halali
22.03.07,10:25
Prosím o pomoc
mám vred na žalúdku a s veľkou pravdepodobnosťou ma o necelý mesiac čaká operácia:( ak niekto viete pomôžte nejakým ľudovým receptom na zmiernenie alebo úplne odstránenie vredu. Navštívila by som aj nejakého liečiteľa, ak poznáte nejakého odskúšaného poraďte
kukučka
22.03.07,09:39
1janka
22.03.07,09:42
nalačno ráno jesť porajbaný surový zemiak..vraj velmi účinné mojej mame to velmi pomáhali od bolesti žalúdka...držím palce...a mám jeden kontakt na liečitelov sú to manželia a cez auru to nejako robia ich mail je kjpas@atlas.cz,
halali
22.03.07,09:56
vďaka za radu určite vyskúšam:)
adi11
24.03.07,12:59
Ja som mala vredy na dvanástniku, užívala som liek ranital a vredy sa zahojili.
Mávala som hrozné bolesti na jar a na jesen. Odvtedy si dávam pozor v stravovaní. Za mlada som jedávala horúce koláče ,rezne a to je velmi nezdravé. Treba skúsiť ten liek až ho ešte dostať v lekárnach.
Darina1234
24.03.07,13:23
Mohol by pomôcť aj čaj z dubovej kôry, treba ho piť na lačno po pár glgoch
kalkulka
24.03.07,14:56
Nemám príliš skúsenosti s vredmi, ale raz som pozerala v telke, ako pomáhajú feferónky pri vredoch. Ale neviem, či mám tomu veriť, lebo iní práve dráživú stravu pri vredoch vylučujú. A ďalší recept? Piť rôsol z kyslej kapusty. Z čajov by som odporúčala repíkový, ten celkovo ukľudní organizmus a je dobrý na všakovaké zápaly. Aj chuťovo je celkom príjemný. Základom je neprekyslovať žalúdok a nezaťažovať ho. A ešte niečo, vredy majú pôvod v nervozite, tak sa tomu vyhýbaj. Vtedy totiž vzniká viac žalúdočných štiav, ktoré natravujú žalúdočnú stenu. Čiže nemôžeš byť ani nikdy naozaj hladná.
ilona
26.03.07,04:01
To Ti už povedal lekár,že to musia operovať? Ja mám vredy už niekoľko rokov a sú obdobia keď sa zahoja a obnovia.Je na to veľa liekov,ktoré ti určite lekár predpíše a ja si k tomu sama naordinujem rajbané zemiaky,hlavne tú vodu a potom ešte odšťavujem kapustu čerstvú a pijem túto vodu.Vždy sa mi zatiaľ zahojili.Keď mam niekedy veľké bolesti,tak na krátku dobu mi zaberie aj trochu mlieka.
Sarah
26.03.07,05:15
ja mám tiež problémy so žalúdkom. Moja babka mi zohnala pravú domácu borovičku, vraj by sa to malo užívať nalačno. Hovorila, že jeden pán mal tiež vredy. Každé ráno si dal pohárik borovičky dva týždne po sebe. Po tom sa vyvracal, a bolo po vredoch. Idem to vyskúšať, dám vedieť.
ilona
26.03.07,10:38
Alkohol taktiež utíši bolesť, no neviem či aj vylieči.Keď má niekedy tie bolesti tak si dávam to mlieko ako som už napísala,alebo za štamprlik koňaku.
daria29
26.03.07,19:15
ja som mala celkove problemy so zaludkom,bolesti,travenie,naduvanie,grganie ,palenia žahy atd,zacala som brat ALOE od firmy FOREVER a je mi lepsie.je to litrova bandaska a pijem rano a vecer ,mam to mesiac,stoji to okolo tisicky.ale su ludia co si myslia ze jednu vypije a vsetko hned prejde, to ako keby si vyhodila peniaze von oknom, choroba tiez nevznikla za mesiac !to je vyborne tiez po operaciach! vela stastia daria 29
tinaM
26.03.07,20:39
S vredmi som sa trápila asi 25 rokov. Hlavne na jar a na jeseň.
Liečila som sa Ranitalom./Je dobrý/.
Pred dvoma rokmi som si dala urobiť vyšetrenie na Helikobakter.
Je to baktéria, ktorá spôsobuje vredy. Potvrdila sa prítomnosť tejto baktérie.
Liečila som sa kombináciou antibiotík a mám tretí rok pokoj.
Treba si to vyliečiť čím skôr. Načo trpieť...
tinaM
26.03.07,20:41
halali
28.03.07,07:13
Ste super, určite všetko vyskúšam, len aby som nemusela ísť pod skalpel. Myslela som, že len ja mám takýto problém.
