Axina
23.03.07,13:05
Prosím Vás o radu mám známeho živnostníka robím mu DP a neviem si poradiť či mu môžem uplatniť bonus alebo nie. Je rozvedeny má 2 nezaopatrené deti, ktoré žili s matkou. Matka sa však od marca 2006 zdržiava v Nemecku a o deti sa nestarala (táto informácia je aj v rozsudku). Súdne mu deti boli zverné 1.2.2007. Informovala som sa už aj na DÚ, ale aj tam mi nevedeli poriadne poradiť.
Zoltán Kovács
23.03.07,12:07
Prosím Vás o radu mám známeho živnostníka robím mu DP a neviem si poradiť či mu môžem uplatniť bonus alebo nie. Je rozvedeny má 2 nezaopatrené deti, ktoré žili s matkou. Matka sa však od marca 2006 zdržiava v Nemecku a o deti sa nestarala (táto informácia je aj v rozsudku). Súdne mu deti boli zverné 1.2.2007. Informovala som sa už aj na DÚ, ale aj tam mi nevedeli poriadne poradiť.

Žili v jednej domácnosti? OdpoveĎ na túto otázku je podstatná.Ak áno potom aj DB si môžeš uplatniť.

V prípade nejakých kontrol máš rozsudok súdu, kde sú uvedené skutočnosti, ktoré dokazujú, že s nimi žil v jednej domácnosti, aj keď boli zverené matke.
Axina
23.03.07,12:49
Od odchodu matky žijú v spoločnej domácnosti s otcom. ďakujem za radu
Zoltán Kovács
23.03.07,12:50
Od odchodu matky žijú v spoločnej domácnosti s otcom. ďakujem za radu

Tak od toho mesiaca si uplatni DB. Ak napr. k otcovi sa nasťahovali 15.02. tak už aj za 02/2006 si môže uplatniť DB.