BOBY
22.03.07,08:59
Ahojte poraďáci,
aku najnižšiu HM mám dať spoločníkovi-zamestnancovi, ktorý má aj živnosť, aby nemusel platiť odvody zo živnosti?? Určite je to niekde na porade napísané, ale zajtra mám audit (panebože) a nemám čas si to vyhľadať. Pekne prosím, kto vie, nech odpovie.
mysimis
22.03.07,08:13
Ahojte poraďáci,
aku najnižšiu HM mám dať spoločníkovi-zamestnancovi, ktorý má aj živnosť, aby nemusel platiť odvody zo živnosti?? Určite je to niekde na porade napísané, ale zajtra mám audit (panebože) a nemám čas si to vyhľadať. Pekne prosím, kto vie, nech odpovie.
Nie je mi to celkom jasné. Jedná sa o s.r.o? Spoločník je zamestnaný na pracovnú zmluvu alebo je konateľ?
BOBY
22.03.07,10:40
sme sro, spoločník je zamestnaný a okrem toho má otvorenú živnosť popri zamestnaní.
mysimis
22.03.07,11:03
Pokiaľ je zamestnaný a má aj živnostenský list nemusí byť zamestnaný v s.r.o.
Andyke
23.03.07,00:26
Neviem či som správne pochopila, kde je Váš spoločník zamestnaný. Ak
iba u Vás, tak keď bude mať hrubú mzdu 51.822 (terajší strop) tak do fondov do Soc. poisťovne už zo živnosti nebude platiť.
Do zdravotnej poisťovne možno bude musieť platiť naďalej aj zo živnosti aj pri súbehu oboch ekon.činností (záleží na tom koľko vypodnikal v roku 2005.)
Andyke
24.03.07,02:04
Neviem či som správne pochopila, kde je Váš spoločník zamestnaný. Ak
iba u Vás, tak keď bude mať hrubú mzdu 51.822 (terajší strop) tak do fondov do Soc. poisťovne už zo živnosti nebude platiť. Opravujem: do
rezervného fondu solidarity 4,75 % treba odvádzať z titulu SZČO.
Do zdravotnej poisťovne možno bude musieť platiť naďalej aj zo živnosti aj pri súbehu oboch ekon.činností (záleží na tom koľko vypodnikal v roku 2005.)

Doplnené červeným písmom.