Martina12345
23.03.07,10:16
Som tu nová a prebrala som mzdovú agendu u známej a zistila som , že mzdárka, jej nevytláčala mzdové listy zamestmancov ani dôchodkové listy, tak sa to snažím napraviť. Mzdový list sa vytláča za celý rok ? Dakujem
DanielaSL
23.03.07,09:18
Ak pracoval zamestnanec do konca roku , tak vytlačíš po decembrovej výplate. Ak skončil v priebehu roku, zvyknem si hneď , aby som nezabudla, po poslednej jeho výplate mzdový list vytlačiť a založiť.
Martina12345
23.03.07,09:26
Ďakujem, ešte si nie som v niektorých veciach istá, tak sa radčej poradím. Ešte raz ďakujem.
drobeceva
23.03.07,09:28
Ja tlačím mzdové listy raz ročne /po decembrovej výplate/. Nemôže sa stať, aby som na niekoho zabudla, veď ľudí mám v dát.skupine a preradzujem ich do inej až po skončení zdaň.obdobia /t.j. po 31.3./
ELDP tlačím pri výstupe zamestnanca po poslednej výplate.
Paula
23.03.07,09:47
Tu neide ani tak o zabudnutie, ale ak zamestnanec odchádza, dostane hneď aj zápočtový list a potvrdenie o príjme....a ten mzdový list a ELDP sa "zvezú" popri ostatnom....všetko je ihneď podpísané, založené, odoslané :)
fialka m
23.03.07,11:28
Ja tlacim mzdove listy tiez po spracovani vyplat za december. Zalozim ich do 1 sanonu podla abecedy a hotovo.
jamis
23.03.07,11:35
ELDP tlačím iba vtedy, ak zamestnanec ukončí pracovný pomer...dám si narátať všetky odprac. roky t.z. od roku 2004. Mzdové listy hneď ako spracujem mzdy za december.
Aisha
17.05.07,09:03
Ahojte,ja práve čítam Poradcu podnikateľa a tam je uvedené že mzdové listy, výplatné listiny a ich rekapitulácie sa vedú za každý kalendárny mesiac aj za celé zdaňovacie obdobie? ... tlačíte Mzdové listy niekto aj mesačne?...veľa papierovačky podľa mňa...?!
nikulik
17.05.07,09:09
Ja tlačim ročne. Neviem si to mesačne ani predstaviť, tolko papierov. Načo by potom vošla cela tabulka mzdového listu na jeden papier?!!
bea
17.05.07,09:45
Ahojte,ja práve čítam Poradcu podnikateľa a tam je uvedené že mzdové listy, výplatné listiny a ich rekapitulácie sa vedú za každý kalendárny mesiac aj za celé zdaňovacie obdobie? ... tlačíte Mzdové listy niekto aj mesačne?...veľa papierovačky podľa mňa...?!
Nie je povedané, že sa musia tlačiť mesačne, ale že sa vedú za každý kal. mesiac a to je predsa pravda. Tlačia až na konci roka.
Aisha
17.05.07,10:16
Nie je povedané, že sa musia tlačiť mesačne, ale že sa vedú za každý kal. mesiac a to je predsa pravda. Tlačia až na konci roka.

No podľa mňa vedú znamená že existujú vo fyzickej-papierovej forme, veď účtovníctvo je prísne dokladová evidencia, čo nie je na papieri to neexistuje....
Ale tiež sa prikláňam k tomu tlačeniu ML raz ročne, aj keď nie sme práve najväčšia firma ale neviem si tie mesačné výstupy predstaviť vo veľkých firmách...
Tweety
17.05.07,10:21
Viesť neznamená iba papierovo, pri spracovaní mzdy ti soft údaje zapisuje do ML automaticky, t.j. viesť môžeš aj elektronicky.
*agatha*
18.09.07,17:04
cawte,pri skonceni PP dam zamestnancovi aj spominany mzdovy list?zamestnanec u nas pracoval od 01/2005 a od tohto obdobia sme mali tri mzdarky. z nich dve netlacili mzdove listy.viem si ich vyrobit aj sama?podla vypl. pasok?dakujem.
Andyke
18.09.07,17:12
Mzdový list netreba dávať zamestnancom.

Nedajú sa vytlačiť z Vášho programu mzdové listy aj za staré roky?
*agatha*
18.09.07,17:53
praveze tie mzdarky to nerobili na nasom pc.to boli externe mzdarky a nedali nam data.:-(
Andyke
18.09.07,18:03
Tak potom treba vystaviť ručne podľa výpl. pások. Tlačivá predávajú.

Na Vašom mieste by som aj tak skúsila až máte na nich telef. kontakt,
aby spätne dodali pre Vašu firmu (až boli seriózne tak nevidím problém)
*agatha*
18.09.07,18:07
hmm,praveze neboli az take seriozne.so sucasnou mzdarkou sa nedaju ani porovnat.no nic,budem si to musiet vypracovat nejak sama.ale dakujem za pomoc.
jacekova
19.09.07,05:13
Takže si to zhrňme. Zákon o dani z príjmov hovorí:

§ 39-Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane
(1) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122 (http://www.porada.sk/t59462-122-polotovary-vlastnej-vyroby.html)) je povinný viesť pre zamestnancov mzdové listy s výnimkou uvedenou v odseku 4 a výplatné listiny vrátane ich rekapitulácie za každý kalendárny mesiac aj za celé zdaňovacie obdobie.

(2) Mzdový list musí na daňové účely obsahovať
a) meno a priezvisko zamestnanca, a to aj predchádzajúce,
b) rodné číslo zamestnanca,
c) adresu trvalého pobytu zamestnanca,
d) mená, priezviská a rodné čísla osôb, na ktoré zamestnanec uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane [§ 11 )ods. 1 písm. bods. 3] a daňový bonus,
e) výšku jednotlivých nezdaniteľných častí základu dane s uvedením dôvodu ich priznania,
f) za každý kalendárny mesiac
1. počet dní výkonu práce,
2. úhrn vyplatených zdaniteľných miezd bez ohľadu na to, či ide o peňažné plnenie alebo o nepeňažné plnenie,
3. sumy oslobodené od dane,
4. sumy poistného a príspevku, ktoré je povinný platiť zamestnanec,
5. základ dane, nezdaniteľné časti základu dane, zdaniteľnú mzdu, preddavok na daň,
6. sumu daňového bonusu,
g) za zdaňovacie obdobie súčet jednotlivých údajov uvedených v písmene f.
ľudka
05.10.07,06:55
Vie mi niekto poradiť? V priebehu roka (asi od 1.12.2007) ideme robiť fúziu s dcérskymi spoločnosťami. Zamestnanci prechádzajú pod našu spoločnosť aj so všetkými pracovno právnymi nárokmi (mzdy, nároky na dovolenku, dovolenkové priemery a pod.). Ako sa mám teraz vysporiadať so mzdovými listami zamestnancov? Budem za rok 2007 tlačiť dva? Jeden do 30.11. a druhý od 1.12.? Nemal by mať každý zamestnanec iba jeden mzdový list?
monikad
14.12.07,18:25
Prosim Vás,
ma mzdový list obsahovat aj cestovné náhrady za prácu v zahraničí?
Dakujem
Monika Kováčová
14.12.07,19:03
nie nemá tieto údaje obsahovať, pokiaľ boli náhrady vyplatené cez VPD a nie ako príplatok po zdanení ku mzde