Všetkým vrelá vďaka.
Mackovka
28.03.07,08:18
A keď si to preliečiš, tak skús každý deň jedávať kyslú smotanu. Môjmu ockovi, ktorý mal žalúdočné vredy a často musel v zamestnaní cestovať, kyslá smotana robila mimoriadne dobre. Obišiel s ňou svoje cesty bez bolesti. Vredy mal aktívne, ale zaliečilo sa to liekmi a stravou si udržiaval stav tak, že nebolo treba operáciu. Ja som myslela, že vredy sa operujú, až keby začali krvácať. Želám skoré uzdravenie.
Dadulaa
28.03.07,08:27
ja som mala celkove problemy so zaludkom,bolesti,travenie,naduvanie,grganie ,palenia žahy atd,zacala som brat ALOE od firmy FOREVER a je mi lepsie.je to litrova bandaska a pijem rano a vecer ,mam to mesiac,stoji to okolo tisicky.ale su ludia co si myslia ze jednu vypije a vsetko hned prejde, to ako keby si vyhodila peniaze von oknom, choroba tiez nevznikla za mesiac !to je vyborne tiez po operaciach! vela stastia daria 29

Aloe gel dostat aj v DM Drogerii, stoji okolo 400 sk 1 liter, je to tiez 100% aloe.....ja len preto, ze je lacnejsi ako od Forever.Je cinsky, ziadny smejd.
najag
29.03.07,15:50
Zaujimave rady, ako liecit iba dosledok, ale nie pricinu. Zmenit treba predovsetkym zivotny styl a odstranit stresy zo zivota. Ide o psychosomaticke nemoci. Najprv trpi psychika a potom to prejde aj do tela v podobe nemoci. Nemoc zaludka vypoveda o odmietani niektorych stranok reality zivota, nedostatok odovzdanosti a vred na polknuty hnev a agresivitu.Stepenie prijatej potravy v zaludku a dvanastorniku odpoveda analyze zivotnych skusenosti.Ak niekto nadmerne analyzuje a naviac energiou, ktora zoziera, ktora prezradza nedostatok lasky k analyzovanemu, vytvara si tak predpoklady pre prekyslenie zaludka a zaludocny vred.Preto pohlad na stol s jedlom nam vypoveda i o dusi cloveka. Zaujmom o sposob vyzivy zacina zaujem aj o poznanie zmyslu zivota. Aj ked s tym mnohi asi nebudete suhlasit :-))))
halali
30.03.07,05:18
Som veľmi rada, že nejde len o recepty na fyzickú liečbu. Prekvapuje ma ako dokážete človeka podržať aj po psychickej stránke. Najag plne s tebou súhlasím, ja osobne som trošku pozmenila svoj životný štýl nielen čo sa týka stravovania a život je odvtedy oveľa krajší. Takže vďaka za povzbudivé slová:)
Dadulaa
30.03.07,06:10
Zaujimave rady, ako liecit iba dosledok, ale nie pricinu. Zmenit treba predovsetkym zivotny styl a odstranit stresy zo zivota. Ide o psychosomaticke nemoci. Najprv trpi psychika a potom to prejde aj do tela v podobe nemoci. Nemoc zaludka vypoveda o odmietani niektorych stranok reality zivota, nedostatok odovzdanosti a vred na polknuty hnev a agresivitu.Stepenie prijatej potravy v zaludku a dvanastorniku odpoveda analyze zivotnych skusenosti.Ak niekto nadmerne analyzuje a naviac energiou, ktora zoziera, ktora prezradza nedostatok lasky k analyzovanemu, vytvara si tak predpoklady pre prekyslenie zaludka a zaludocny vred.Preto pohlad na stol s jedlom nam vypoveda i o dusi cloveka. Zaujmom o sposob vyzivy zacina zaujem aj o poznanie zmyslu zivota. Aj ked s tym mnohi asi nebudete suhlasit :-))))

Suhlasim, zdravie je podmienene psychikou, najdolezitejsia je pohoda,cista dusa, klud, psychicka vyrovnanost a samozrejme rozumne stravovanie.:)
halali
13.04.07,04:57
Ahojte lidičky
vďaka Vám všetkým za skvelé rady, vyskúšala som všetko. Minulý týždeň som bola na GFS vyšetrení a môj vred je preč.:)
Sarah
13.04.07,07:20
No to je super, zdá sa to až neuveriteľné, za akú krátku dobu ti to pomohlo, prosím napíš čo si všetko vyskúšala. Ďakujem.