lulko
23.03.07,13:19
Ahoj poraďáci,

neviete mi poradiť? účtujem združenie FO, jednoduché účtovníctvo, jeden z účastníkov združenia zaplatil z vlastných finančných zdrojov akontáciu na leasing auta, leasingové splátky sa uhrádzajú z prostriedkov združenia. Druhý účastník združenia vystúpil zo združenia 13.09.2006.
Moja otázka je: sú odpisy z auta a taktiež ostatné výdavky súvisiace s automobilom výdavkom účastníka združenia, alebo len výdavkom účastníka združenia ktorý zaplatil akontáciu ?
Ako vyriešiť vysporiadanie leasingu pri vystúpení druhého účastníka združenia?

Skúste mi niekto poradiť, neviem čo s tým.
Zoltán Kovács
23.03.07,14:45
Ahoj poraďáci,

neviete mi poradiť? účtujem združenie FO, jednoduché účtovníctvo, jeden z účastníkov združenia zaplatil z vlastných finančných zdrojov akontáciu na leasing auta, leasingové splátky sa uhrádzajú z prostriedkov združenia. Druhý účastník združenia vystúpil zo združenia 13.09.2006.
Moja otázka je: sú odpisy z auta a taktiež ostatné výdavky súvisiace s automobilom výdavkom účastníka združenia, alebo len výdavkom účastníka združenia ktorý zaplatil akontáciu ?
Ako vyriešiť vysporiadanie leasingu pri vystúpení druhého účastníka združenia?

Skúste mi niekto poradiť, neviem čo s tým.

Pri ukončení združenia treba spísať zápisnicu, že ako sa budú deliť práva a povinnosti vyplývajúce z združenia. Odpis a akontácia sú výdavkom združenia ako celku, aj keď vsetko sa píše na meno osoby, ktorá bola poverená vedením účtovníctva.