stassya
22.03.07,09:02
Dobrý deň, prosím o radu, robím DP za minulý rok na základe všetkých potvrdení, ktoré mi prišli. Včera mi však prišlo z jednej agentúry potvrdenie, kde mi napísali úhrn vyplatených príjmov 7.245,- Sk a čiastkový základ dane uviedli 7.245,- Sk. Teraz som s nimi volala, ze preco neodviedli preddavky na dan a bolo mi oznámené, že som podpísala dohodu, kde bol nejaký paragraf, podľa ktorého preddavky nemusia odvádzať a že voči daň. úradu majú iba ohlasovaciu povinnosť. Je niečo také možné? Existuje taký paragraf? Ďakujem veľmi pekne.

Prepáčte zaradila som to omylom do zlej porady, idem to prehodiť.
martinius
23.03.07,06:29
§43 odst.3 písm.j - v tom prípade ale vyberajú daň zrážkou a príjem za mesiac je max.5000 SK.
Nepíšete,či ste/nie ste živnostník alebo na základe akej zmluvy vám bol príjem vyplatený.
emgeton
23.03.07,07:39
Dobrý deň, prosím o radu, robím DP za minulý rok na základe všetkých potvrdení, ktoré mi prišli. Včera mi však prišlo z jednej agentúry potvrdenie, kde mi napísali úhrn vyplatených príjmov 7.245,- Sk a čiastkový základ dane uviedli 7.245,- Sk. Teraz som s nimi volala, ze preco neodviedli preddavky na dan a bolo mi oznámené, že som podpísala dohodu, kde bol nejaký paragraf, podľa ktorého preddavky nemusia odvádzať a že voči daň. úradu majú iba ohlasovaciu povinnosť. Je niečo také možné? Existuje taký paragraf? Ďakujem veľmi pekne.

Prepáčte zaradila som to omylom do zlej porady, idem to prehodiť.


Nemáte tú dohodu?
Predpokladám, že agentúra je platiteľom dane (dzč). -Vyhnúť sa zrážaniu a odvádzaniu preddavkov sa môže v prípade:
§35 ZDP

(8) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) nevyberie preddavok na daň podľa predchádzajúcich odsekov, ak

a) je preukázané, že daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou, ktorý sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava, platí preddavky na daň podľa § 34,
b) ide o príjmy zamestnanca, ktoré sú zdaňované v zahraničí.