IngridS
23.03.07,11:22
Chcela by som sa spýtať, či patrí zamestnancovi vreckové aj v príprade, že mu nie je poskytnutá náhrada stravného (stravné mu bolo zabezpečené) a v akej výške? Z akého základu sa vypočíta percentuálna časť ?
Tweety
23.03.07,10:25
Chcela by som sa spýtať, či patrí zamestnancovi vreckové aj v príprade, že mu nie je poskytnutá náhrada stravného (stravné mu bolo zabezpečené) a v akej výške? Z akého základu sa vypočíta percentuálna časť ?
Patrí, od 5-40% základnej náhrady.
sta
23.03.07,10:31
len doplním: Zákon o cestovných náhradách
§ 14 Vreckové
Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov [§ 4 ods. 1 písm. d)] vreckové v cudzej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného ustanoveného podľa § 13 ods. 4 a 5.

To isté platí aj pre SZČO. ;)
Chobot
23.03.07,10:48
Patrí, od 5-40% základnej náhrady.

Laicky povedané, vreckové sa nekráti. Dostane ho v takej výške, ako keby si mu nekrátila stravné z dôvodu zabezpečenia stravy.
Martina12345
23.03.07,10:55
Chcem sa opýtať, koľko dávate vreckového ? Lebo šéfka pre zamestnancov chce dať 5 %, a pre seba 40 %. Musí to byť v smernici ?
Ďakujem
Tweety
23.03.07,10:59
Chcem sa opýtať, koľko dávate vreckového ? Lebo šéfka pre zamestnancov chce dať 5 %, a pre seba 40 %. Musí to byť v smernici ?
Ďakujem Toto má byť riešené v IS .Každý má mať rovnako, diskriminácia nie je dovolená.
IngridS
23.03.07,10:59
My máme v smernici stanovené 5 % pre každého
Chobot
23.03.07,12:17
Toto má byť riešené v IS .Každý má mať rovnako, diskriminácia nie je dovolená.


Nnno, so tou diskrimináciou to asi nebude tak. Zákon o cest. náhradách nevylučuje, aby firma poskytovala vreckové diferencovane. Teda nie že by to bolo vylsovene uvedené, ale to ani vyslovene nezakazuje. A ak firma poskytne rôzne vreckové, bude to v súlade so ZoCN.
Adriana R.
18.02.08,10:18
Dobry den.
Chcela by som sa opytať "polopate" - musim vyplacat vreckove
pri zahranicnej pracovnej ceste vzdy alebo len v pripade, ze vyplacam aj
nahrady preukazanych potrebnych vedlajsich vádavkov /§4 ods.1 pism.d/ ?
Dakujem.
Chobot
18.02.08,10:29
Dobry den.
Chcela by som sa opytať "polopate" - musim vyplacat vreckove
pri zahranicnej pracovnej ceste vzdy alebo len v pripade, ze vyplacam aj
nahrady preukazanych potrebnych vedlajsich vádavkov /§4 ods.1 pism.d/ ?
Dakujem.

Vreckové vyplácaš vždy. Pre prehľad uvediem:

stravné - pokiaľ zabezpečí zamestnávateľ stravu, môže stravné primerane
krátiť
vreckové - vypláca sa vždy - nekráti sa (je vo výške 5-40% stravného)
ostatné náklady - vyplácajú sa len na základe preukázaného vzniku (pokladničný bloček, vstupenka,...).