Petrairsko
23.03.07,13:19
Dobry den,

Potrebovala by som poradit. Stale vaham, ci mam alebo nemam podat danove priznanie za dan z prijmu za rok 2006. Cely rok 2006 som odpracovala v
Irskej republike, cize splnila som podmienku,ze som sa viac ako 183 dni
zdrziavala v Irsku, hoci trvaly pobyt mam na SR. Radim sa teda medzi
danovnikov s OBMEDZENOU danovou povinnostou a teda irskym rezidentom?
Treba slovensky DU informovat danovym tlacivom P60 alebo iba nejakou
deklaraciou o irskej rezidencii, pokial nebudem podavat danove priznanie?
Nie som si ista, ci nie som danovnikom s NEOBMEDZENOU danovou povinnostou(kedy sa podava danove priznanie),
nakolko mam stale trvaly pobyt na uzemi SR, ale zijem, byvam a pracujem v
Irskej Republike, platim dan aj poistenie za irske auto, byvam cely rok 2006 v Irsku.
Ako doklad by som vedela predlozit P60, kontrakt, vyplatne pasky, vedenie
uctu s pravidelnym prijmom, ci zmluvy s insurance company, ci mozno aj
papier o irskej rezidenci, ale ten si este musim len vybavit na danovom
urade v Dubline.
Vedeli by ste mi poradit?
Dakujem za radu vopred :o)

Petra
PS Mozno som pridala prispevok do nespravnej rubriky,ale nevedela som najst,kde sa pridavaju prispevky, kedze som cersvto zeregistovany uzivatel, dakujem!
Zoltán Kovács
23.03.07,12:21
mimotemy Jednoduchá logika. Pýtaš sa na daň z príjmov, tak to zadám do sekcie dane z príjmov.
Jozef Mihál
23.03.07,12:23
Petrairsko
23.03.07,14:28
Dakujem za odpoved, v podstate prave na tom blogu som bola uz predtym a nejako som sa nemohla z toho "vymotat",nebola som si na zaklade toho prispevku ista, ci som danovnik s obmedzenou alebo neobmedzenou povinnostou.
Kedze pise sa tam tato veta: "Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku."
JA STALE MAM A MALA SOM ZA R.2006 TRVALY POBYT NA SR.
ALE NA DRUHEJ STRANE, PRACUJEM V IRSKEJ REP. CELY ROK 2006 A JE TO STREDISKO MOJICH ZIVOTNYCH ZAUJMOV MOMENTALNE A OBVYKLE SA STALE ZDRZIAVAM TU, V IRSKU, TAK BY SOM SA SKOR PRIKLANALA NA STRANU S OBMEDZENOU DAN. POVINNOSTOU A TEDA NEMUSIM PODAT Z AMIN.ROK DANOVE. SPRAVNE?
DAKUJEM VAM ESTE RAZ, PETRA
Petrairsko
23.03.07,15:07
Prepacte, ale rada by som presunula tento prispevok do sekcie " dane z prijmov" , ale nie som velmi technicky zdatna. Viem, ze som to podala zle, ale neviem to teraz tranfernut, ak sa to vobec da, do spravnej rubriky, sorry
Monika Kováčová
23.03.07,17:20
dva krát zadaná otázka!

Pokiaľ nemáš doklad o daňovej rezidencii v Írsku, si rezidentom SR... Predlož doklad z fin. úradu v Írsku, že si daňovým rezidentom Írska, a máš vystaráno. Inak podaj DP na Slovensku.


PS: tlačidlom nahlás môžeš požiadať admina o prehodenie tvojej otázky
Jozef Mihál
24.03.07,17:08
Dakujem za odpoved, v podstate prave na tom blogu som bola uz predtym a nejako som sa nemohla z toho "vymotat",nebola som si na zaklade toho prispevku ista, ci som danovnik s obmedzenou alebo neobmedzenou povinnostou.
Kedze pise sa tam tato veta: "Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku."
JA STALE MAM A MALA SOM ZA R.2006 TRVALY POBYT NA SR.
ALE NA DRUHEJ STRANE, PRACUJEM V IRSKEJ REP. CELY ROK 2006 A JE TO STREDISKO MOJICH ZIVOTNYCH ZAUJMOV MOMENTALNE A OBVYKLE SA STALE ZDRZIAVAM TU, V IRSKU, TAK BY SOM SA SKOR PRIKLANALA NA STRANU S OBMEDZENOU DAN. POVINNOSTOU A TEDA NEMUSIM PODAT Z AMIN.ROK DANOVE. SPRAVNE?
DAKUJEM VAM ESTE RAZ, PETRA

Na blogu píšem:

"Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku. V zásade by ste preto mali podávať na Slovensku daňové priznanie a v ňom by ste mali uviesť aj príjmy v zahraničí.

Píšem "v zásade", lebo to nie je vždy tak. Ak ste príjem dosiahli v krajine, s ktorou má Slovensko uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, je možné, že nebudete musieť podávať..."

Dúfal som, že ten článok je dostatočne "blbuvzdorný" ale ako vidno...