Maya
23.03.07,13:50
Ahojte,
nikde som tu nenasla receptik na domacu pecenovu pastetu. Prosim Vas teda o domaci osvedceny recept. Ale myslim taku co sa da skladovat aj dlhsiu dobu.
Vdaka
andyt
23.03.07,21:10
1/2 kg bravčová pečeň, ktorú zomelieme, pridame 4 ks surových vajíčok, 2 dcl šlahačky, 2 dcl slepačieho bujónu / alebo hovädzí/, 1/2 lyžička vegety, 100g husacej masti, toto všetko rozmixovať v mixeri úplne na jemno-kaša, dať do formy / srnčí chrbát/ a 30 min piecť v rúre............... Výborné
ondrejvla
23.03.07,21:27
Pridám aj ja, ako ju robíme na zabíjačke :
cca 1 kg bravč.pečene, pomlieť, 1 kg bôčika nakrájať a vypražiť na škvarky na miernom ohni, aby nezhorkol, škvarky pomlieť, do teplej masti pridať pečeň, pomleté škvarky,soľ, čerstvo pomleté korenie a dať ho dostatok, všetko spolu ešte chvíľu dusiť, nakoniec pridať trošku medzi prstami rozomletej majoránky, výborná je aj čubrica ( bylinky ), a úplne pred dokončením pridám mletú rascu, nie drvenú a pár lístkov posekanej bazalky. dobre premiešať, dať do fliaš a uzatvoriť viečkami s červenou gumičkou, tzv. mäsovky a dať sterilizovať do hrnca. Pozor, vody musí byť toľko, aby dosť prevyšovala fľaše.Pri bode varu znížiť teplotu a variť hodinu. Nechať v hrnci a na druhý deň skontrolovať, či je dostatok vody, doliať a opäť sterilizovať 1 hodinu. Nikdy nedolievajte vodu počas varenia, je nepríjemné dolovať sklo spolu s paštétou z hrnca...Ak nebude paštéta "hrýzť" tak vám vydrží dlhšie, u nás maximálne 2-3 mesiace.
Maya
24.03.07,07:13
wau - zacala som pekne slintat.

Ondrejvla - mozme ju jest hned po vychladnuti alebo je lepsie pockat nejaky ten den.
To vies som nedockava... :o)
Maya
24.03.07,07:15
Znie to super a rychlo. Vyskusam urcite.
didiana
05.04.07,17:05
Pečeňová pašteka.
1 kg. bravčovej pečene, 1/2 kg. bravčové pliecko, 1/2 kg brušnej bravčovej slaniny /filc/,pomelieme, pridáme 6 celých vajec, 200 g. plnotučnej horčice,soľ a mleté korenie podľa chuti. Plníme do pohárov,asi 5 cm.od vrchu už nenapĺňame, lebo počas varenia zväčší objem. Varíme-sterilizujeme 2 hodiny.
šmudlo
07.07.09,16:24
Potrebujem dobrý recept na paštetu, ale hydinovú - kuraciu. Poradí niekto? Ďakujem
beba13
07.07.09,16:38
Hydinová paštéta

1 sliepka/ kurča/-uvariť, vývar nechať
1kg bôčika
1/2kg bravčovej pečene /ja dávam zajačie/
všetko zomlieť

10 vajec
mleté čierne korenie, soľ, vegeta,
4 dcl kečupu

Zomletú zmes dávame po veľkej naberačke a vývar malej naberačky do mixéra, aj s koreninami a po jednom vajíčku. Hotovú zmes dáme buď do pohára alebo konzervy. Variť 2 hodiny. Robím z dvojitej dávky a dávam tam 1 sliepku 1zajaca a zajačie pečienky. Je super mám ju radšej ako pečenovú.
Maruška54
07.07.09,17:19
ja mám recept na hydinovú paštétu na priamy konzum teda nie na zaváranie ale požičala som moju receptovú písanku kamarátke...neskôr priložím
Maruška54
09.07.09,17:30
Prikladám sľúbený recept:

400 g kuracej pečene, 150 g roztopenej masti, 1 šľahačka, 2 celé vajíčka, 1 kávová lyžička soli, 1 kávová lyžička vegety, korenie podľa chuti. Pečeň zomelieme a pridáme ostatné suroviny a zamiešame. Formu na srnčí chrbát vyložíme tenučkými plátkami slaniny nalejeme masu a pečieme pri 180 stupňoch asi 40 minút. Možno by sa dala aj zavárať, treba vyskúšať.
Jozef Kulacik
18.03.12,20:47
Ondrejvla - prečo dva krát sterilizovať? Úplne stačí jeden krát, je to to habadej.
Jozef Kulacik
18.03.12,20:49
okrem toho akože má voda prevyšovať fľaše? tomu nerozumiem. Vody stačí dva, tri centimetre.