misok
22.03.07,07:36
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Zamestnanec u nás pracoval do 08/2006 - potom zmenil zamestnávateľa.
RZD za rok 2006 mu urobil nový zamestnávateľ, avšak práve som zistila, že za minulý rok mal nedoplatok na VZP v sume 284,- Sk.
Keď som mu vydávala Potvrdenie o príjmoch..... nevšimla som si, že program v kolónke poistné tento nedoplatok nezahrnul.

Čo by ste mi poradili????
Ak by s tým nerobil nič, teda nepodal by opravné DP bol by problém???
Veď v podstate on prišiel o nejakých 53,- Sk.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
katkaj
22.03.07,06:46
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Zamestnanec u nás pracoval do 08/2006 - potom zmenil zamestnávateľa.
RZD za rok 2006 mu urobil nový zamestnávateľ, avšak práve som zistila, že za minulý rok mal nedoplatok na VZP v sume 284,- Sk.
Keď som mu vydávala Potvrdenie o príjmoch..... nevšimla som si, že program v kolónke poistné tento nedoplatok nezahrnul.

Čo by ste mi poradili????
Ak by s tým nerobil nič, teda nepodal by opravné DP bol by problém???
Veď v podstate on prišiel o nejakých 53,- Sk.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Nedoplatok z RZZP sa nemusí dávať do výdavkov. Preplatok ako príjem sa priznať musí. Tak si myslím že sa zase až tak moc nestalo. Ale asi by som informovala aj zamestnanca o tejto skutočnosti
misok
22.03.07,06:53
Zamestnanec o tom vie, rozprávala som sa s ním, poprosil ma, aby som zistila, či je to problém . Preto som sa obrátila na Vás.
Samozrejme ak by sa jednalo o väčšiu sumu, pouvažoval by o tom. Vyjadril sa, že ak on neukrátil DÚ, tak sa s tým nebude zaoberať, keďže sa jedná o "malú" sumu.
Ďakujem za radu.
katkaj
22.03.07,06:59
Zamestnanec o tom vie, rozprávala som sa s ním, poprosil ma, aby som zistila, či je to problém . Preto som sa obrátila na Vás.
Samozrejme ak by sa jednalo o väčšiu sumu, pouvažoval by o tom. Vyjadril sa, že ak on neukrátil DÚ, tak sa s tým nebude zaoberať, keďže sa jedná o "malú" sumu.
Ďakujem za radu.


V tomto prípade "ukráti " sám seba pretože bude mať vyšší základ dane a zaplatí viac na DÚ ;)