smoulinka85
22.03.07,14:37
neviete nejako pomôcť mam bielu zimnú bundu ale vždy keď ju operiem je iba chviľu biela a potom začne žltnúť už som skušala aj tekuté pracie prostriedky, pranie v rukách, nič nepomohlo a periem ju dobre že nie na 20-tke. ďakujem
Velettka
23.03.07,08:02
hlavne nepridávať aviváž pri praní BILEHO prádla, lebo aviváž spôsobuje pri bielom prádle jeho žltnutie prípadne sivosť ...
JDM
23.03.07,14:39
Ja do pracieho prášku na biele prádlo pridám ešte z "DM-drogerie" bielidlo LANAVE. Je to niečo ako kedysi odfarbovač/len tak nesmrdí/, a takisto nedávam aviváž, oveľa lepší je tekutý prášok /viacej voní/.
lubica_02
23.03.07,21:29
hlavne nepridávať aviváž pri praní BILEHO prádla, lebo aviváž spôsobuje pri bielom prádle jeho žltnutie prípadne sivosť ...
Tak toto som ešte nepočula a ani nezažila a už som vyprala toooľko bieleho prádla a j biele vetrovky. Môj názor : chyba bude pravdepodobne v materiále vetrovky.:confused::D:D:D:D
Velettka
28.03.07,10:57
vetrovka bola veľmi kvalitna, takze v materiáli to nebolo a a bezne sa mi to stavalo aj pri kvalitnych podprsenkach, ked som oprala a pridala avivaz, biela nebola bielou ... a to som prala vzdy v rukach :-((((((


Tak toto som ešte nepočula a ani nezažila a už som vyprala toooľko bieleho prádla a j biele vetrovky. Môj názor : chyba bude pravdepodobne v materiále vetrovky.:confused::D:D:D:D
lubica_02
28.03.07,18:41
neviem čím byto teda mohlo byť,ale môžem potvrdiť,že niektoré materiály môžeš prať ako chceš a biele iba boli ,keď boli nové. Stalo sa mi to len na ponožkách. Spodné prádlo periem v aut. práčke - biele zo zásady len v ariely a vždy pridávam aviváž. Ani "kvalitný tovar z butiku " nemusí byť kvalitný,kvalitná môže byť len cena .Biele oblečenie nenosím viac ako jeden deň a vôbec máločo si oblečiem bez oprania druhýkrát. Dcéra mala b ielu vetrovku ako žiačka ZŠ, tak ju mala maximálne 3 dni a potom sa prala. Biela bola stále . Takže ak to nie je materiál ,tak neviem.:D:D:D:D
smoulinka85
03.04.07,16:55
neviem čím byto teda mohlo byť,ale môžem potvrdiť,že niektoré materiály môžeš prať ako chceš a biele iba boli ,keď boli nové. Stalo sa mi to len na ponožkách. Spodné prádlo periem v aut. práčke - biele zo zásady len v ariely a vždy pridávam aviváž. Ani "kvalitný tovar z butiku " nemusí byť kvalitný,kvalitná môže byť len cena .Biele oblečenie nenosím viac ako jeden deň a vôbec máločo si oblečiem bez oprania druhýkrát. Dcéra mala b ielu vetrovku ako žiačka ZŠ, tak ju mala maximálne 3 dni a potom sa prala. Biela bola stále . Takže ak to nie je materiál ,tak neviem.:D:D:D:D
tá vetrovka bola kúpená v značkovom obchode a stála 1500 Sk ale asi je to avivažou, skúsim bez nej, vďaka za rady