uzivatel_1001
23.03.07,11:26
taky priklad , szco je pozvany na skolenia + po zaskoleni realna prax aby to iste mohol potom prevadzkovat doma
ma zaplateny hotel, dostane nejake vreckove
ako zuctovat jeho zahr. cestu ?

dat mu ako prijem vsetko co dostal v hotovosti a potom vyuctovat normalne cestovne naklady, stravne a vreckove na ktore ma narok podla zakona ?

dakujem
Chobot
23.03.07,12:11
taky priklad , szco je pozvany na skolenia + po zaskoleni realna prax aby to iste mohol potom prevadzkovat doma
ma zaplateny hotel, dostane nejake vreckove
ako zuctovat jeho zahr. cestu ?

dat mu ako prijem vsetko co dostal v hotovosti a potom vyuctovat normalne cestovne naklady, stravne a vreckove na ktore ma narok podla zakona ?

dakujem

Moc z toho nepochopil, o čo ide. Najmä kto zaplatil ubytovanie, kto poskytol vreckové? Dal mu ho zahraničný partner? Ak áno, tak vyša firma s tým nemá nič spoločné. Vy mu musíte poskytnúť náhrady podľa zákona. To, čo dostane od niekoho v zahraničí, jeho nároky podľa našich zákonov neovplyvní.

Popíš prípad bližšie, potom budem vedieť lepšie poradiť.
uzivatel_1001
23.03.07,12:33
ok,
ubytko zaplatila zahr. firma
letenky zaplatila zahr. firma
poskytla mu vreckove

do jeho jednoducheho uctovnictva treba dat co ?

predpokladam ze takto :
- vsetko co dostal od tej firmy ako prijem
teda bez leteniek a ubytovania , to si asi riesi ta firma sama vo svojom uctovnictve a prenho to nieje prijem

- vydaj: stravne/vreckove podla zakona + ak mal nejake vydaje napr. na metro, taxi atd..
natkov
24.03.07,16:09
Prosím ak živnostník pracuje v ČR, úhrada FA v CZK môžem účtovať do výdavkoch cestovné náhrady v CZK...
Ďakujem
natkov
25.03.07,11:30
Prosím ak živnostník pracuje v ČR, úhrada FA v CZK môžem účtovať do výdavkoch cestovné náhrady v CZK...
Ďakujem
Určite to viete. Prosím:rolleyes:
Johanka
25.03.07,11:37
Prosím ak živnostník pracuje v ČR, úhrada FA v CZK môžem účtovať do výdavkoch cestovné náhrady v CZK...
Ďakujem
Po šiestom prečítaní, som hádam pochopila o čo Ti ide . Ja viem, že momentálne žijeme v časovej núdzi, ale skúste si po sebe občas otázky prečítať ...:) .

Ak Ti ide len o cudziu menu, tak áno.

Ostatné otázky, ktoré ma napadli si odpustím :) .
uzivatel_1001
25.03.07,11:57
dakujem natkovovi, ze mi sem vsunul uplne inu temu ;-)
Johanka
25.03.07,12:09
ok,
ubytko zaplatila zahr. firma
letenky zaplatila zahr. firma
poskytla mu vreckove

do jeho jednoducheho uctovnictva treba dat co ?

predpokladam ze takto :
- vsetko co dostal od tej firmy ako prijem
teda bez leteniek a ubytovania , to si asi riesi ta firma sama vo svojom uctovnictve a prenho to nieje prijem

- vydaj: stravne/vreckove podla zakona + ak mal nejake vydaje napr. na metro, taxi atd..
Tak sa vrátime :) .
To čo mu zaplatila zahr. firma je pre neho nepeňažný príjem, vreckové peňažný ... Ostatné , čo si platil sám, je v medziach zákona (§19 ods.2 písm.e/) daňovým výdavkom.
uzivatel_1001
25.03.07,16:51
super, takze priblizne ako som pisal, dakujem velmi pekne

posiela sa veeelke DAKUJEM