kibuk
24.01.05,12:34
Ak ma podnikatel v zivnosti zodpovedneho zastupcu na jednu z cinnosti ale tu cinnost nevykonava, ma otvorenú prevadzku a tam uvedene-nahlasene len sprostredkovanie obchodu – len tomu sa venuje, musí s týmto zodpoved. zástupcom mat spísanu pracovnu zmluvu?

Ved prevadzka je nahlasena len na sprostredkovanie, nie na ostatné veci..
Ide mu o to, aby nemusel platit za zmeny v zivnosti odhlasovat tuto cinnost, ktoru teraz nevykonava príp. robiť pracovnu zmluvu a nahlasovat ho na danovom a socialnom..
Dakujem.
ingi
24.01.05,12:01
Áno máš pravdu, podľa § 11 ods.1 Živn.zákona musí byť zodpovedný zástupca v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi. Kontrolu by, myslím, nezaujímalo, či sa momentálne daná činnosť nevykonáva.
millo
25.01.05,06:02
Musi byt v pracovnom vztahu aj ked je zodpovedny pracovnik manzel/ka? A ak sme pritom može manzel/ka pomahat svojmu partnerovy zivnostnikovy aj bez pracovnej zmluvy, myslim tym npr. pomahat v prevadzke?
ilona
25.01.05,07:05
Hoci je to niekedy až neuveritelné,ale je to tak.Všetko je to len formalita,ale starostí to narobí až,až.Naší poslanci si nedajú takú námahu,aby sa zamysleli nad zákonmi ktoré schvaľujú,najdôležitelšie je aby sa opičili po druhých,len si neuvedomujú,že tí na to majú a mi nie.
George Michael
30.01.05,17:10
Ak je zodpovedným zástupcom manžel/ka, nemusí byť v pracovnom pomere /výnimka/. Je to uvedené v živnostenksom zákone.