ludmilla
23.03.07,11:13
Dcéra odchádza v lete na ročný štúdijný pobyt na Nový Zéland, predchvíľou mi to potvrdila agentúra. Mala by som sa tešiť. Neviem, čo sa so mnou stalo mňa premohol nepríjemný strach. Mimochodom dovŕši 18 rokov v septembri. Dúfam, že ten strach predýcham.
Chcem Vás všetkých, ktorým deti tohto veku študujú v zahraničí, alebo ste dokonca študovali vy sami - ďaleko od domova, aby ste mi napísali nejaké dobré rady. Čo ma vlastne čaká? čoho sa vyvarovať, na čo sa treba pripraviť. Všetky naše tri deti boli zatiaľ len v našej blízkosti. Ak sa so mnou podelíte so svojimi skúsenosťami budem Vám nesmierne vďačná.
linitka
17.04.07,11:47
Ludmila,čo ťa čaká nevie nikto.Záleží to na mnohých okolnostiach a najviac na tom,akých ľudí tam stretne.Moja dcéra trávi leto ako študentka v zahraničí,síce na 3 a pol mesiaca, ale skúsenosti sú rôzne.Vlani bola na Aljaške,je to let dlhý,s 5 prestupmi,10 pásmami.Predtým vo Švajčiarsku,za 10 hodín autobusom.Diaľka ale nie je rozhodujúca,pokojná budeš vtedy,keď bude spokojná ona.Iste jej dôveruješ a poznáš ju.Pôjde do krajiny s fungujúcou technikou,a bezpečnou.Drž jej palce,píš jej samé pekné veci a povzbudzuj ju.Neboj sa.Linitka
ludmilla
17.04.07,14:06
Linitka veľmi pekne ďakujem za povzbudenie, ten prvotný šok som už rozchodila. Ten 1. krát je vždy asi veľmi obávaný. Ale priznám sa, že mám stále taký pocit akoby to malo byť navždy. Asi sa budem musieť pripraviť na životné zmeny, keďže deti dospievajú.