Kelis
21.03.07,09:07
Milí poraďáci,


dúfam, že sa nachádzam v správnej téme. Zatiaľ som však nenašla to čo hľadám. Ak SZČO boli v roku 2006 vyplatené výnosy z dlhopisov ako FO pripísané na účet a zrazené zrážkovovu daňou (zaúčtované ako iný nezdaniteľný príjem). Moja otázka znie, uvádzať tieto výnosy v nejakej kolonke v DP za rok 2006. Žeby príjmy z kap.majetku alebo vôbec???

Prosím, čakám na Vašu odpoveď.
Ďakujem.
vikinka
22.03.07,11:28
Milí poraďáci,


dúfam, že sa nachádzam v správnej téme. Zatiaľ som však nenašla to čo hľadám. Ak SZČO boli v roku 2006 vyplatené výnosy z dlhopisov ako FO pripísané na účet a zrazené zrážkovovu daňou (zaúčtované ako iný nezdaniteľný príjem). Moja otázka znie, uvádzať tieto výnosy v nejakej kolonke v DP za rok 2006. Žeby príjmy z kap.majetku alebo vôbec???

Prosím, čakám na Vašu odpoveď.
Ďakujem.
V prípade že bola odvedená zrážková daň tak je vysporiadaná daň.povinnosť z výnosu dlhopisov,potom neuvádzaš v DP,iba napr.pri predaji dlhopisov sa zdaňuje výnos z predaja.To je moj názor,počkaj na ostatných.:rolleyes:
Kelis
23.03.07,08:32
Ďakujem, pomohlo.:rolleyes:
Darana
23.03.07,09:32
Teraz ma napadlo - čo sa týka zrážkovej dane je suma max. 5000,- Sk VRÁTANE, však???
evina
23.03.07,09:34
Teraz ma napadlo - čo sa týka zrážkovej dane je suma max. 5000,- Sk VRÁTANE, však???

Áno .