Roland
24.01.05,15:39
Prosím Vás o radu.

Ako SZCO mesacne vystavujem faktúru pre zahranicnú firmu.

Ona pri prevode zo zahranicnej banky mi namiesto vystavenej sumy

uhrádza o 300,- Sk/mes. menej ( za prevod zo zahran. banky do Slov.

banky),kt. vsak nie sú viditelné ako bankové poplatky pri výpise.

Mozte mi prosím poradit ako by sa dalo v úctovnictve úctovat túto

polozku? Dakujem.
Lucy
24.01.05,15:51
Dohodli ste sa, že poplatky sa budú sťahovať z tvojho účtu ako príjemcu platby?
Roland
25.01.05,13:02
Nebolo dohodnuté. Ale inác to nevedia urobit.
rene
25.01.05,18:35
Nech Vám pošlú kópiu ich príkazu na úhradu, kde bude jasná suma napr. v EUR , ktorú uhradili a ktorá by sa mala rovnať sume Vašej faktúry, teda sume Vášho príjmu.
V banke potom príjmite celú uhradenú sumu a poplatky dajte do réžijných nákladov.
Paula
25.01.05,20:57
Roland má asi problém v tom, že mu odberateľ pošle za faktúru o poplatok menej a jemu zostane faktúra od odberateľa o poplatok "nedouhradená" visieť v knihe faktúr

Odberateľ a dodávateľ by sa mali vopred zmluvne dohodnúť, kto bude poplatky zahraničnej banky brať na seba a v tom zmysle ich aj účtovať. Potom nie je problém dať poplatky do nákladov. Ja napr. zaplatím dodávateľovi do ČR záväzok + zaplatím poplatky jeho banky (môj náklad)- tieto sumy mám na bankovom výpise.
Roland
27.01.05,14:22
Paula a vies mi poradit ako by sa to malo zobrazit v zmluve?
Stací ked sa uvedie,ze bankové poplatky bude znásat prijímatel? Alebo treba konkrétnejsie?
vladan
28.01.05,09:50
Odberateľ a dodávateľ by sa mali vopred zmluvne dohodnúť, kto bude poplatky zahraničnej banky brať na seba a v tom zmysle ich aj účtovať. Potom nie je problém dať poplatky do nákladov. Ja napr. zaplatím dodávateľovi do ČR záväzok + zaplatím poplatky jeho banky (môj náklad)- tieto sumy mám na bankovom výpise.
a keď mám len objednávku, kde takéto podmienky dohodnuté neboli, a neboli vlastne dohodnuté vôbec, môžem to účtovať ako plnú úhradu alebo ako by to malo byť zaúčtované správne?
ivetakli
29.01.05,16:19
Aj v našich bankách si bežne stiahnu poplatok, keď je úhrada napr. pošt.poukážkou. Takže účtujem úhradu v plnej výške a rozdiel na 518 poštvovné,v tvojom prípade na 568 bankové výdaje