Stanka
24.01.05,12:56
Ahojte poradaci,
mam taku otazocku mali sme uzatvorenu zmluvu o buducej kupnej zmluvy z ktorej potencionalni kupcovia odstupili a mali zaplatit zmluvnu pokutu ktoru nam aj uhradili ale chcem sa opytat ci tato pokuta vstupuje do koeficientu podla § 28-41 alebo nie lebo auditor mi odpovedal ze asi NIE tak to asi to mozem aj ja robit audit. cooo? Dakujem potrebujem to do zajtra supis cooo?
Stanka
24.01.05,12:13
A este k tomu mam tu pokutu vykazovat na tlacive DPH ako dodanie tovarov a sluzieb s oslobodenim od dane alebo nie?
sway
24.01.05,12:33
A este k tomu mam tu pokutu vykazovat na tlacive DPH ako dodanie tovarov a sluzieb s oslobodenim od dane alebo nie?

aj ja účtujem zml.pokuty a penále do výkazu DPH ich nedávam... - § som nepozerala - spolahla som sa na auditorku. - tá to potvrdila isto. - keď bude čas pozriem ten §... robím jak divá, nestíham DPH!!! - len pri obedovaní tu kukám. :rolleyes:
Stanka
24.01.05,12:49
No mi hovor mi tu mame 10 firiem na DPH a mame s kolegynkou dost. A este taketo blbosti riesit.Dakujem za odpoved
alexxandra
24.01.05,14:20
podla mna zmluvna pokuta nieje predmetom zakona o DPH, takze sa nikam nedostane. Nieje to ani dodanie tovaru,ani dodanie sluzby, ani dovoz, ani intrakomunitarne ani nic. A ked nieje predmetom zakona o DPH, tak ju nemozes do danoveho priznania o DPH dat :-} a uz aj ja mozem ist robit audit :-)
sway
24.01.05,14:31
podla mna zmluvna pokuta nieje predmetom zakona o DPH, takze sa nikam nedostane. Nieje to ani dodanie tovaru,ani dodanie sluzby, ani dovoz, ani intrakomunitarne ani nic.A ked nieje predmetom zakona o DPH, tak ju nemozes do danoveho priznania o DPH dat :-} a uz aj ja mozem ist robit audit :-)

:D :D :D :D krásne - s humorom :D :D :D
keby ťa počul moj klient že napr 89000 nie je ani nic - ten by Ti dal...hihihihi - jasne že viem ako to myslíš, ale ma to aspoň kúštik pobavilo v tej hrúúúúúze, čo robím - dnes som to asi až do zajtra!!! :o :o :o :rolleyes:
alexxandra
24.01.05,14:37
tak to ma tesi ;-))) Tiez mam na krku 11 DPHciek a NECHAPEM, preco si to VSETCI nechavaju na posledny den :-))) aj teraz by som mala robkat,ale nechce sa mi :-/