fialka m
22.03.07,12:39
Viem, ze to tu uz bolo rozoberane, ale potrebujem pomoc.
Zamestnanec dostal vypoved § 68, odstavec 1 pismeno b) (nenastupil do prace, lebo tam uz nechce robit). Poslali mu tu vypoved domov, co ma robit? Ma to prevziat, a tym dnom mu konci pracovny pomer?? On tam chce skoncit, aby mohol nastupit k nam.

dakujem vsetkym
Stina
22.03.07,11:44
Ak tam už nechce robiť (a dokonca má dohodnutý nový pracovný pomer), nech výpoveď prevezme. Potom si dohodne všetky potrebné papierovačky.
fialka m
22.03.07,11:49
dakujem a kedy mu vlastne skonci ten pracovny pomer? Dnom ked prevezme vypoved na poste?
j.s
22.03.07,11:50
To, ze zamestnanec nenastupil do prace, podla mna este neznamena, ze zavazne porusil pracovnu disciplinu. (Aj ked viem, ze tam nechce robit). Ale ano, ak tam nechce robit, nech ju prevezme. Mozno by bolo rozumnejsie naposledy sa skontaktovat so zamestnavatelom a skoncit pracovny pomer dohodou.
fialka m
22.03.07,11:57
To, ze zamestnanec nenastupil do prace, podla mna este neznamena, ze zavazne porusil pracovnu disciplinu. (Aj ked viem, ze tam nechce robit). Ale ano, ak tam nechce robit, nech ju prevezme. Mozno by bolo rozumnejsie naposledy sa skontaktovat so zamestnavatelom a skoncit pracovny pomer dohodou.

Praveze, zamestnavatel nechce skoncit PP dohodou.
Ale dakujem, poviem, nech prevezme vypoved a tym konci pracovny pomer tam a nasledne mu urobim zmluvu s nami

dakujem vsetkym za pomoc!
j.s
22.03.07,12:06
Len, aby mu v buducnosti neuskodilo, ze jeden z jeho byvalych zamestnavatelov ho ,,vyhodil" za porusenie pracovnej discipliny.
Gabi03
22.03.07,12:07
Ale on v podstate porušil pracovnú disciplinu! :rolleyes:
petruka
22.03.07,12:41
Viem, ze to tu uz bolo rozoberane, ale potrebujem pomoc.
Zamestnanec dostal vypoved § 68, odstavec 1 pismeno b) (nenastupil do prace, lebo tam uz nechce robit). Poslali mu tu vypoved domov, co ma robit? Ma to prevziat, a tym dnom mu konci pracovny pomer?? On tam chce skoncit, aby mohol nastupit k nam.

dakujem vsetkym



Môj názor :
Dátum ukončenia pracovného pomeru bude stanovený v zásielke, ktorú prevezme. Dátum okamžitého ukončenia pracovného pomeru sa môže pohybovať okolo dňa, v ktorý robil naposledy.
Gabi03
22.03.07,12:49
Môj názor :
Dátum ukončenia pracovného pomeru bude stanovený v zásielke, ktorú prevezme. Dátum okamžitého ukončenia pracovného pomeru sa môže pohybovať okolo dňa, v ktorý robil naposledy.

Prepáč, ale nepáči sa mi tvoj príspevok. :--- Je jedno, čo bude stanovené v zásielke, pracovný pomer končí prevzatím zásielky, resp. jeho vrátením odosielateľovi. O tomto prípade sa na Porade už veľa písalo. Tvoja druhá veta už vôbec nie je správna. Termín "okolo dňa" nie je pre nikoho presný údaj. Vychádza mi z toho, že ukončenie PP mohlo nastať aj deň predtým, ako robil naposledy?! :eek: :) To asi nie...
petruka
22.03.07,13:00
Prepáč, ale nepáči sa mi tvoj príspevok. :--- Je jedno, čo bude stanovené v zásielke, pracovný pomer končí prevzatím zásielky, resp. jeho vrátením odosielateľovi. O tomto prípade sa na Porade už veľa písalo. Tvoja druhá veta už vôbec nie je správna. Termín "okolo dňa" nie je pre nikoho presný údaj. Vychádza mi z toho, že ukončenie PP mohlo nastať aj deň predtým, ako robil naposledy?! :eek: :) To asi nie...


Ďakujem, za ozrejmenie veci.
fialka m
22.03.07,13:34
Prepáč, ale nepáči sa mi tvoj príspevok. :--- Je jedno, čo bude stanovené v zásielke, pracovný pomer končí prevzatím zásielky, resp. jeho vrátením odosielateľovi. O tomto prípade sa na Porade už veľa písalo. Tvoja druhá veta už vôbec nie je správna. Termín "okolo dňa" nie je pre nikoho presný údaj. Vychádza mi z toho, že ukončenie PP mohlo nastať aj deň predtým, ako robil naposledy?! :eek: :) To asi nie...

este podotazka, on ma uzatvoreny pracovny pomer na dobu urcitu do 31.3.2007, co ked sa im ta zasielka vrati 5.4.2007? Kedy bude koncit PP?
Gabi03
22.03.07,13:51
PP končí dňom, ktorý sa dohodol v PZ na dobu určitú. Takže ak nie skôr, tak isto toho 31.3.07. ... Ak sa teda nedohodnú na predĺžení :D