoveď nedostali (pol roka).

Pre ZP, ak v čase vyplatenia pracovný pomer už netrvá (ani po rozhodnutí súdu), poistné neodvádzame. Ak pracovný pomer trvá poistné odvádzame, pripočítame k mesačnej mzde a uplatníme maximum.
Jozef Mihál
21.03.07,22:30
Aby sme tému uzavreli: Skutočne šlo o vzorovo založenú tému na dnešnom Porado-Dračom seminári, ďakujem Poraďákom Andrejovi a Janke, ktorí sa zapojili (aj keď by "bodlo" zapojenie trošku skôr, aby nováčikovia na seminári - trvajúcom len do 14:00 - poznali, ako si pekne na Porade pomáhame.). Ako vidíte, vzorovo som odpovedi od Janky udelil aj ocenenie, tak ako sa sluší a patrí.