apo
23.03.07,09:03
Pohoda v JÚ nepripúšťa znižovanie zostatkovej hodnoty odpisovaného majetku. Do výkazu pri prerušenom odpisovaní ostáva zostatková cena bez zmeny.

Myslíte si, že je to správne? Na hotline pýtajú odkaz na pokyn, ktorý predpisuje vo výkaze o majetku a záväzkoch vykazovať zmenu v zostakovej cene pro prerušenom odpisovaní.

Ako to robíte ostaní?

Ďakujem

apo
Dada
23.03.07,11:48
Ak prerušíš odpisy je samozrejmé, že zostatková cena majetku zostáva nezmenená. Nemohla sa ti znížiť, ak si neurobil odpis.
apo
23.03.07,14:13
Ak prerušíš odpisy je samozrejmé, že zostatková cena majetku zostáva nezmenená. Nemohla sa ti znížiť, ak si neurobil odpis.

Asi si opät komplikujem život, ale v predchádzajúcom softe som takto postupoval.

Záon o účtovníctve prerušenie odpisov nepozná a preto sa dnievam, že účtovne by som mal znižovať hodnotu odpisovaného majetku vždy aj v jednoduchom účtovníctve. Nakoniec aj v jednoduchom účtovníctve môžeme počítač odpisovať iným tempom ako sú daňové odpisy. Výkaz o majetku je výsledkom účtovných operácií a nie daňových.

Neviem, je to možno iba môj názor a hľadám nieko kto ma podporí, alebo vyvráti moju predstavu.


Zatiaľ ďakujem.
apo
vikinka
23.03.07,14:49
Čo je zostatková cena ? Cena majetku po uplatnení odpisov,takže ak som odpis neuplatnila z dovodu prerušenia zostatková cena bude rovnaká ako na začiatku obdobia,mne tak aj soft robí automaticky.
misurka
23.03.09,18:12
Prosím Vás, ak sa rozhodnem za rok 2008 prerušiť odpisovanie auta z titulu dosiahnutia straty v JÚ, budúci rok pokračujem v odpisovaní, ako keby k prerušeniu nedošlo a o tento rok odpisovanie predĺžim? Ešte sa mi takisto jedná o zostatkovú cenu auta vykazovanú vo výkaze majetku a záväzkov, je táto v prípade prerušenia odpisovania rovnaká ako minulý rok, alebo je upravená aj keď odpisy boli len účtovnými a neboli daňovým výdavkom?
atka4
24.03.09,14:50
Prosím Vás, ak sa rozhodnem za rok 2008 prerušiť odpisovanie auta z titulu dosiahnutia straty v JÚ, budúci rok pokračujem v odpisovaní, ako keby k prerušeniu nedošlo a o tento rok odpisovanie predĺžim? Ešte sa mi takisto jedná o zostatkovú cenu auta vykazovanú vo výkaze majetku a záväzkov, je táto v prípade prerušenia odpisovania rovnaká ako minulý rok, alebo je upravená aj keď odpisy boli len účtovnými a neboli daňovým výdavkom?;)
misurka
24.03.09,19:04
Avšak ak ide o majetok obstaraný v roku 2008 napr. v septembri, ZC účtovná (to znamená r. 02 Výkazu o majetku a záväzkoch) musí byť ponížená o účtovné odpisy aj keď v roku 2008 daňové odpisy neuplatňujem? Rozhodnem že účtovný odpis= daňový s posunom, to znamená že za rok 2008 vypočítam odpisy za 4 mesiace a o tieto upravím riadok 02 výkazu? Pochopila som to správne?
misurka
24.03.09,19:56
posúvam

Avšak ak ide o majetok obstaraný v roku 2008 napr. v septembri, ZC účtovná (to znamená r. 02 Výkazu o majetku a záväzkoch) musí byť ponížená o účtovné odpisy aj keď v roku 2008 daňové odpisy neuplatňujem? Rozhodnem že účtovný odpis= daňový s posunom, to znamená že za rok 2008 vypočítam odpisy za 4 mesiace a o tieto upravím riadok 02 výkazu? Pochopila som to správne?