ali8
22.03.07,12:10
FO pred začiatkom otvorenia prevádzky / bar/ nakúpila napr.
- hygienické potreby / toaletný, servítky, domestos a iné prípravky/
- kuchynské potreby ako šálky, podšálky, cukorníčky, lyžičky, chlebovník, otvarák, košík atď...
- zásobník pohárov /stojan na barovom pulte/
- utierky, sviečky, záclona, umelé kvety
Do ktorej kolonky v peňažnom denníku mám zaúčtovať?
Ďakujem
AHA
22.03.07,11:19
Ak už bol v tom čase vydaný živnostenský list tak hygienické potreby do réžie
kuchynské potreby na réžia KHIM taktiež zásobník pohárov, utierky, sviečky, záclona, umelé kvety
Ak šete nebol vydaný ŽL tak hygienické potreby by som do účtovníctva nedávala a to ostatné do réžie KHIM dňom vydania ŽL
Zita5
22.03.07,11:22
FO pred začiatkom otvorenia prevádzky / bar/ nakúpila napr.
1/- hygienické potreby / toaletný, servítky, domestos a iné prípravky/
2/- kuchynské potreby ako šálky, podšálky, cukorníčky, lyžičky, chlebovník, /otvarák, košík atď...
3/- zásobník pohárov /stojan na barovom pulte/
4/- utierky, sviečky, záclona, umelé kvety
Do ktorej kolonky v peňažnom denníku mám zaúčtovať?
Ďakujem

1/ prevádzková réžia
2/ materiál - zápis do Evidencie Krátkodobého majetku
3/ materiál zápis do evidenie Krátkodobého majetku
4/ utierky materiál-zápis do Krátkodobého majetku , sviečky -prevádzková réžia ,záclona a umelé kvety - materiál -zápis do Evidencie Krátkodobého majetku
AHA
22.03.07,11:31
1/ prevádzková réžia
2/ materiál - zápis do Evidencie Krátkodobého majetku
3/ materiál zápis do evidenie Krátkodobého majetku
4/ utierky materiál-zápis do Krátkodobého majetku , sviečky -prevádzková réžia ,záclona a umelé kvety - materiál -zápis do Evidencie Krátkodobého majetku

Zriaďovacie výdavky do 50 000 Sk by som účtovala cez nepežné operácie v rámci účtovných uzavierkových operácii ID .

Ja osobne ak by som mala bar , tak horeuvedené zápisy do Krátkodobého majetku by som spravila , i keď je to drobnosť . Trvala by som na evidencii , čo vlastne mám v bare .Ale názor môže mať každý iný ...to pripúšťam .;)

Vyššie uvedené za predpokladu , že začína živnosť a pred jej začiatkom boli prevedené horeuvedené nákupy , lebo zo zadania to nie je jasné .
Je rozdiel ak KHIM vediem analiticky na réžii, lebo čo som sa pýtala tak
jedny to účtujú ako materiál analiticky a niekto do réžie tak ako ja.
ali8
22.03.07,12:57
KHIM ani v peňažnom denníku nemám takú kolonku, iba keď materiál/VOZD/ alebo nákup investičného a fin. majetku /VNZD/.
Zita5
22.03.07,13:14
Prosím Ťa , aby som nepísala nevhodné a nesprávne odpovede a potom aj tu moju prvú upravím , napíš či sa jedná o nového začínajúceho živnostníka , alebo podnikajúceho živnostníka , ktorý si v priebehu živnosti zriadil "bar" .
ali8
22.03.07,17:40
Prosím Ťa , aby som nepísala nevhodné a nesprávne odpovede a potom aj tu moju prvú upravím , napíš či sa jedná o nového začínajúceho živnostníka , alebo podnikajúceho živnostníka , ktorý si v priebehu živnosti zriadil "bar" .


Nie niej to začínajúci živnostník, ale už podnikajúci živnostník.
Zita5
22.03.07,17:56
Nie niej to začínajúci živnostník, ale už podnikajúci živnostník.

Opravila som príspevok č. 3 ...
ali8
22.03.07,18:09
Opravila som príspevok č. 3 ...

Zita prepáč ale neviem čo tým myslíš, prosím vysvetli mi to ďakujem.
zuzanask
28.03.07,13:07
kam ma zauctovat zriadovacie vydavka na baletne studio?
ide o prevedenie vlastníckych práv k veciam a majetkovym hodnotam....suma bola uhradena 26.10,2006 a ZL je od1.11.06